תוכן העתיד כבר כאן - תוך פחות מ-24 שעות בניתי אתר שלם ללימוד מושגים במחשבים וטכנולוגיה

יצירת תוכן מקצועי באמצעות הבינה המלאכותית

תיקון קוראים

משתמש פעיל
לפני חודש העליתי כאן סקירה על המודל החדש של OpenAI, המכונה o1.

השימוש במודל החדש עולה 20$ לדולר לחודש, סכום די משמעותי. אבל לא הצלחתי להתאפק וחידשתי את המנוי לחודש נוסף😉...

מאז הספקתי להתנסות אתו רבות ולנסות לפרוץ את גבולות היכולת שלו. ומסתבר שהיכולות שלו פשוט מדהימות! בתוך 24 שעות בלבד, בניתי אתר שלם המכיל רשימות של מעל 2500 מונחים באנגלית הקשורים בתחום המחשבים והתכנות עם תרגום לעברית והסבר תמציתי.

האתר מחולק לעשר נושאים מרכזיים בתחום הטכנולוגיה, בהם תכנות, מחשבים, רשתות, בינה מלאכותית, מחשוב ענן, פיתוח אתרים, אבטחת מידע ועוד, כאשר בכל נושא מוצגת רשימה מסודרת של 300 מילים המחולקת למונחים בסיסיים, בינוניים ומתקדמים.

להבנת הנקודה, מדובר על כמות תוכן של כ-50,000 מילה שנוצרו תוך כ-20 דקות!

קראתי לאתר "זה קל!" והאמת? זה באמת קל! 😊

b7bfcb26-a4a6-4c5c-9a8f-e7eb35ad0447-image.png

🌐 לכניסה לאתר

ניתן להיכנס לאתר כאן

ככבו את המאגר בגיטאהב

אם יש לכם הערות או הארות על התוכן או על העיצוב ועל כל דבר אחר - אשמח לשמוע!

נעזר1000

משתמש צעיר
אם יש לכם הערות או הארות על התוכן או על העיצוב ועל כל דבר אחר - אשמח לשמוע!
אשמח לשמוע על התהליך של הבנייה מה ביקשת בהתחלה?
ביקשת מיד את כל הדרישות שלך?
איך היה התשובה הראשונית? איך שיפרת את זה?
אני משתמש ב GPT החינמי וצורת העבודה היא בהתחלה עם רכיב בסיסי מאוד, איזשהוא גרעין של הפרויקט ואז לאט לאט מתחיל להרחיב אותו.

תיקון קוראים

משתמש פעיל
אשמח לשמוע על התהליך של הבנייה מה ביקשת בהתחלה?
ביקשת מיד את כל הדרישות שלך?
איך היה התשובה הראשונית? איך שיפרת את זה?
כן. למעשה, החידוש הגדול של המודל החדש זה היכולת שלו לעבד כמות עצומה של מידע בבת אחת.

כבר אחרי 2 הודעות בלבד התשתית הבסיסית של האתר כבר הייתה מוכנה. כמובן שאחר כך ביצעתי עוד הרבה ליטוש של העיצוב ושל מבנה האתר, אבל הבסיס נבנה ברגע.

באופן נפרד יצרתי את רשימות המונחים, כאשר כל רשימה לקחה הודעה אחת או שתיים (לפעמים הוא סירב ליצור כל כך הרבה תוכן בבת אחת - מדובר על כ-5000 מילה לכל רשימה)

עם מודלים אחרים מעולם לא הייתי יכול ליצור רשימה ארוכה כל כך, ולרוב הם גם היו כוללות טעויות וכפילויות של התוכן.

אני רוצה לבנות אתר המכיל רשימות מונחים בנושאי מחשבים וטכנולוגיה, עם תרגום כל מונח לעברית והסבר תמציתי.

בחר עבורי 10 נושאים ראשיים נפוצים בנושאי טכנולוגיה, עבור כל אחד מהם תהיה חלוקה לקבוצות "בסיסי", "בינוני" ו"מתקדם". כל קבוצה אמורה להכיל רשימה טבלאית עם שם מושג באנגלית, תרגום לעברית, והסבר תמציתי בעברית.

אני מעוניין שטבלאות המילים ישמרו בקובץ MD, כאשר כל נושא ישמר בקובץ נפרד שיכיל את נושאי המשנה + טבלאות המכילות את רשימות המונחים

אנא בנה לי מפרט מלא עבור מבנה האתר, כולל הדפים והנושאים שהוא צריך לכלול, המבנה העיצובי שלו וכל מה שצריך. המפרט צריך להיות בסיסי יחסית ולא מורכב מידי אך יכלול את כל הדברים החשובים

אני מעוניין להשתמש בפורמט JEKLY באמצעות דפי גיטאהב

נ.ב. אם אתה מעוניין אני יכול לשתף את השיחה שלי עם המודל

נעזר1000

משתמש צעיר
קודם כל תודה על הפירוט.
כבר אחרי 2 הודעות בלבד התשתית הבסיסית של האתר כבר הייתה מוכנה
מעניין אותי מה היה בהודעה הראשונה ועוד יותר מעניין איך מה היה צורת השיח של ההודעה השנייה והתשובה

אני מדמיין מצב שבו יש לך הערות על משהו ספציפי ואז אתה מבקש שיתקן / ישנה, ניחוש טוב?
כי ככה אני עובד עם החינמי ואני מתקשה להבין איך התקשורת עובדת במודל כ"כ עצום, זה מרגיש שזה בזבוז לדבר איתו על שינויים קטנים פה ושם.

נ.ב. אם אתה מעוניין אני יכול לשתף את השיחה שלי עם המודל
אשמח מאוד.
אולי בסוף אשתכנע לשלם :)

תיקון קוראים

משתמש פעיל
אני מדמיין מצב שבו יש לך הערות על משהו ספציפי ואז אתה מבקש שיתקן / ישנה, ניחוש טוב?
כי ככה אני עובד עם החינמי ואני מתקשה להבין איך התקשורת עובדת במודל כ"כ עצום, זה מרגיש שזה בזבוז לדבר איתו על שינויים קטנים פה ושם.
זה בדיוק העניין. השיטה החדשה שלי היא פשוט לזרוק לו ערימת דרישות ולחכות שהוא יבצע את כולם.
רק בשלב הסופי, שהכל היה פחות או יותר מוכן, ביקשתי כמה שיפורים קטנים.

שים לב שבמהלך השיחה החלפתי בין המודלים (gpt4o, o1 mini ו-o1 preview) ופעמים רבות ניסיתי את אותה בקשה בויראציות שונות מספר פעמים. בקישור המשותף רואים רק את השיחה הסופית ולא את שלבי הביניים הנסתרים

אני בא לשתף את השיחה אבל מגלה את ההודעה הבאה.
- שיתוף שיחה המכילה תמונה של dalle עדיין לא נתמך
1728945551109.png

קבל במקום שיחה קודמת שהייתה לי אתו עבור יצירת האתר. בפועל בסוף השתמשתי במבנה חדש לגמרי במהלך השיחה הנ"ל:

וזו השיחה שבה הוא יצר לי את רשימות המונחים:

נעזר1000

משתמש צעיר
זה נראה מדהים, תודה רבה!!!!

שים לב שבמהלך השיחה החלפתי בין המודלים (gpt4o, o1 mini ו-o1 preview)
זה החלק הכי יפה שאפשר להחליף וגם לחזור למודל תוך כדי שיחה עם זרימה טובה.
זה מסביר את מה ששאלתי פה.
זה מרגיש שזה בזבוז לדבר איתו על שינויים קטנים פה ושם.

אגב בשיתוף של השיחה אני לא רואה איזה מודל ענה כל תשובה, רק שזה קל מאוד לראות איפה יש את החדש.
שוב תודה.

תיקון קוראים

משתמש פעיל
זה החלק הכי יפה שאפשר להחליף וגם לחזור למודל תוך כדי שיחה עם זרימה טובה.
לא לגמרי. כי המודל החדש עדיין לא יכול לעבד קבצים (צריך פשוט להעתיק אליו את הקוד) וגם לא תמונות. ואם בתחילת השרשור הועלו קבצים או תמונות אי אפשר להשתמש עם o1

אגב בשיתוף של השיחה אני לא רואה איזה מודל ענה כל תשובה, רק שזה קל מאוד לראות איפה יש את החדש.
אפשר לראות את זה בבירור - כי המודל החדש מציג שרשרת של מחשבות לפני התשובה. (רק אי אפשר להבדיל בין שני סוגי ה-o1)

תיקון קוראים

משתמש פעיל
מדהים!
חסר לי אופציה לחיפוש. באתר כזה ממש נחוץ אפשרות לחפש מושג בעברית או אנגלית, ואם כבר, ברגע שאני מתחיל לכתוב מילה, שיעלו לי אופציות להשלמה אוטו'.
אתה לא הראשון שמבקש את התכונה הזו. כרגע זה נראה קצת מורכב ליישום בהתחשב במבנה של הנתונים. אבל נבדוק זאת בעתיד הלא רחוק בעז"ה

אהרון מיכאל

משתמש רשום
מנוי פרימיום
מהמם, לא הבנתי איך זה הפך לאתר? קיבלת קוד? ואיך מוצאים את המודלים בתוך הצאט?

תיקון קוראים

משתמש פעיל
מהמם, לא הבנתי איך זה הפך לאתר? קיבלת קוד? ואיך מוצאים את המודלים בתוך הצאט?
קיבלתי קוד כמובן, אותו העתקתי לקבצים המתאימים. צריך מינימום ידע בתכנות, בדגש על מינימום. ומקסימום אפשר פשוט לבקש מהמודל לתת הנחיות מדוייקות צעד אחרי צעד מה צריך לעשות "כמו שמסבירים לילד בן 5"...

בצד שמאל למעלה יש אפשרות לבחור את הדגמים. זה זמין רק למנויים בתשלום.
1729213017806.png

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ד'

כה דָּבְקָה לֶעָפָר נַפְשִׁי חַיֵּנִי כִּדְבָרֶךָ:כו דְּרָכַי סִפַּרְתִּי וַתַּעֲנֵנִי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:כז דֶּרֶךְ פִּקּוּדֶיךָ הֲבִינֵנִי וְאָשִׂיחָה בְּנִפְלְאוֹתֶיךָ:כח דָּלְפָה נַפְשִׁי מִתּוּגָה קַיְּמֵנִי כִּדְבָרֶךָ:כט דֶּרֶךְ שֶׁקֶר הָסֵר מִמֶּנִּי וְתוֹרָתְךָ חָנֵּנִי:ל דֶּרֶךְ אֱמוּנָה בָחָרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ שִׁוִּיתִי:לא דָּבַקְתִּי בְעֵדְוֹתֶיךָ יי אַל תְּבִישֵׁנִי:לב דֶּרֶךְ מִצְוֹתֶיךָ אָרוּץ כִּי תַרְחִיב לִבִּי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה