הלכתי לישון עם וי גדול!!

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סיפור טרי מהערב:

השעה שעת ההשכבה; אחרי ארוחת ערב, רחצה ושאר ירקות; אני מותשת נפשית ופיזית, הילדים כבר אוטוטו במיטות –

"אמא אני צמא, אני יכול לקחת מיץ ענבים [השאריות משבת]?" כך חיימקה בן התשע.

"כן, אתה יכול, רק אל תשכח לצחצח שיניים. והעיקר, תעלה כבר למיטה".

חיימקה בהתלהבות לוקח את הבקבוק ומניף אותו לכיוון השיש ופתאום.. טראחחח, הבקבוק נשמט מידו, ו.... התנפץ על הרצפה....:eek::eek:

לא צריך לתאר את התחושה. זה יהיה מיותר. רק אומר שהתחשק לי לצעוק כמו שרק אמא-מותשת-על-גבול-הטשטוש-שנשבר-לה-בקבוק-מיץ-ענבים-באמצע-המטבח יודעת, ואולי אפילו יותר.

חיימקה היה בהלם. הכניס עצמו לכוננות ספיגה, לא ניסה אפילו לברוח. הלם אמיתי.
ואני [אמא נקייה נקייה נקייה!],

תאמינו או לא,

לא יודעת מאיפה הכוחות, אבל, כן... שתקתי.

לקחתי מגב, יעה ודלי; וללא אומר, ללא דברים, התכופפתי לאסוף את השברים עם המיץ המתוק והדביק.

חיימקה מסתכל בעיניים פעורות לרווחה. גם הוא לא אומר דבר.

כשגמרתי לאסוף, שפכתי מים רותחים עם חומר ניקוי, ספונז'ה, יישרתי מבט אל תוך עיניו ואמרתי:

חיימקה! חז"ל אומרים: "כל בית שאין היין נשפך בו כמים אין בו סימן ברכה". אם כן עכשיו שנשפך לנו מיץ ענבים בבית – סימן שיש לנו ברכה!

ואם יש לנו ברכה בבית, בוא ננצל את זה.

נכון היום כשחזרת מהחיידר הבטחת: "אני עוד יראה לרבה הזה מה זה! מה הוא מחרים לי את הכדור, מה זה שלו? אז מה אם איחרתי בחמש דקות אחרי ההפסקה, גם הוא מאחר לפעמים ומגיע חמש דקות אחרי הצלצול" [לתשומת הרבה אם הוא קורא את הדברים:rolleyes:]

כשאמרת את המילים האלו כל כך כעסת, לא יכולתי לומר לך כלום.

עכשיו, אם יש לנו סימן של ברכה בבית, זה אומר שאנחנו יכולים להתברך ולהיות יותר טובים. בוא נחליט שמחר בחיידר תתנהג יותר טוב, תשמע יותר בקול הרבה, תלמד יותר טוב, אה? מה אתה אומר??

"בטח אמא! מחר אני אהיה ילד נהדר! אני לא אתחצף לרבה, אני אלמד יותר טוב, אני אחזור בזמן".

"מבטיח?"

"בטח אמא!"

זהו. חיימקה הלך לישון עם חיוך והרגשה טובה, עם הפנמה מעולה של מסר שלא יכולתי לומר לו בצהריים, ובע"ה אני אכנס ואלך לישון עם וי גדול וענק!

עמדתי בניסיון, לא צעקתי, אפילו לא הרמתי את הקול, רק ניצלתי את אשר ארע לתועלת ולטוב.

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מרציפן;2242873:
סיפור טרי מהערב:

השעה שעת ההשכבה; אחרי ארוחת ערב, רחצה ושאר ירקות; אני מותשת נפשית ופיזית, הילדים כבר אוטוטו במיטות –

חיימקה בהתלהבות לוקח את הבקבוק ומניף אותו לכיוון השיש ופתאום.. טראחחח, הבקבוק נשמט מידו, ו.... התנפץ על הרצפה....:eek::eek:

לא צריך לתאר את התחושה. זה יהיה מיותר. רק אומר שהתחשק לי לצעוק כמו שרק אמא-מותשת-על-גבול-הטשטוש-שנשבר-לה-בקבוק-מיץ-ענבים-באמצע-המטבח יודעת, ואולי אפילו יותר.

תאמינו או לא,

לקחתי מגב, יעה ודלי; וללא אומר, ללא דברים, התכופפתי לאסוף את השברים עם המיץ המתוק והדביק.

חיימקה מסתכל בעיניים פעורות לרווחה [סטייל יפית כוכב:p]. גם הוא לא אומר דבר.

כשגמרתי לאסוף, שפכתי מים רותחים עם חומר ניקוי, ספונז'ה, הישרתי מבט אל תוך עיניו ואמרתי:

חיימקה! חז"ל אומרים: "כל בית שאין היין נשפך בו כמים אין בו סימן ברכה". אם כן עכשיו שנשפך לנו מיץ ענבים בבית – סימן שיש לנו ברכה!

נכון היום כשחזרת מהחיידר הבטחת: "אני עוד יראה לרבה הזה מה זה! מה הוא מחרים לי את הכדור, מה זה שלו? אז מה אם איחרתי בחמש דקות אחרי ההפסקה, גם הוא מאחר לפעמים ומגיע חמש דקות אחרי הצלצול" [לתשומת הרבה אם הוא קורא את הדברים:rolleyes:]

עכשיו, אם יש לנו סימן של ברכה בבית, זה אומר שאנחנו יכולים להתברך ולהיות יותר טובים. בוא נחליט שמחר בחיידר תתנהג יותר טוב, תשמע יותר בקול הרבה, תלמד יותר טוב, אה? מה אתה אומר??

"בטח אמא! מחר אני אהיה ילד נהדר! אני לא אתחצף לרבה, אני אלמד יותר טוב, אני אחזור בזמן".

"מבטיח?"

"בטח אמא!"

זהו. חיימקה הלך לישון עם חיוך והרגשה טובה, עם הפנמה מעולה של מסר שלא יכולתי לומר לו בצהריים, ובע"ה אני אכנס ואלך לישון עם וי גדול וענק!

עמדתי בניסיון, לא צעקתי, אפילו לא הרמתי את הקול, רק ניצלתי את אשר ארע לתועלת ולטוב.

ואם בזכות קריאת הסיפור, עוד אמא אחת תסמן לעצמה וי גדול על מקרה דומה- והיה זה שכרך! ישר כוחך!

מרגלית חן

משתמש פעיל
הייתי משלמת מיליונים בשביל שמן השמים ישבר לי בקבוק מיץ ענבים בערב ראש השנה.
יש סימן ברכה יותר מיזה?!
אפילו לא הייתי מנקה את היין מהרצפה זמן רב.
מעטים הסימנים בחז"ל לסימן ברכה.
וזה אחד מהם.
מקנאה בך.

חיים יפים

משתמש צעיר
נכתב ע"י מרציפן;2242873:
סיפור טרי מהערב:

תאמינו או לא,

חיימקה מסתכל בעיניים פעורות לרווחה [סטייל יפית כוכב:p]. גם הוא לא אומר דבר.

כשגמרתי לאסוף, שפכתי מים רותחים עם חומר ניקוי, ספונז'ה, יישרתי מבט אל תוך עיניו ואמרתי:

"מבטיח?"

"בטח אמא!"

מי כעמך ישראל!!
מרגש עד דמעות....

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מרגש ומעורר.
תודה על השיתוף.

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גיבורה!
מרגש ומחכים.

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כל הכבוד!!! מעשה אצילי ומרגש!!!

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי בעבר מהרב משה אינהורן שכשקורים לנו דברים כאלה כדאי לחשוב,
שיתכן שבשמיים דנים את האדם באותו הרגע ויש שוויון בין הזכויות לחובות ויש 'ויכוח' בין הקב"ה למלאכים לאיזה צד לדון אותו, הקב"ה 'אומר' למלאכים, בואו ונשלח לו ניסיון ברגע זה ולפי איך שיתנהג כך ננהג איתו.

כשחושבים על זה באותו הרגע שנשברת ביצה רגע אחרי שטיפה או כוס מתנפצת וכ"ו.. הרבה יותר קל להעלות חיוך על הפנים.

נתין

משתמש פעיל
למה לצרוח בגלל בקבוק מיץ ענבים?
אפשר לחשוב כמה זה כבר עולה...

גאונה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נתין;2243326:

זה לא המחיר, [היא כתבה גם שזה רק שאריות משבת, אז תחשוב כמה כבר נשאר שם?!] אלה כל הסיטואציה של לקום אחרי ההשכבה כי כאילו צמאים (ככה זה בד"כ) ובסוף עוד לשבור את הבקבוק עם המיץ הדביק על הריצפה הנקייה (אמא נקייה נקייה)... כאן מתחילים העצבים להתעורר....

והסיפור ריגש אותי עד דמעות... כולל.
כל הכבוד.

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נתין;2243326:

זה לא המיץ, זה הסיטואציה....וכל הכבוד לה שהיא לא צרחה, כי זה ניסיון נורא קשה!!

מנגנת

משתמש מקצוען
הילד שלך יזכור לתמיד את המקרה הזה.
אני זוכרת שהייתי ילדה ועזרתי לסחוב קניות, נוצר חור בשקית ובקבוק נפל לי ונשבר. נלחצתי כמובן, אבל אמא שלי אמרה: אויש, היה חור בשקית? זה יכול לקרות לכל אחד.
וזה באמת יכול לקרות לכל אחד, גם למבוגרים! כל כך הוקל לי. והיום כשקורות פאשלות לילדים שלי, לא קשה לי להגיב כך. החוויה ההיא צרובה בי חזק.
את שדרגת את זה הרבה יותר עם המסר, אני לא ברמה הזאת בדרך כלל... רק את הנקודה הזאת של האיפוק ולהתיחס בסלחנות ובהבנה למקרים מרגיזים, בעז"ה הילד שלך יקח את זה לחיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה