אופיס 365 הפונקציה FILTER בגוגל שיטס

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סוגיה זו ידועה
זה פיתרון אחד ויש עוד כמה
קוד:
=IF(ISBLANK(FILTER(A2:M2911,B2:B2911=S4)),"",FILTER(A2:M2911,B2:B2911=S4))

להוסיף בפילטר תנאי של אינו שווה לריק
""<>

לגבי הפתרון על השאלה הראשונה, אולי לא הובנה מה הבעיה.

אסביר:
ראה בתמונה להלן שיש טבלה בעמודות A-B
ויש פילטר בעמוד D-E שמחזיר רק מה שיש לו 1 בעמודה B
איך עושים שלא יציג 0 בעמודה D בשורה השלישית?

ואין כוונתי לפתרון שה-0 יהיה קיים אלא שלא יראו אותו, כי זה יסבך פילטרים ונוסחאות אחרות שיהיו בנויות על הטבלה שנוצרה בעמודות D-E

וכן לא על ידי הנוסחה SUBSTITUTE כי גם היא גורמת לבעיות לפעמים בנוסחאות שבנויות על תאים שהיא נמצאת.

1724936806514.png

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
לגבי הפתרון על השאלה הראשונה, אולי לא הובנה מה הבעיה.

אסביר:
ראה בתמונה להלן שיש טבלה בעמודות A-B
ויש פילטר בעמוד D-E שמחזיר רק מה שיש לו 1 בעמודה B
איך עושים שלא יציג 0 בעמודה D בשורה השלישית?

ואין כוונתי לפתרון שה-0 יהיה קיים אלא שלא יראו אותו, כי זה יסבך פילטרים ונוסחאות אחרות שיהיו בנויות על הטבלה שנוצרה בעמודות D-E

וכן לא על ידי הנוסחה SUBSTITUTE כי גם היא גורמת לבעיות לפעמים בנוסחאות שבנויות על תאים שהיא נמצאת.

צפה בקובץ המצורף 1755302
תשלח לי בבקשה לינק של גיליון שיטס דוגמא שהצגת למייל (מופיע בפרופיל)ואטפל בזה בל"נ

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אין לי כעת גישה לשיטס, וגם איני יודע אם שיטס עובד בזה כמו באקסל.
לכן אני מצרף לך כאן גיליון אקסל עם דוגמה של הבעיה.

ראה בקובץ המצורף, שפילטר שבטבלה 3 תקול, אבל אם תמחק את נוסחת SUBSTITUTE שנמצאת בטבלה 2, טבלה 3 תעבוד מצוין ללא שתצטרך לגעת בה.

קבצים מצורפים

• דוגמה לבעיה שיוצרת הנוסחה SUBSTITUTE.xlsx
    KB 12.2 · צפיות: 3

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רצית תוצאות בטבלה 2 ו3 ככה?
צפה בקובץ המצורף 1755384

אכן.
שים לב שמיד כשתמחק את הנוסחה SUBSTITUTE הנמצאת בטבלה 2, ותותיר בטבלה 2 את נוסחת FILTER נטו, או אז טבלה 3 תציג את התוצאה הזו.
אלא שנוסחת SUBSTITUTE גורמת לתאים בטבלה 2 שלא יקראו נכון ע"י הפילטר בטבלה 3
לכן שאלתי איך ניתן שלא יהיה כתוב שם 0, ללא הזדקקות לנוסחת SUBSTITUTE.

נ.ב. גם בטבלה 3 אני רוצה שלא יופיע ה-0.
ומה שנראה שטבלה2 וטבלה3 אותו דבר, זה בגלל הדוגמה,
אבל למעשה המבנה של הנוסחאות משמש אותי למשהו אחר - שם יש משמעות וצורך בנוסחת פילטר ע"ג נוסחת פילטר, אלא שהSUBSTITUTE מפריע לזה.

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
תראה את הגיליון המצורף.
אם זה עדיין לא כרצונך.נא התקשר אלי 0528174820

קבצים מצורפים

• דוגמא.xlsx
    KB 10.9 · צפיות: 4

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תראה את הגיליון המצורף.
אם זה עדיין לא כרצונך.נא התקשר אלי 0528174820

הנוסחה שכתבת מוצלחת, ותשמש אותי למקומות אחרים.

אבל כאן זה לא טוב. כי במצב הזה שורה 12 שבטבלה 1, לא מופיעה בטבלה 2.
וראה בקובץ שאני העליתי שהיא כן מופיעה והיא אכן אמורה להופיע.

היא כן צריכה להופיע שם, אלא שכשאשר יש תא ריק, שלא יופיע בתא הריק 0, אלא שהוא ישאר ריק.

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
הנוסחה שכתבת מוצלחת, ותשמש אותי למקומות אחרים.

אבל כאן זה לא טוב. כי במצב הזה שורה 12 שבטבלה 1, לא מופיעה בטבלה 2.
וראה בקובץ שאני העליתי שהיא כן מופיעה והיא אכן אמורה להופיע.

היא כן צריכה להופיע שם, אלא שכשאשר יש תא ריק, שלא יופיע בתא הריק 0, אלא שהוא ישאר ריק.
ניסיתי מספר דרכים.
אם טבלה 3 היא העיקר תבצע בה עטיפה של substitute
את טבלה 2 תשאיר בלי הורדת 0.
או לבצע הסרה טוטאלית של 0 בכל הגיליון דרך ההגדרות.
אין לי פתרון אחר כעת.
אם זה לא עוזר תתקשר אלי בראשון.ואשמע את כל המטרות בהרחבה של כל טבלה.ונחשוב ביחד מה ניתן לעשות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה