דרוש מידע הספר הלוחשת לתינוקות של טרייסי הוג מי ניסתה?

קצרה

משתמש מקצוען
יש את הספר "הלוחשת לתינוקות פותרת את כל הבעיות"
אגב פירוט השיטה היא מפרטת שם על כל הטעויות של פירושים לא נכונים של השיטה.

כמו שרואים פה הרבה שחוזרות על "לפי שעון"
השיטה מתנגדת להיות "לפי שעון" כל ילד יקבע את השעון שלו
השיטה כוללת סדר יום וסדר פעילות ולא שעות.
תינוק שאכל , היה ער מעט וישן - ועכשיו קם ורואים עליו שהוא מחפש אוכל - הוא רעב ולא משנה אם הגיעה השעה או לא...

ההתנגדות העיקרית אליה נובעת מאי אילו סוגיות האכלה.

בנוגע לתינוק שבוכה יותר מחברו - גם אצלה תינוקות נולדו עם אופי שונה. ובעוד תינוקות מלאכים מתרגלים לכל דבר בקלות - תינוקות רטנוניים יותר - צריך להרדים אותם הרבה יותר זמן והם יותר בכיינים.
ולא שום שיטה לא הנקה לפי דרישה ולא לוחשת לא יהפכו אותם לתינוקות מלאכיים ורגועים.

אני חושבת שכמו כל שיטה לא מדובר ב"כזה ראה וקדש"
לא חייבים לבצע בדיוק את טקס ההרדמה שלה עם לחישה וטפיחה אפשר לקיים טקסים אחרים שנוחים לכם יותר.

הרעיון הבסיסי של ללמד תינוק סדר יום
נותן הרבה יותר ביטחון בשאלה "למה הוא בוכה עכשיו".
והרעיון הבסיסי של ליצור טקס שינה הכולל התרגעות מוקדמת ואז הרדמות עצמאית במידת האפשר
נותנים לאמא הרבה ביטחון עצמי בטיפול כמו גם חיסכון בגמילות מאוחרות.

דאבל

משתמש מקצוען
אצלי השינוי המהותי מקריאת הספר היה-
להבין יותר שתינוק בוכה מכל מיני צרכים ולנסות לזהות את הסיבה
אם את יודעת שהתינוק אכל
וכעת שעת שינה / משחק
אין סיבה לתת לו שוב לאכול! כי זה לא מה שהוא רוצה
זה רק פותח מעגל קסמים של כאב בטן / תסכול של אמא לא מבינה אותי / צרחות

קצרה

משתמש מקצוען
אגב,
הנקה לפי דרישה ..
היא האמא של הפסקות הנקה אי עליה במשקל וכו'

הדרך הכי פשוטה לגרום לילד לא לאכול מספיק ולא לעלות במשקל
ולאמא להיות מותשת בטירוף
זה להאכיל המון ארוחות קטנות ...
ולהכנס למעגל של רעב ובכיות ושוב ארוחה קטנה...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אגב,
הנקה לפי דרישה ..
היא האמא של הפסקות הנקה אי עליה במשקל וכו'

הדרך הכי פשוטה לגרום לילד לא לאכול מספיק ולא לעלות במשקל
ולאמא להיות מותשת בטירוף
זה להאכיל המון ארוחות קטנות ...
ולהכנס למעגל של רעב ובכיות ושוב ארוחה קטנה...
הנקה לפי דרישה זה לא אומר הנקה בכל בכי.
זה אומר לזהות ממה נובע הבכי, ואז אם אני חושבת שהתינוק רעב להניק גם אם עוד לא עבר הזמן שחשבתי שיעבור מהארוחה הקודמת.
ואם חשבתי שהוא רעב והצעתי לו לינוק, והוא אכל ממש מעט, אז אני לא אציע לו שוב כשהוא בוכה אחרי רבע שעה, אלא אבדוק מה מפריע לו, כי או שיש משהו אחר והוא בכלל לא רעב, או שהוא כן רעב אבל יש משהו שמפריע לו לינוק, וצריך לטפל בו קודם.

אני כבר פעם שישית מניקה לפי דרישה, ומעולם היתה לי תופעה כמו שאת מתארת.
כן הייתי צריכה לקום בלילה עד גיל גדול יחסית של התינוק.

קצרה

משתמש מקצוען
הנקה לפי דרישה זה לא אומר הנקה בכל בכי.
זה אומר לזהות ממה נובע הבכי, ואז אם אני חושבת שהתינוק רעב להניק גם אם עוד לא עבר הזמן שחשבתי שיעבור מהארוחה הקודמת.
ואם חשבתי שהוא רעב והצעתי לו לינוק, והוא אכל ממש מעט, אז אני לא אציע לו שוב כשהוא בוכה אחרי רבע שעה, אלא אבדוק מה מפריע לו, כי או שיש משהו אחר והוא בכלל לא רעב, או שהוא כן רעב אבל יש משהו שמפריע לו לינוק, וצריך לטפל בו קודם.

אני כבר פעם שישית מניקה לפי דרישה, ומעולם היתה לי תופעה כמו שאת מתארת.
כן הייתי צריכה לקום בלילה עד גיל גדול יחסית של התינוק.
אז לי זה קרה
תינוקת שבכתה המון ורצתה כל שעה - שעה וחצי לאכול (ותדמייני שזה כשארוחה עורכת מלא זמן בגיל הקטן)
היה נראה כביכול שהיא אוכלת באופן מספק
אז האכלתי אותה לפי דרישה וזה היה מתיש על

בסופו של דבר היא לא עלתה במשקל באופן מספק
ורופא ילדים הנחה אותי באופן נחרץ
שהנקה לפי דרישה עלולה להיות הרסנית
ולהקפיד בתחילה במאמץ (להחזיק על הידיים ולהרגיע) - לרווח יותר בין הארוחות
ואכן היא עלתה במשקל והפכה לילדה רגועה.

בכל מקרה - אין שום שיטה שגורסת לתת לילד לחכות זמן שחשבת שיעבור מארוחה הקודמת
את לא מניקה לפי דרישה אם כשהוא בוכה שוב אחרי רבע שעה ונראה מחפש אוכל , את בודקת מה מפריע לו...

זה בערך שיטת הלוחשת להסיק שאם תינוק עכשיו אכל ובכל זאת אינו רגוע אז משהו אחר מציק לו...
(אי האכלה נכונה , כאב בטן וכו' כך בדיוק מתארת שיטת הלוחשת את אופן חיפוש מה הסיבה שהילד בוכה למרות שממש הרגע אכל ... בניגוד להנקה לפי דרישה שגורסת - הוא בוכה ולא רגוע?? מה זה משנה מתי הוא אכל , עכשיו תאכילי אותו שוב...)

נערך לאחרונה ב:

Yonatann

משתמש רשום
אני חושבת, מניסיוני, שתינוק צריך לישון כמה שיותר , ואז הוא רגוע וגם אוכל טוב. (הנקה לפי דרישה, אבל כשהתינוק מחפש, לא ממתינה שיבכה).
ראיתי שהרבה פעמים תינוקות בוכים כשהם עייפים, לא רעבים.
מילדי ראיתי שכאשר הקפדתי על שינה, וכמה שיותר (ולא חייב סביבת שינה, אלא פשוט לא לטלטל אותו מידי - מגיעה דודה לבקר? שתראה תינוק ישן) התינוק היה רגוע ואכל טוב.
כמובן שיש גם צדדים לצד השני ויש תינוקות שרק ישנים ולא "מבקשים" אוכל.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בכל מקרה - אין שום שיטה שגורסת לתת לילד לחכות זמן שחשבת שיעבור מארוחה הקודמת
את לא מניקה לפי דרישה אם כשהוא בוכה שוב אחרי רבע שעה ונראה מחפש אוכל , את בודקת מה מפריע לו...

זה בערך שיטת הלוחשת להסיק שאם תינוק עכשיו אכל ובכל זאת אינו רגוע אז משהו אחר מציק לו...
(אי האכלה נכונה , כאב בטן וכו' כך בדיוק מתארת שיטת הלוחשת את אופן חיפוש מה הסיבה שהילד בוכה למרות שממש הרגע אכל ... בניגוד להנקה לפי דרישה שגורסת - הוא בוכה ולא רגוע?? מה זה משנה מתי הוא אכל , עכשיו תאכילי אותו שוב...)
גם אם תינוק עכשיו אכל, יכול להיות שהוא עדיין רעב אחרי רבע שעה.
זה קורה בעיקר בקפיצות גדילה, אבל לא רק.

אני לא מכירה מספיק טוב את שיטת הלוחשת, קראתי את הספר רק פעם אחת וזה היה מזמן, אבל התרשמתי ממנו כספר יותר נוקשה מה שאת מתארת. אז אולי אני טועה.
(בעקבות ההודעה שלך בדקתי, ויש מי שמגדיר הנקה לפי דרישה כהנקה לפי סימני רעב ושובע, ויש מי שאכן מגדיר אותה כהנקה בכל אי נוחות של התינוק, אז מסתבר שמה שכתבתי מתאים רק להגדרה הראשונה)

אגב, יש מצבים שאני בעד להניק גם אם התינוק לא רעב. אני למשל מניקה כנחמה אחרי מקלחת בשלב שבו הם עדיין מפחדים מזה, או אחרי חיסון.
וגם אם קורה שהתינוק עייף מאד ולא מצליח להירדם בדרך הרגילה (בד"כ קורה כשהם עייפים מדי, ופספסתי את תחילת העייפות), אז 5 דקות של הנקה יכולות להכניס אותו למצב נינוח יותר, שבו הוא יירדם בקלות.
אז לי זה קרה
תינוקת שבכתה המון ורצתה כל שעה - שעה וחצי לאכול (ותדמייני שזה כשארוחה עורכת מלא זמן בגיל הקטן)
היה נראה כביכול שהיא אוכלת באופן מספק
אז האכלתי אותה לפי דרישה וזה היה מתיש על

בסופו של דבר היא לא עלתה במשקל באופן מספק
ורופא ילדים הנחה אותי באופן נחרץ
שהנקה לפי דרישה עלולה להיות הרסנית
ולהקפיד בתחילה במאמץ (להחזיק על הידיים ולהרגיע) - לרווח יותר בין הארוחות
ואכן היא עלתה במשקל והפכה לילדה רגועה.

כמובן שאם יש בעיות של עלייה במשקל חשוב לבדוק אם הגורם להן הוא צורת ההנקה,
וגם אם לא, אבל האמא מרגישה שהיא לא מצליחה לעשות כלום חוץ מלהניק וזה מפריע לה ולילדים האחרים, כדאי לבדוק מה קורה פה, ולנסות לשנות הרגלים לתינוק.

שלמה שמואלי

משתמש רשום
בלתק
אותי הספר הזה פשוט הציללל
היינו חודש וחצי מסביב עצמנו לא ישנו לילות וימים
לאחר קריאה של 2 עמודים מהספר כבר הכל היה נראה אחרת
את פשוט לומדת איך להגיע לכל דבר לפי הצורך, תינוק לא הולך לישון אם הוא לא עייף
והפעילות מעייפת אותו
ברוך ה' ותודה לכל הממליצות כאן!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה