דרוש מידע הצטופפות באוטובוסים

מצב
הנושא נעול.

JGJGHFG

משתמש צעיר
לאור שרשור קצר שהיה היום אספר על מקרה שהיה לי השבוע ביום שני,
הייתי אמור לנסוע מירושלים לאשדוד בקו 450 הידוע באי תפקודו,
ולאחר שאוטובוס עבר מלא בתחנה השניה ולא עצר, ירדתי לתחנת המוצא במסוף אגד ע"מ להספיק את האוטובוס הבא
מיד בהגעתי לתחנה ראיתי את העומס והבלאגן וידעתי את אשר לפני...
עשרות אברכים ובחורים מקהילה מסויימת מכובדת מאוד נדחפו ע"מ לעלות לאוטובוס הבודד והנכסף
אבל מה, היו שם גם מספר נשים בודדות שהועידו פניהם לאשדוד ועמדו בצד חסרות אונים...
ואז החליטו הגברים להעמד בתור מסודר ולעלות לפי הסדר,
הנשים שם היו חסרות סיכוי להגיע איכשהוא לאוטובוס בצורה זו, ולא רק הם אלא גם גברים מקהילות אחרות עמדו מן הצד ביאוש...
עד שנעמדו שלושה נשים אמיצות עקפו את כל התור ונעמדו סמוך לדלת ע"מ שיתנו להן לעלות לתפוס את מקומותיהן הדלים בירכתי האוטובוס
את הזעם והבזיונות שהם החלו חוטפות על ראשן באותו הרגע אי אפשר לתאר... מבחיל ביותר...
שיקצע'ס, פריצות, ועוד מילים נוראיות חלק מהם אף אימצו את המנונם של אחינו השמאלנים והחלו צועקים בקצביות "בושה בושה בושה"
הגדיל לעשות בחור שעמד לצידי שהוציא משקית המקווה שלו בקבוק שמפו והחל משפריץ לעברן
וכשניסיתי אני לעצור את בקבוק השמפו החלו קריאות אף לעברי "אל תיגע בי" ועוד
הנשים יאמר לשבחן לא נבהלו מהאלימות ונשארו על מקומן ומי שנחלץ לעזרתן למרבה הבושה היה הנהג... הערבי...
שעצר את העלייה לאוטובוס והכריז שא"א לא עולה לפניהן...

לאחר מכן כשעליתי אני לאוטובוס מאוחר יותר בזכות מספר נשים שניגשו לנהג שרכבו היה בחניון והסבירו לו את הסיטואציה והוא [שוב ערבי] נעתר להן ופתח את דלתות בעודו בחניון ואני שעמדתי בסמוך עליתי מיד אחריהן
לפני שנסע עלו זוג מבוגרים והאשה בקשה ללכת לבדוק האם יש מקום בין הנשים הם צעקו לעברה שתרד ותעלה מדלת אחורית
היא בקשה שוב לעבור ונענתה בצעקות הדומות לצעקות שהובאו לעיל [אין לי מושג למה שתעבור לידם זה איסור חמור ואילו לדבר אליה בלשון נוכח מותר ואף רצוי]
היא שאלה למה הם לא נוסעים בהסעות מאורגנות ובחור חוצפן צעק לעברה תיסעי את בספיישל...
תוך שהיא יורדת מושפלת מהאוטובוס היא אומרת משהו ע"כ שצריך לשלוח מכתב לאדמו"ר שלהם שיארגן להם אוטובוסים
ובעלה יהודי עם זקן של שיבה החל חוטף נאצות ע"כ שאשתו דיברה כביכול נגד צדיק הדור...

ואני שואל כחסיד האם לא לזאת הייתה הכוונה בתיאור "חסיד שוטה"??
וכי זאת התנהגות של בני תורה??
וכי זו היא דרך החסידות???
וכי זו התנהגות יהודית??
וכי זו היא התנהגות אנושית??
קודם כל שיהיו אנשים אח"כ שיהיו יהודים ואז שיבדקו האם הם כבר ראויים להיקרא חסידים...
אציין שבישיבה שלמדתי אני לפני כל שבת שנסעו לאדמו"ר היתה שיחה מפי ראש הישיבה או המשגיח לסירוגין ע"כ שיש לתת זכות קדימה באוטובוסים לנשים/ילדים/אנשים שאין בכוחם להידחף...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה