הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

ח.י.ג

משתמש רשום
מישהו יודע ?
פניתי למזרחי יש לי שם כרטיס אשראי טפחות בסך 200 אל"ש והריבית קפץ לי קפץ לי בטירוף, אני רציתי להוריד אותו מ-20 שנה ל-8 שנה, ובמקביל גם לשנות אותו למל"צ, והם לא מוכנים לזה בשום אופן, הם טוענים שאין אפשרות כזאת,
האם מישהו מתמצא בעיניין ?
זה לא משכנתא

שירה111

משתמש רשום
@הון ובית מנצלת את ההזדמנות לשאול גם.

אנחנו לקחנו את המשכנתא באמצע עליות הריבית והיא כבר קפצה לנו ביותר מ1000 שח, ולעומת הריביות של האנשים פה היא נראית לי יקרה למדי...
האם שווה למחזר?

שם מסלולאורךסכוםריבית
קל"צ260 חודשים5230004.26
פריים30 שנה625000P-0.2
משתנה כל 5, צמודה למדד30 שנה102000 4.28

אני אשמח לדעת האם כשממחזרים את הפריים לקלצ נניח, במקרה ותהיה ירידה של ריבית (עוד כמה שנים) האם שוב למחזר לריבית "נורמלית" יותר לא יעלה שוב כסף, ותכלס הסכום שנשלם ממחזור יעלה על סכום החיסכון כתוצאה מהמחזור.

תודה!

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
אני אשמח לדעת האם כשממחזרים את הפריים לקלצ
אז - בקל"צ - תהיה כנראה עמלת היוון נכבדת.
אבל אם תחליפו עכשיו למל"צ - משתנה לא צמודה - רוב הסיכוי שלא תישאר עמלת היוון, וחוץ מעמלת 360 ₪, לא יהיו כמעט עלויות (אלא א"כ עוברים בנק, ואז צריך גם שמאות).
באופן אישי, הייתי ממחזר את הפריים והמצ שלכם, לדעתי - שאני צופה שהפריים לא ירד חזרה עוד שנה - זה שווה מאד!.

שירה111

משתמש רשום
@הון ובית תודה על התשובה!
אני בבנק פועלים, וינסה להתמקח מול הבנקאית להחליף את הפריים למלצ 5 עם ריבית של 4.6, האם הריבית ריאלית?
הכנסות ורישום נכס תקין לגמרי

שירה111

משתמש רשום
אז כמה ראלי נכון לעכשיו? והאם שווה לחכות עם המחזור לעוד חודשיים- שלש שירגע קצת המשק?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אז כמה ראלי נכון לעכשיו? והאם שווה לחכות עם המחזור לעוד חודשיים- שלש שירגע קצת המשק?
בפועלים תקבלי סביב 5%.
לחכות חודשיים-שלושה, עלולה הריבית לעלות. מה שיותר סביר שיקרה.
במידה וירד הרווחת, אבל פחות נראה כך.

gshilat

משתמש פעיל
אשמח לחות דעת המומחים.... איך המשכנתא שלי?

קבצים מצורפים

• 1682275506737.png
    1682275506737.png
    KB 207.9 · צפיות: 41

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אולי כדאי לחדד לציבור את ההבדל בין צמוד ללא צמוד
ההבדל הוא כזה.
הלוואות צמודות למדד (ק"צ מ"צ זכאות)זה אומר שחוץ מהריבית הנקובה תשלמו גם על האינפלציה (שמתפרסמת כל 15 לחודש ע"י הלמ"ס) תגדיל או תפחית את הקרן שנותרה בהלוואה.(בשנה האחרונה האינפלציה היא 5%)
לא צמודות למדד (פריים מל"צ) הסכום קרן לא משתנה אבל הריבית כן יכולה להשתנות.
קל"צ-גם הקרן וגם הריבית לא יכולים להשתנות.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש גם מסלול לייבור ששם גם הריבית וגם הקרן משתנה לפי אותם מטבעות.

gshilat

משתמש פעיל
תודה רבה על הייעוץ! מכירים יועץ משכנתאות טוב בצפת? האם עדיף דווקא יועץ מאזור מגורים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה