הליקובקטר בגיל 10

spich

משתמש פעיל
מה עושים עם החיידק הזה לילדה בת 10.
קצת חפרתי בפורום וראיתי שהזכירו את שמו של ד"ר שמואלי, עם המלצה של הרב פירר.
מישהו יכול לתת פרטים עליו?
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון עם ילדים על ההתמודדות ודרכי המיגור המומלצים.
תודה רבה!

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היה לבת שלי בגיל 6 בס"ד תוך 10 חודשים התפטרנו ממנו!!
הלכתי לשמואל הומאופט מומחה ומקצועי , לא יקר !! בנתניה
09-8344782
אין לי אחוזים, אני גם אמא לילדה מתוקה שהתפתלה ביום בהיר מכאבי בטן...\בס"ד היום בת 11 אין זכר לחיידק המעצבן הזה:mad:

spich

משתמש פעיל
בלי אנטיביוטיקה בכלל?
כי אני פניתי בבני ברק לאחת ההומופאטיות הכי מומחיות באזור בשם מרים רוט,
והיא אמרה לי שאקבל את האנטיביוטיקה ובמקביל היא תתן לילדה טיפול תומך.
הרופא הפנה אותי לגאסטרו ואני יודעת שיש כמה סוגי אנטיביוטיקה ולא רוצה לשחק אם משהו לא מדויק.
מישהו עשה את השילוב הזה עם ילדים?
או שבאמת מומלץ רק בדרך טבעית?

קפוצון

משתמש מקצוען
הבת שלי סבלה גם בערך בגיל הזה את הטיפול עשינו דרך ד"ר פקטרוביץ
הוא הולך על כמויות גדולות של אנטיביוטיקה+ סותר חומצה וכו' וגם דיאטה חריפה
ב"ה היא סימה את זה תוך 3 חודשים

spich

משתמש פעיל
מאיפה הוא?
מה המשמעות של דיאטה חריפה?
(מדובר בילדה רזה ביותר שסולדת מכל פרי וירק לצערי
(גם לא נאשרית גדולה, אבל התזונה אצלה זה באמת קטע בעיייתי)
הוא מקבל ממאוחדת?

*טובית*

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
ד"ר פקטרוביץ מקבל במודיעין עילית, ולא ממאוחדת. נראה לי רק כללית.
אבל הבנתי בקשר לנושא רפואי אחר, שיש אפשרות להתייעץ איתו.
נסי להשיג את הטלפון שלו.
רופא גדול!

יהושע בנמי

משתמש צעיר
האם קיימים תוספי תזונה מומלצים, להתמודדות עם חיידק הליקובקטר פילורי?

תוספי התזונה הבאים מומלצים

פרוביוטיקה: שם כולל לחיידקים ידידותיים, הנמצאים במערכת העיכול - ולהם תפקיד חשוב בתפקוד תקין של מערכת העיכול ובשמירה על מערכת החיסון. מחקרים מראים כי פרוביוטיקה יכולה לסייע בהכחדת חיידק הליקובקטר פילורי והיא גם עשויה להפחית תופעות לוואי, הנגרמות משימוש באנטיביוטיקה (כגון שלשולים, פגיעה בפלורה ובספיגה במערכת העיכול). יש להעדיף תוסף פרוביוטיקה המכיל 8 זני חיידקים פרוביוטיים לפחות + FOSהמשמש מצע להשתרשות ולשגשוג החיידקים הידידותיים.

חומצה קפרילית: חומצת שומן קצרת שרשרת, הנמצאת בשמן קוקוס ובחלב אם (בחלב אם, תפקידה לחזק את מערכת החיסון של היילוד). לחומצה קפרילית פעילות אנטי פטרייתית ואנטי בקטריאלית, היא חודרת לממברנות הפתוגנים - ומפריעה לשגשוגם.

שמן אורגנו: עשיר בתרכובות פוליפנוליות, בעלות השפעה אנטי אוקסידנטית ואנטי בקטריאלית, לרבות זיהומי הליקובקטר פילורי. פעילותו העיקרית היא פגיעה במעטפת החיידק.

אגוז שחור: נחשב לאנטי פרזיטי. מכיל חומר רעיל לזנים מסוימים של חיידקים, לרבות הליקובקטר פילורי. (juglone [5-hydroxy-1, 4 naphthoquinone])

פאו ד'ארקו: במחקר קליני שנערך ב-2006 הוכח כי רכיבי הצמח יעילים בטיפול נגד חיידק הליקובקטר פילורי.

ויטמין B12: להליקובקטר פילורי נטייה להתחפר ברקמה הרירית של הקיבה ולגרום לתגובה דלקתית אשר יוצרת נוגדנים לחלבון IF המופרש מהתאים הפריאטליים בקיבה, הנקשרים לוויטמין B12 - ואחראים לספיגה שלו במערכת העיכול. בעקבות כך, חלה ירידה בספיגה של ויטמין B12 מהמזון. לכן, חשוב ליטול תוסף ויטמין B12 בצורה הפעילה והזמינה ביותר לגוף: מתילקובאלאמין. יש לבחור בתוסף הנמס מתחת ללשון ונספג ישירות במחזור הדם.

חמוציות: מחקר ישראלי שפורסם בשנת 2007 הראה שתמצית חמוציות (Vaccinium macrocarpon) מסייעת בריפוי כיבים וזיהומי קיבה, הנגרמים על ידי חיידק ההליקובקטר פילורי. נוגדי החמצון המצויים בחמוציות יוצרים מנגנון המונע היצמדות של החיידק לדופן הרקמה - ובכך מנטרלים אותו.

ויטמין C: בנוסף לחיזוק שהוא מספק למערכת חיסון ופעולתו נגד החיידק בפרט, ויטמין C גם מחזק את פעילות החמוציות ונחוץ לשיקום ולהחלמה של רקמות פגועות.
שום: בכתישת שיני שום, משתחרר רכיב פעיל בשם אליצין, אשר מעכב את שגשוג חיידק הליקובקטר פילורי ומחזק את פעילות מערכת החיסון. מכיוון שהאליצין נהרס בבישול, מומלץ לצרוך את השום בצורתו הטרייה, לאחר כתישת שיני השום. אולם מאחר שטעמו של השום החי חריף, ריחו חזק, והוא גם חומצי - הוא עלול לגרות את רירית הקיבה. לכן, כדאי ליטול אותו כתוסף. יש לוודא שהתוסף נטול ריח ואינו חומצי.

אלוורה: לג'ל האלוורה פעילות אנטי דלקתית ומשככת כאבים, בזכות החומצה הסליצילית שהוא מכיל. כמו כן, הג'ל מכיל פוליסכרידים אשר יוצרים שכבת הגנה מעל רקמות האפיתל במערכת העיכול - ולכן הוא מומלץ במצבים של צרבת וכיבים בקיבה (אולקוס).

מיץ נוני: עשיר ברכיבי תזונה, כגון ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, אנזימים, חומצה קפרילית ועוד. בעל פעילות אנטי בקטריאלית ואנטי אינפלמטורית (אנטי דלקתית) בקיבה.

שווידן ביטר: פורמולה אשר ידועה מאות שנים ומשמשת, בין היתר, לטיפול נגד חיידק הליקובקטר פילורי.

בשל עמידותו הרבה של החיידק, הטיפול להכחדתו דורש התמדה וסבלנות. רצוי להיוועץ באיש מקצוע, שילווה את התהליך ויתאים את הטיפול למטופל - באופן אישי.

לא אני

משתמש סופר מקצוען
בלי אנטיביוטיקה בכלל?
כי אני פניתי בבני ברק לאחת ההומופאטיות הכי מומחיות באזור בשם מרים רוט,
והיא אמרה לי שאקבל את האנטיביוטיקה ובמקביל היא תתן לילדה טיפול תומך.
הרופא הפנה אותי לגאסטרו ואני יודעת שיש כמה סוגי אנטיביוטיקה ולא רוצה לשחק אם משהו לא מדויק.
מישהו עשה את השילוב הזה עם ילדים?
או שבאמת מומלץ רק בדרך טבעית?
לא מומלץ דרך טבעית.
אם זה באמת הליקובקטר ולא בעיה גסטרולוגית אחרת - זה יעבור עם אנטיביוטיקה מתאימה תוך חודש או חודשיים מקסימום.
ואם זו בעיה גסטרולוגית אחרת שמאובחנת כהליקובקטר בטעות (שכיח!) אז לא תבזבזו חודשים על טיפולים אלטרנטיביים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה