מידע שימושי הצילו הבת שלי בפלא' עם חברות 6\24 מה עושים

SHALOM33

משתמש פעיל
בת 14.5 מנקה עם פלא' אוכלת עם פלא' קמה בבוקר דבר ראשון פלא' חוזרת מהסמינר דבר ראשון פלא' נרדמת ב 12 בלילה עם הפלא' תוך כדי שיחה עם חברות, אי אפשר לדבר איתה, מקסימום בין משפט למשפט אפשר להשחיל כמה מילים.
זה התמכרות או שזה הגיל ? מה עושים

נערך לאחרונה ב:

דפה

משתמש מקצוען
בת 14.5 מנקה עם פלא' אוכלת עם פלא' קמה בבוקר דבר ראשון פלא' חוזרת מהסמינר דבר ראשון פלא' נרדמת ב 12 בלילה עם הפלא' תוך כדי שיחה עם חברות, אי אפשר לדבר, מקסימום בין משפט למשפט אפשר להשחיל כמה מילים.
גבולות. הגבלת שעות.

מעל הסטנדר(ט)

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בת 14.5 מנקה עם פלא' אוכלת עם פלא' קמה בבוקר דבר ראשון פלא' חוזרת מהסמינר דבר ראשון פלא' נרדמת ב 12 בלילה עם הפלא' תוך כדי שיחה עם חברות, אי אפשר לדבר, מקסימום בין משפט למשפט אפשר להשחיל כמה מילים.
לפי דעתי בגיל הזה טוב שהראש שלה יהיה שם. כל מה שצריך זה קצת למתן את המינון.

נערך לאחרונה ב:

SHALOM33

משתמש פעיל
זו תופעה מוכרת בגיל הזה או שזה יוצא דופן גם למתבגרים?(אלו הבנות הראשונות אצלי בגיל הזה)

אבגדה12345

משתמש פעיל
אני גם הייתי כזאת וזה עובר עם הגיל..
אם כך היא מוציאה את המרץ אז תנו לה, אפשר אולי להגביל את השעה בלילה כדי שתלך לישון נורמלי..
אבל אם כיף לה לדבר באמצע האוכל לדעתי תנו לה(לא שאני חושבת שזה דבר טוב),
ב"ה שזה דברים כאלה.. לא כל דבר צריך להגביל.
במיוחד שזה עובר.. מבטיחה:)

פלורה

משתמש מקצוען
קודם כל תודי לד' שהבת שלך חברותית ושיש לה הרבה חברות!
יש כאלו שהטלפון אצלן דומם!
וזה התשובה אם אצל כולן זה כך. אפילו בבית מלא בנות לא אצל כל הבנות זה כך.
(אצלי למשל 2 כן ו 2 לא....)
ואם זה מאוד מפריע לך, תנסי להגביל אותה, מתי כן ומתי לא, ועד איזה שעה.
ושעות שאת צריכה את העזרה שלה למשל, היא צריכה להיות פנויה לבית.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
טלפון זה סוג של התמכרות, לשיח, ליחס, למלאות את הצורך של ההתערבבות החברתית,
יש בנות שחושבות שאם הם לא יהיו בקשר טלפוני עם חברות כל הזמן, הן לא תהיינה בחברה, והן פועלות במודע ובתת מודע, מצד אחד להגדיל את מערך החברות ולהעמיק את הקשר, ומצד שני שלא יהיה רגע דל.

אצלי בבית [רוב מוחץ של בנות....] יש כללים ברורים, וגבולות עוד יותר ברורים,
וככל שהן גדלות כמות השיחות עולה. אלא אם כן יודעים לשים מעצורים,
אבל לא בכפיה או בכוחנות, אלא בעיקר על ידי שיחות ועל ידי חיבור אישי.

SHALOM33

משתמש פעיל
למישהו איזה מאמר מסודר מבעלי מקצוע על השינוי הזה שקורה אצל מתבגרים ממה להירתע ומאידך וממה להתעלם כי זה הנורמלי לגיל. זה חשוב להורים שלא יעשו טעויות ויגיבו בצורה לא נכונה

בינה אנושית :)

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה חשוב להורים שלא יעשו טעויות ויגיבו בצורה לא נכונה
סתם שמעתי פעם את הרב יעקובזון שאמר
שמותר גם לעשות טעות פה ושם בחינוך הילדים
הילדה שלך לא עשויה ממרגרינה
ולא יקרה לה כלום אם תגבילי אותה בטלפון שעתיים בצהרים
והיא תלמד לענות לחברה ולומר לה שהיא תחזור אליה עוד שעה
ואם את רואה שזה קשה מידי
אז דברי איתה על זה ותנסו להגיע לנוסחא שמתאימה לכולם

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
טלפון זה סוג של התמכרות, לשיח, ליחס, למלאות את הצורך של ההתערבבות החברתית,
מעניין אותי באמת, האם בבתים שיש קשר ושיח פתוח עם ההורים - בני ובנות ההתבגרות עסוקים פחות עם החברים?

נשואה צעירה

משתמש צעיר
מעניין אותי באמת, האם בבתים שיש קשר ושיח פתוח עם ההורים - בני ובנות ההתבגרות עסוקים פחות עם החברים?
לדעתי חד משמעית לא,
אני הייתי כזאת ממש והיה לי (ב"ה עד היום) קשר קרוב וטוב עם שתי ההורים שלי,
זה קורה בד"כ לטיפוסים חברותיים וזה עובר עם הגיל.....

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא תמיד זה מחייב, קשר עם חברות הוא דבר בריא ונכון בהתפתחות.
לעיתים אובר קשר מעיד על חוסר קשר עם המשפחה והרבה פעמים לא.
שימו לב גם שההורים לא פנויים 24 שעות למתבגר וקישקושיו...

זזזז

משתמש פעיל
אל דאגה תתני לה זה עובר
רק אם את מרגישה שהיא לא עושה כלום בבית ואת צריכה את העזרה שלה אז תגבילי אותה
לדוג מהשעה הזאת עד זו את עוזרת לי...

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אצלי חד משמעית כן.
הייתה תקופה שמחובת עבודה הייתי המון בחו''ל, ללא ספק כמות הטלפונים גדלה בצורה מטורפת,
וכיום הבנות שלי מאד חברותיות ב"ה, אבל נהנות מלשבת ולדבר בבית, יש לנו שיח מדהים לכולם יחד, והרוגע שאין תחרות מתחת לפני השטח, ומקבלים אותך כפי שאת, ומחמיאים ומדברים ומספרים, שווה להם על פני בילוי חברתי ללא הפסקה.

כן, הן מדברות בטלפון, הן נפגשות, הן יוצאות יחד, אבל עדיין בצורה פרופורציונאלית וכמובן מתואמת.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מאיך שאני רואה סביבי- לא.
אולי זה מתמתן יותר מהר, אבל יש שלב ולדעתי הוא גם שלב חשוב שהראש והפה עסוקים עם חברות.
(מדברת על בנות, לא יודעת לגבי בנים)

14.5 זה הגיל, בערך בגיל 17 זה מתמתן.

את כמובן יכולה קצת להגביל אותה, למשל עד 11:00 בלילה שיחות, או מאז שאת חוזרת הביתה שעה בלי טלפון
אבל תהיי רגועה, זה עובר.
(מי שלא ככה גם לא תמיד זה מראה על בעיה שמצריכה התערבות, אבל זה היה יותר מחשיד אותי.)

דינמיקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חנוך לנער ע''פ דרכו!! לפעמים לנסות להגביל עושה בדיוק את הפעולה ההפוכה!!
אם היא מחוברת לחברות איכותיות, יוצרת קשרים בריאים, אז למה לא? זה הגיל וזה בדיוק הזמן והכיף!!!
אם את צריכה את העזרה שלה (אבל באמת!! לא שזה תירוץ כי מעצבן לראות אותה כבר שעה עם הטלפון),
או כבר מאוחר ואת רוצה לעשות לילה בבית או מכל סיבה אחרת שלא ניתן לשלב שיח טלפוני- שם לעצור את זה,
אבל לא להגיד לה ''את מדברת כבר שעתיים, זה לא לעניין!! / ''בסוף רק המשפחה נשארת...תשקיעי בקשרים עם המשפחה'' וכווווווווו' מנסיון------------זה עושה ההפך;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה