הפנצ'רייה החליפה צמיג, והגערר הוציא לסטיגמה את האוויר. מעשה נורא.

| פנס בערפל |

משתמש פעיל
הטרמפיסט לא התלהב, משהו בשפת הגוף שלו שידרה את זה. הוא מיהר לרדת, הציע עזרה כלאחר יד - ונעלם. קשה להתלונן, אני - כנראה - לא הייתי נוהג אחרת.

הטרמפיסט ירד, ואני נשארתי. אני והפנצ'ר. הרכב השמיע קול אבחה קשה, שום דבר טוב לא משמיע אבחה. חניתי במקום הקרוב ביותר שרק יכולתי, מיהרתי לראות את הנזק, אבוי: הצמיג הלך. מת. הרכב נוסע על הצלחת. לא טוב בכלל.

מובן שאיבדתי את העשתונות. פנצ'ר, רכב שלא שלי, מה עכשיו?

התקשרתי לבנדודי האלוף, הוא לא ענה. התקשרתי לבנדוד אחר, גם הוא לא ענה. נזכרתי שפעם שקלתי לחפש לי בנידודים חדשים, כאלו ששווים באמת. התקשרתי לבנדוד שלישי, הוא שמח מאוד לעזור: תחליף לצמיג הרזרבי, סע לפנצ'רייה הקרובה, בהצלחה רבה.

עמדתי לשאול איפה הפנצ'ריה הקרובה, אבל בנדודי כבר ידע מה אני עומד לשאול (אנחנו משפחה, בכל זאת), ואמר: אין לי מושג איפה יש פנצ'ריה. פשוט תשאל כל אחד. כולם יודעים.
- אתה לא יודע?
לא. מצטער. אבל תשאל כל אחד. כולם יודעים.
אה.

מאי שם הגיע חסיד גור, מאיר פנים, להוט לעזור. אפילו לא שאלתי. התנדב מעצמו. די הופתעתי, האמת, ובטיפשותי גם הסברתי לחסיד למה: אתה גערר, שמעתי שאתם לא עוזרים למי שלא גערר.
הוא גיחך: עזוב שטויות. יהודי בצרה - אני פה לעזרה. פְּתח את הבגאז', איש צעיר, אעזור לך להחליף גלגל.
חשבתי שהוא צוחק עליי. הוא הרי גערר! למה שיעזור לי?

הוא לא צחק עליי.
הוא חילץ חיש חש את הגלגל הרזרבי הטמון בעמקי הבגאז', הוציא מכיסו עיתון המודיע מקופל, פרש אותו על האספלט הרטוב והשלול מהגשם, התיישב עליו ללא אומר, והחל מפרק את כיסוי הגלגל.
עמדתי בצד ועודדתי אותו בטפיחות קלות על הגב, מה כבר יכולתי לתרום מעבר לזה. הוא נהם: במקום לטפוח לי על הגב, תפסיק לשנוא חסידי גור. אתה תקוע בסטיגמות מטופשות. אין לך מושג כמה ארגוני חסד יש אצלנו, כמה אכפת לנו מכל יהודי.
אולי.

הגערר פירק את הצלחת, וכעת הגיע העת לפרק את הגלגל. הוא שלף ג'ק קטן, התעלם מתמיהתי (איך מכשיר כזה קטן - יכול להניף אוטו כזה גדול?), נעץ אותו ברוב עיזוז תחת הרכב, ובתוך שניות העלה את הרכב למרחק הגון. איש מוכשר!

ואז - נתקלנו בבעיה. כזו שאפילו אני לא ידעתי איך לפתור: ברגי הגלגל היו מוברגים כהוגן. חזק. עד הסוף. אי אפשר לפתוח.
באותו רגע ידעתי שהגערר ינטוש אותי, למרות שחלק גדול מהסטיגמה התפרק ונעלם, משהו עדיין נותר.
יכול להיות, ואל תתפסו אותי פה על המילה, שאותו משהו גם ממש רצה שהגערר ייעלם וישאיר אותי לבד, במצוקה. לא כייף לוותר על סטיגמות, אתם יודעים. כמו לעקור שן בינה. לפעמים הסטיגמה היא ממש חלק מאיתנו.
טעיתי.

הגערר נעץ את מפתח הברגים (סוג של פְּלַיֵיר שיודע לעשות רק דבר אחד: להוציא ברגים מגלגלים), סידר אותו עד שהיה במצב מאוזן - ואז חייך.
למה אדוני מחייך, תהיתי, והתשובה הגיעה מייד:
כי פתאום, כך הגערר, הבנתי שאני מאוד שמח על משקל-היתר שלי...
והוא עבר למעשים.

הוא נעמד במלוא כובד משקלו על מוט המפתח המאוזן, וכהרף עין המפתח קרס תחת הכובד- נטה מטה, ושחרר את הבורג. מדהים!

ומשם המלאכה הייתה קצרה: האיש שנשלח ממרום החליף את הגלגל, הבריג את הברגים חזרה באותה צורה (מוט מאוזן ורקידה קלה על גבו), ושלחני לדרכי, תוך מתן עצות והסברים מפורטים איך למצוא את הפנצ'רייה הקרובה.

אחר כך הייתי בפנצ'רייה, שם נדהמתי למראה מאות הגלגלים המגולגלים בערימות, ושם כל מיני בנידודים עם עברית-כמעט-בלי-מבטא-ערבי תיקנו את הצמיג, ושם משאית צפרה עליי כי חסמתי לה את המעבר, וסוף טוב הכל טוב הצמיג תוקן, הזזתי את הרכב והמשאית עברה, ואחרי שחזרתי לנקודת מוצאי - גיליתי שלא נותרה בי כלום מהסטיגמה. למעשה, מצאתי את עצמי מייחל לכך שבני הדודים גסי הרוח העובדים בפנצ'רייה - יוחלפו באברכים גוראים יעילים ומוכשרים. הלוואי.

אז אם יש פה חסידי גור - שתדעו; אני גאה בכם. וכנראה שכל עם ישראל.
ואם מישהו עושה פרצופים על אף עקום, נו - שישאר עם אף עקום.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
עזוב, אם כל הגערערס היו כמוהו.... (ולמי שלא יבין את הבדיחה, כנראה אחת או שתיים מהמנהלות: זה על משקל 'אם כל החרדים היו כמוך...')
ואגב, אל תנסו את זה בבית, אני שברתי ככה 2 ברגים, הייתי צריך להיפרד מסכום הגון + נשארתי עם הפנצ'ר.

| פנס בערפל |

משתמש פעיל
עזוב, אם כל הגערערס היו כמוהו.... (ולמי שלא יבין את הבדיחה, כנראה אחת או שתיים מהמנהלות: זה על משקל 'אם כל החרדים היו כמוך...')
ואגב, אל תנסו את זה בבית, אני שברתי ככה 2 ברגים, הייתי צריך להיפרד מסכום הגון + נשארתי עם הפנצ'ר.
אז זהו. שהגעררס שאני מכיר פשוט אנשים נפלאים. אחד אחד. זאת סטיגמה טיפשית, שעלינו להיאבק בה. (רובם, בעצם. הרי סטטיסטית יש בכל חצר או מגזר אחוז מסויים של טיפוסים נאלחים, אז מה?)

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
טוב, אז לי לא היו כאלו סטיגמות על גערער'ס, אבל, איך אומרים? אחים אנחנו, מרחוק... במיוחד אחרי הבחירות הסוערות שעברו על עירנו הענוגה.
ואם כבר דיברתם על גערער'ס ועל רכבים, ועוד הזכרתם מצ'ינג, אוסיף משלי, מעשה אמיתי לגמרי:
כבר תקופה שבן משפחה בעל רכב שאפילו לגריטה אי אפשר למסור אותו, נתן לנו רשות להשתמש בו בשעת הצורך. האוטו גוסס על ערש דווי ומדי פעם גם דואג לעשות ת'עצמו כאילו הדווי הגיע. בכל זאת, כאנשים טובי לב אנחנו מתנדבים להוציא אותו מדי פעם לסיבוב קצר כדי למנוע ממנו פצעי לחץ ולפנות לשכנים ת'חנייה. לא מרחיקים מפאת סיכון ההתקרקעות שבדבר, אבל לסידורים פה ושם-יעיל מאד.
שוב, להדגשה, הוא לא מסוכן לנסיעה, והוא עבר טסט. בלי כסף מתחת לשטיח. אבל הגניחות שלו, והתקיעות מדי פעם לא נעימות, והילדים המנוסים והנסים יעידו. סנילי קצת. מה לעשות?
ביום אחד גשום מאד, במקרה יום המצ'ינג הגוראי הגדול והמכריע, עמדנו ברמזור בדרך הביתה, בדיוק מול השטיבל של גור. וכשהירוק המיוחל הגיע, ודוושת הגז נדרשה לקדמנו הלאה משם, שמענו קול גניחה-חריקה מצמרר, הרכב החליק מעט אחורה, והאגזוז פלט תמרות עשן אדירות.
הילדים העייפים נבהלו, וצעקו, ורק רצו החוצה ומהר! כיוון שלא הבנו מה קורה, שלפנו אותם אחד-אחד-אחד-אחד-אחד-אחד מהרכב אל המדרכה הסמוכה, רועדים מקור עייפות ובהלה גדולה.
בעוד בעלי מנסה להגיע עם הרכב הצידה כדי לעצור בלי לתקוע את הצומת הגדול, ניסיתי אני לחבק ולהרגיע מגדול ועד קטון, כשהגשם, הרעמים והברקים מוסיפים לחוויה.
מה נעשה?
נשלח במונית אחת חלק מהילדים, לבד? ואני עם השאר? בעלי יישאר עם הרכב? עוד לא ממש הספקנו לחשוב, כשגערער נמרץ ואדיב חצה לקראתנו את הכביש.
האיש הנכון במקום הנכון.
הבנאדם עזב ת'התקהלות האקשניסטית ,ראיתי אותו במרכזה רגע קודם, שבודאי היתה באמצע ניתוח מאזן המצ'ינג והקרבה המיוחלת אל היעד, והגיע.
עצר את התנועה בנתיב בו היה על בעלי להיגרר עם הרכב הצידה, עד שהאוטו חנה במקום סביר, חזר לכביש. עצר רכב קטן ובו שני בחורי ישיבה שהיו במסע התרמות אדרי מאד, בירר את היעד, בירר לאן אנחנו, התרים אותם לקחת אתם 3 מהילדים, אחרי שוידא שאנחנו מכירים אותם,חזר לכביש.
הודיע שבעוד כמאה מטר עומד רכבו, ורק ממתין שנעלה עליו! סיבוב של כחצי שעה הלוך חזור בשבילו! בדרך אל האוטו הסביר לילדים שזה בגלל הגשם, הכביש מחליק, אין מה לדאוג, הנה, גם לרכב הזה זה קרה, וגם להוא, והעשן נראה נורא בגלל הקור שמדגיש אותו.
כשאנחנו מגיעים אתו לרכב, מתברר שהבנאדם כבר באמצע איזה חסד. יושב ברכב גערער אחר (טוב, זה לא חכמה, הוא גערער, הא?) עם רגל שבורה וקביים. בשתי מילים הסביר לו את המצב, ושאל אם יעדיף להצטרף או שיוריד קודם אותו...
החסד שלו ראוי לכל כתר, והאמת, קיבלתי מושגים במענט'שינג.

| פנס בערפל |

משתמש פעיל
טוב, אז לי לא היו כאלו סטיגמות על גערער'ס, אבל, איך אומרים? אחים אנחנו, מרחוק... במיוחד אחרי הבחירות הסוערות שעברו על עירנו הענוגה.
ואם כבר דיברתם על גערער'ס ועל רכבים, ועוד הזכרתם מצ'ינג, אוסיף משלי, מעשה אמיתי לגמרי:
כבר תקופה שבן משפחה בעל רכב שאפילו לגריטה אי אפשר למסור אותו, נתן לנו רשות להשתמש בו בשעת הצורך. האוטו גוסס על ערש דווי ומדי פעם גם דואג לעשות ת'עצמו כאילו הדווי הגיע. בכל זאת, כאנשים טובי לב אנחנו מתנדבים להוציא אותו מדי פעם לסיבוב קצר כדי למנוע ממנו פצעי לחץ ולפנות לשכנים ת'חנייה. לא מרחיקים מפאת סיכון ההתקרקעות שבדבר, אבל לסידורים פה ושם-יעיל מאד.
שוב, להדגשה, הוא לא מסוכן לנסיעה, והוא עבר טסט. בלי כסף מתחת לשטיח. אבל הגניחות שלו, והתקיעות מדי פעם לא נעימות, והילדים המנוסים והנסים יעידו. סנילי קצת. מה לעשות?
ביום אחד גשום מאד, במקרה יום המצ'ינג הגוראי הגדול והמכריע, עמדנו ברמזור בדרך הביתה, בדיוק מול השטיבל של גור. וכשהירוק המיוחל הגיע, ודוושת הגז נדרשה לקדמנו הלאה משם, שמענו קול גניחה-חריקה מצמרר, הרכב החליק מעט אחורה, והאגזוז פלט תמרות עשן אדירות.
הילדים העייפים נבהלו, וצעקו, ורק רצו החוצה ומהר! כיוון שלא הבנו מה קורה, שלפנו אותם אחד-אחד-אחד-אחד-אחד-אחד מהרכב אל המדרכה הסמוכה, רועדים מקור עייפות ובהלה גדולה.
בעוד בעלי מנסה להגיע עם הרכב הצידה כדי לעצור בלי לתקוע את הצומת הגדול, ניסיתי אני לחבק ולהרגיע מגדול ועד קטון, כשהגשם, הרעמים והברקים מוסיפים לחוויה.
מה נעשה?
נשלח במונית אחת חלק מהילדים, לבד? ואני עם השאר? בעלי יישאר עם הרכב? עוד לא ממש הספקנו לחשוב, כשגערער נמרץ ואדיב חצה לקראתנו את הכביש.
האיש הנכון במקום הנכון.
הבנאדם עזב ת'התקהלות האקשניסטית ,ראיתי אותו במרכזה רגע קודם, שבודאי היתה באמצע ניתוח מאזן המצ'ינג והקרבה המיוחלת אל היעד, והגיע.
עצר את התנועה בנתיב בו היה על בעלי להיגרר עם הרכב הצידה, עד שהאוטו חנה במקום סביר, חזר לכביש. עצר רכב קטן ובו שני בחורי ישיבה שהיו במסע התרמות אדרי מאד, בירר את היעד, בירר לאן אנחנו, התרים אותם לקחת אתם 3 מהילדים, אחרי שוידא שאנחנו מכירים אותם,חזר לכביש.
הודיע שבעוד כמאה מטר עומד רכבו, ורק ממתין שנעלה עליו! סיבוב של כחצי שעה הלוך חזור בשבילו! בדרך אל האוטו הסביר לילדים שזה בגלל הגשם, הכביש מחליק, אין מה לדאוג, הנה, גם לרכב הזה זה קרה, וגם להוא, והעשן נראה נורא בגלל הקור שמדגיש אותו.
כשאנחנו מגיעים אתו לרכב, מתברר שהבנאדם כבר באמצע איזה חסד. יושב ברכב גערער אחר (טוב, זה לא חכמה, הוא גערער, הא?) עם רגל שבורה וקביים. בשתי מילים הסביר לו את המצב, ושאל אם יעדיף להצטרף או שיוריד קודם אותו...
החסד שלו ראוי לכל כתר, והאמת, קיבלתי מושגים במענט'שינג.
מענטשינג!!!!!! אדיר!!!!!
(וגם הוצאת הרכב מהחניה שלא יקבל פצעי לחץ...)

מזכיר לי 2 תובנות שיצאו אחרי שיחה ארוכה על צלחת צ'ולנט עם איזו אושייה.
1- איך מכנים את התרומה אותה אנחנו תורמים לידידי רק בגלל אי נעימות? - "דמי חבר".
2- איך מכנים את בת השכן (ילדה בת 5) שדופקת על הדלת מידי ערב, בכל שעה עגולה, ואומרת בפרצוף אדיש: 'אני צריכה טלפון'? - "תרבות הצריכה"

וכמובן - עוד צמד הברקות לשוניות מאת @יואל ארלנגר
1- מעשה באיש שניסה להעביר גילולים מן הארץ ונתפס במכס.
2- ערסל - "חבלי שינה"

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה