חגים המתכון הקל והטעים ל"קרא" הוא

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
פחות.
יצא לי לטעום בחיי כאלו שהכינו, היה די לא אכיל וגם לא ממש מוטעם לסעודה.
אז שלי טעים מאד:) אכיל ומטריף
אבל מתוק
אצלנו אוכלים את הסימנים בתחילת הסעודה בנפרד ולא כחלק מהסעודה

נוהם

משתמש רשום
עימוד ספרים
כבר כמה שנים מכינה כמו שניצל חציל (לא זוכרת מאיפה המתכון וגם אין מתכון מסודר)
הכי אכיל מאי פעם מכל הנסיונות....
פורסת פרוסות, ממליחה, שוטפת, סוחטת, מנגבת, מיבשת, טובלת בביצה מטובלנת ובפירורי לחם.
מכניסה לתנור על תבנית משומנת וגם מזלפת מעל שמן.
אופה בחום של 220 כ20 דק' עד השחמה נאה...

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
המתכון הכי נחמד לכל הסימנים
זה מרק
הקרא משמש כמו קישוא
הכרתי - בצל
גזר
רוביה = שעועית
וחוץ מהסילקא את מסודרת בקלות :)

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
רוביה = שעועית
רק שבמחילה ברוב הבתים שאני מכירה לפחות- רוביה היא לא שעועית, אלא קטנית דומה לשעועית, בגודל חצי ממנה, טעימה פי אלף ונגועה בלי שום השוואה. ככה כחטיף מתוק.

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני עושה את הקרא כמו כל הקציצות, עם בצל מטוגן, הקרא עצמו קוביות קטנות קטנות מבושלות במי מלח בערך חצי שעה עד שמתרככות (שוקלת שנה הבאה לגרד במעבד מזון) מוסיפה ביצים פרורי לחם ותיבול, ושמה בתניות שקעים משומנות היטב

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
רק שבמחילה ברוב הבתים שאני מכירה לפחות- רוביה היא לא שעועית, אלא קטנית דומה לשעועית, בגודל חצי ממנה, טעימה פי אלף ונגועה בלי שום השוואה. ככה כחטיף מתוק.
ברור שרוביה היא לא שעועית
כמו שקרא זה לא קישוא
וכרתי הוא לא בצל.

אבל הסגנון דומה, ולכן כמו שאפשר להכין מרק ירקות עם הנ"ל + גזר, אז מרק עם הסימנים מתפקד נהדר גם כן

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אני עושה את הקרא כמו כל הקציצות, עם בצל מטוגן, הקרא עצמו קוביות קטנות קטנות מבושלות במי מלח בערך חצי שעה עד שמתרככות (שוקלת שנה הבאה לגרד במעבד מזון) מוסיפה ביצים פרורי לחם ותיבול, ושמה בתניות שקעים משומנות היטב
שנה הבאה אני אעשה את זה.
אבל כבר אתמול עשיתי פשטידות מהכרתי והסלקא.
אז אתמול הייתי במוד של בישולי ירקות ואז פשטידות.

נראה לי אלך על המתכון של @efrat1 נקווה שאצליח לטבל.

הקטע עם השניצל בתנור נשמע עסיסי, שוקלת גם.

אגב, מה אתן עושות עם המילוי הספוגי? לפח, נכון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה