דרוש מידע הפרדת תאומות במעון

מיכל אורבוך

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
שנה שעברה התאומות שלי היו באותה קבוצה במעון אצל 2 גננות שונות.
השנה הן בנות 2.5 ועולות לשנה האחרונה במעון,
לפני שבוע המנהלת של המעון התקשרה אלי שהם חושבים שנכון להפריד אותם ל2 כיתות שונות לגמרי כי כשהן ביחד הן לפעמים משתוללות בגן, מטפסות לאזורים מסוכנים ,מרביצות לפעמים אחת לשניה
וביקשה את החלטתי בעניין.

אחרי שחשבתי ע"כ רבות ובדקתי את הנושא החלטתי שאין סיבה להפריד ביניהם כי באמת לפני חצי שנה - שנה באזור גיל שנה וחצי היה ממש קשה איתן
זה היה הגיל שהתפתחו פיזית מאד במהירות והיו שובבות ונמרצות אבל לאחרונה הן גדלו יותר ונהיו ממש ילדות טובות ומתוקות ואני חושבת של שהות של שנה נוספת ביחד רק תתרום להן רגשית ולא תזיק.

כשהתקשרתי להגיד לה את החלטתי היא אמרה לי שההחלטה להפריד אותן סופית! וכמה שניסיתי לדבר איתה היא לא היתה מוכנה לשינוי.
יש למעון אפשרות לכפות דבר כזה על ההורים??

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
לדעתי יש לה אפשרות
כמו שילדה יחידה היא יכולה לשבץ אצל איזה מטפלת שהיא רוצה ולא לפי בחירתך

ארמון חול

משתמש מקצוען
שנה שעברה התאומות שלי היו באותה קבוצה במעון אצל 2 גננות שונות.
השנה הן בנות 2.5 ועולות לשנה האחרונה במעון,
לפני שבוע המנהלת של המעון התקשרה אלי שהם חושבים שנכון להפריד אותם ל2 כיתות שונות לגמרי כי כשהן ביחד הן לפעמים משתוללות בגן, מטפסות לאזורים מסוכנים ,מרביצות לפעמים אחת לשניה
וביקשה את החלטתי בעניין.

אחרי שחשבתי ע"כ רבות ובדקתי את הנושא החלטתי שאין סיבה להפריד ביניהם כי באמת לפני חצי שנה - שנה באזור גיל שנה וחצי היה ממש קשה איתן
זה היה הגיל שהתפתחו פיזית מאד במהירות והיו שובבות ונמרצות אבל לאחרונה הן גדלו יותר ונהיו ממש ילדות טובות ומתוקות ואני חושבת של שהות של שנה נוספת ביחד רק תתרום להן רגשית ולא תזיק.

כשהתקשרתי להגיד לה את החלטתי היא אמרה לי שההחלטה להפריד אותן סופית! וכמה שניסיתי לדבר איתה היא לא היתה מוכנה לשינוי.
יש למעון אפשרות לכפות דבר כזה על ההורים??
איזה מתוקות,!!
למה המנהלת שם לא יכולה להעביר ילדה אחרת.?
זה ככ כיף להן להיות ביחד!

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני בעד להפריד.
זה כ"כ מחשל להתמודד לבד
בסוף עלולים לגלות שאחת מהן בלי עמוד שידרה כי היא כל הזמן נהנתה מהגנה של אחותה.

ELLIAGE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני לא בעד להפריד בכלל!!
יש לי תאומות, ועד כיתה א היו ביחד וההפרדה הייתה מאד מאד קשה להן
אחת נותנת ביטחון לשניה, במעון הקפדתי מאד שהן תהיינה ביחד ועם אותה גננת והבינו את זה מאד.

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
תשובה ממקום של איש חינוך:
להפריד- וכמה שיותר מהר.
@ELLIAGE
לבנותייך היה קשה ההפרדה כי:
עד כיתה א היו ביחד
וההפרדה הייתה מאד מאד קשה להן
אחת נותנת ביטחון לשניה,
במעון הקפדתי מאד שהן תהיינה ביחד ועם אותה גננת והבינו את זה מאד.
אם הן היו רגילות מגיל קטן להפרדה- כל אחת היתה מפתחת אישיות משל עצמה ולא נתמכת בשניה...

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא בעד להפריד בכלל!!
יש לי תאומות, ועד כיתה א היו ביחד וההפרדה הייתה מאד מאד קשה להן
אחת נותנת ביטחון לשניה, במעון הקפדתי מאד שהן תהיינה ביחד ועם אותה גננת והבינו את זה מאד.
את התלות הזאת צריך למנוע. שהבטחון יהיה עצמי ולא בגלל נוכחות משפחתית

הדסים בגן

משתמש רשום
אני במקומך הייתי מפרידה אפילו שלך זה מאד קשה,
אמרה לי היום אמא לתאומות שהפרידה אותן עכשיו והיא בקושי נושמת..
"מעדיפה להפריד אותן עכשיו וללכת בעצמי לטיפול רגשי (כי מאד קשה לה) מאשר להשאיר אותן יחד ושתיהן תצטרכנה טיפולים.."
כמה שאפשר לגדל כל אחת כבן אדם בפני עצמו ולא חצי.. זה חסד עם הילד להמשך החיים..

בננות:)

משתמש פעיל
אצלנו התאומות היו ביחד עד גיל 3 ואז הופרדו לגנים צמודים, היה קשה ההפרדה אבל טוב שהיו בגיל הקטן ביחד, טוב שהיו בגיל היותר גדול לבד.....

לארג'

משתמש סופר מקצוען
ברור להפריד כמה שיותר מוקדם
אחרת סיכוי רב שאחת מהן תחווה תוצאות למשך שנים רבות..

אמיליה

משתמש מקצוען
מהניסיון האישי שלי, כאמא לתאומות, כן מומלץ להפריד סביב גן טרום חובה או חובה.
התייעצתי על זה הרבה גם עם קולגות (אני עו"ס קלינית) וגם עם פסיכולוגית חינוכית שמתמחה עם תאומים, וגם עם גננות ותיקות.
לתאומים קשה מאד להיות לבד , ולפתח נפרדות בריאה. הם ביחד עוד מהיותם עוברים.
במקרים רבים, (מדגישה שלא אצל כולם) הפרדה מוקדמת מדי תגרום לאחד מהם או לשניהם, לחפש נפש תאומה אחרת וזה יכולה להיות חברה מהגן או הגננת עצמה, ואז התיאום יידבק אליו ובדרך כלל זה לא חוויה מיטיבה , לא לתיאום ולזה שנדבקים אליו.
לקראת בית הספר הם כבר יותר בשלים להתמודד עם הנפרדות, והיא טובה ובריאה ונכונה מבחינה התפתחותית. ומומלץ שתתקיים עוד לפני כיתה א', כי בכיתה א' עצמה יש הרבה דברים חדשים שהילד צריך להסתגל אליהם.

אצלך, מכיוון שכבר הוחלט בעבורך, אין לך הרבה מה לעשות בנידון, מה גם ששנה שעברה הן כבר היו בנפרד כך שהן כבר רגילות לזה אולי אפילו עדיף ככה, מאשר לאחד בניהם שוב ואז להפריד שוב.

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מנסיון אישי ממליצה להפריד
תמשכנה להיות בבית ביחד.

צמה

משתמש מקצוען
יוצרי ai
מהניסיון האישי שלי, כאמא לתאומות, כן מומלץ להפריד סביב גן טרום חובה או חובה.
התייעצתי על זה הרבה גם עם קולגות (אני עו"ס קלינית) וגם עם פסיכולוגית חינוכית שמתמחה עם תאומים, וגם עם גננות ותיקות.
לתאומים קשה מאד להיות לבד , ולפתח נפרדות בריאה. הם ביחד עוד מהיותם עוברים.
במקרים רבים, (מדגישה שלא אצל כולם) הפרדה מוקדמת מדי תגרום לאחד מהם או לשניהם, לחפש נפש תאומה אחרת וזה יכולה להיות חברה מהגן או הגננת עצמה, ואז התיאום יידבק אליו ובדרך כלל זה לא חוויה מיטיבה , לא לתיאום ולזה שנדבקים אליו.
לקראת בית הספר הם כבר יותר בשלים להתמודד עם הנפרדות, והיא טובה ובריאה ונכונה מבחינה התפתחותית. ומומלץ שתתקיים עוד לפני כיתה א', כי בכיתה א' עצמה יש הרבה דברים חדשים שהילד צריך להסתגל אליהם.

אצלך, מכיוון שכבר הוחלט בעבורך, אין לך הרבה מה לעשות בנידון, מה גם ששנה שעברה הן כבר היו בנפרד כך שהן כבר רגילות לזה אולי אפילו עדיף ככה, מאשר לאחד בניהם שוב ואז להפריד שוב.
ג"כ אמא לתאומים,
וממש מסכימה עם כל מילה

אלא אם כן, יש עניינים חריגים והגננת לא ממליצה (אחרי תקופת ניסיון)

מיכל אורבוך

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
כל אלה שכתבו שממליצות להפריד מנסיון התכוונו לגיל 2.5?
זה ממש קטן!
אני יודעת שעושים בגיל גן חובה, טרום חובה.
ויש להן קשר בריא, לא תלותי כלל וזה לא שיש את חזק והחלש אלא כל אחת מהן עם אופי אחר אבל הן מסתדרות בסדר גמור,
ותמיד הייתי רגועה שאם הן ביחד, יש להן הרבה פחות קשיי הסתגלות מאשר להכנס לבד לגן חדש
ביחוד שהן קטנות וקשה להסביר להן כך שיבינו מה קורה כאן
בד"כ בגילאי מעון משאירים אותן באותו קבוצה אם לא אצל אותה גננת.
זה מעצבן אותי שבגלל התרשמות די שגויה קורה משהו שאני לא שלמה איתו כלל.
לא יצא לי להתייעץ עם אנשים אבל מחומר שקראתי, תאומים זהים(והן הכי זהות שיש)
יכולים לחוות קשיים רגשיים מניתוק מגיל מוקדם
השאלה היא אם יש לי בכלל אופציה לעמוד בתוקף מול המעון להשיג את זה?
ואחרי כל התגובות שראיתי כאן , האם זה באמת נכון לילדות????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה