מדריך הנחה למעון? שימו לב

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לטובת המגישים הנחה למעון.
כידוע, החל מהשנה התמ"ת שואב נתוני שכר מביטוח לאומי.
חשוב לשים לב:
  • במקרה שהתמ"ת לוקחים את הנתונים שהתקבלו מביטוח לאומי, הם מחשבים לפי חצי שנה (חודשים 1-6).
  • במקרה שאתם בוחרים לשלוח תלושים, יש לשלוח 3 תלושים רצופים (מתוך 1-6).
אין עדיפות לאחת האפשרויות, אך כל אחד צריך לבדוק איזו אפשרות מזכה אותו בדרגה טובה יותר.

ועכשיו, למעיישה, איך עושים זאת:
בטופס ההנחה, מוצגים הנתונים שנשאבו מביטוח לאומי.
ניתן לבחור אם לאשר (ואז יחושב לפי 6 חודשים) או לא לאשר (ואז לצרף תלושים של 3 חודשים).
חשוב לדעת זאת - וזה כמובן חוקי לחלוטין.

HennyS

משתמש מקצוען
תודה
כנ"ל לגבי עצמאי:
אם לפי ביטוח לאומי- ממוצע של כל שנת 2022
אם לא- להעלות אישורים על שלושה חודשים רצופים מתוך 1-6/2023

smiley

משתמש מקצוען
D I G I T A L
חשוב לשים לב:
  • במקרה שהתמ"ת לוקחים את הנתונים שהתקבלו מביטוח לאומי, הם מחשבים לפי חצי שנה (חודשים 1-6).
אין עדיפות לאחת האפשרויות, אך כל אחד צריך לבדוק איזו אפשרות מזכה אותו בדרגה טובה יותר.

ניתן לבחור אם לאשר (ואז יחושב לפי 6 חודשים) או לא לאשר (ואז לצרף תלושים של 3 חודשים).
אפשר לצרף תלושי שכר גם של חודשים לא מלאים לגמרי? או שהם בודקים שהיה מספיק שעות עבודה בחודשים אלו?

והיה כתוב שצריך גם לצרף מסמך של ביטוח לאומי "תקופות מעסיקים" . נראה שזה משהו שלוקח זמן עד שמגיע. האם ה חיוני?

למעשייה

משתמש פעיל
חשוב לשים לב:

@המוכשר !!!
זה נכון?

ריקול

משתמש חדש
יצא לי שווה יותר שיחשבו לי רק 3 תלושים ולא ממוצע חצי שנתי כמו שביטוח לאומי מחשבים, אז עשיתי שאני לא מאשרת להעביר נתונים מביטוח לאומי, צירפתי 3 תלושים + את האישור הנדרש מביטוח לאומי וקבלתי דרגה אתמול ב"ה.

smiley

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יצא לי שווה יותר שיחשבו לי רק 3 תלושים ולא ממוצע חצי שנתי כמו שביטוח לאומי מחשבים, אז עשיתי שאני לא מאשרת להעביר נתונים מביטוח לאומי, צירפתי 3 תלושים + את האישור הנדרש מביטוח לאומי וקבלתי דרגה אתמול ב"ה.
מהיכן אפשר לקבל את האישור מביטוח לאומי?

ריקול

משתמש חדש
התלושים שאני העליתי גם לא היו מלאים , בגלל זה השתלם לי יותר, כי נאי לומדת פעם בשבוע ככה שחסרים לי כמה ימי עבודה בחודש.

אמנם זה לא משמעותי כמו רבע חודש עבודה...

נ.שר

משתמש חדש
היי
רציתי בבקשה לדעת מה מומלץ לעשות...
בעלי אברך כולל ועובד כמה שעות ביום. האם כשאני מאשרת את הסנכרון עם ביטוח לאומי הנתונים עליו עוברים אוטומטית?
ואם אני לא מאשרת - האם הם יודעים שהוא גם עובד? הם ידרשו ממני תלושים שלו?
אשמח לעזרה. תודה

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
היי
רציתי בבקשה לדעת מה מומלץ לעשות...
בעלי אברך כולל ועובד כמה שעות ביום. האם כשאני מאשרת את הסנכרון עם ביטוח לאומי הנתונים עליו עוברים אוטומטית?
ואם אני לא מאשרת - האם הם יודעים שהוא גם עובד? הם ידרשו ממני תלושים שלו?
אשמח לעזרה. תודה
כל בן זוג צריך לאשר בנפרד

אנונימית מעניינת

משתמש צעיר
אם אני מאשרת את הסנכרון ולחצתי גם להמשיך למלא את הנתונים על בעלי, זה עדיין עוקף לי על הנתונים שלו.
סיימתי להגיש ותכלס לא היה לי מקום לטפל בנתונים שלו. אז העלתי רק את האשור כולל, זה מספיק? נשמע לי מוזר..
מה צריך לעשות??

צביה CPA

משתמש סופר מקצוען
משהו ששמתי לב בנוגע לביטוח לאומי
מעניינת אותי התייחסות המומחים
לפי מה שהבנתי התמת לוקח מהתלוש את סה"כ תשלומים
ואילו הנתונים השאובים מביטוח לאומי כוללים שוויים למיניהם ויכול להגיע לסכום ממש משמעותי

איזה עולם

משתמש צעיר
@המוכשר !!!
שלום וברכה
אני הייתי מובטלת מאמצע מרץ עד תחילת אוגוסט - כך שמבחינת התלושים אין לי 3 חודשים רצופים בטווח הרצוי
יש לי ינואר פברואר ואוגוסט
האם זה יעבור בתמ"ת? והאם מובטלת זכאית לדרגה - וכך אוכל להגיש את החודשים שבהם הייתי מובטלת?
ואם יש לי תלוש של חודש חלקי (באזור 3000 ש"ח - מחודש יולי) האם יהיה רלוונטי להגיש גם אותו?
תודה

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
@המוכשר !!!
שלום וברכה
אני הייתי מובטלת מאמצע מרץ עד תחילת אוגוסט - כך שמבחינת התלושים אין לי 3 חודשים רצופים בטווח הרצוי
יש לי ינואר פברואר ואוגוסט
האם זה יעבור בתמ"ת? והאם מובטלת זכאית לדרגה - וכך אוכל להגיש את החודשים שבהם הייתי מובטלת?
ואם יש לי תלוש של חודש חלקי (באזור 3000 ש"ח - מחודש יולי) האם יהיה רלוונטי להגיש גם אותו?
תודה
קיבלת אבטלה כשהיית מובטלת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה