עזרה הילד כל הזמן צריך לשירותים

חנה תהילה

משתמש מקצוען
בני בן החמש מתלונן שהוא מרגיש כל הזמן שהוא צריך שירותים,
האם נתקלתם פעם בדבר כזה?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אם הוא גם שותה הרבה - לא אהיה מופתעת אם רופא הילדים יתן לך הפניה לבדיקת סכרת.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
למה לחשוב על משהו פיסכולוגי לפני ששללת את הפזיולוגי.
אולי יש לו דלקת בדרכי השתן? אופייני לדקלת בדרכי השתן.
אולי זה רק מהקור שפתאום מרגישים צורך תדיר יותר להתרוקן [כי השלפוחית היא שריר ושרירים מתכווצים בקור]?

מציעה לך לפנות לרופא ובמקביל לבדוק כמה הוא שותה. אם הוא שותה בהגזמה, אז כמו שכתבו מעלי צריך לשלול גם סכרת. אבל לא נראה לי. [אני לא רופאה, כמובן]
אחרי שתשללי כל דבר פזיולוגי יהיה מקום לחשוב על פסיכולוגי
מאמינה שלא תגיעי לשם.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
השאלה האם זה קטנים או משהו אחר.
האם באמת יוצא לו הרבה
אם כן - כנראה משהו פיזיולוגי

ובכל מקרה ללכת לרופא ילדים.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
אני נתקלתי במיון ילדים עם ילד שלא הצליח להפסיק...
כל הזמן היה בשירותים של המיון עד שרופא הגיע, והטיס אותו ל...והציל את חייו ואת כליותיו.
לא לזלזל, ולא פסיכולוגי בכלל.
לרוץ בבקשה לרופא קונבנציונאלי ומייד.

וסליחה אם אני מפחידה.
אבל השאלה בפרוג נותנת מן הנחה כזאת:"קודם נראה מה יגידו בפרוג ואז נחליט..."
אלו דברים של הצלת חיים.

חנה תהילה

משתמש מקצוען
לא,הוא לא שותה הרבה וכמובן גם לא יוצא לו בשירותים, זה מרגיש יותר כמו משהו פסיכולוגי,בכל מקרה אני אקח אותו לרופא,
רק שאלתי אולי זו תופעה נפוצה,וזה נראה כאן שלא.
תודה רבה לכל המגיבים

ביתי

משתמש מקצוען
גם יכול להיות סטרפטוקוקוס
אחי בן 3 התחיל להרטיב הלכו לרופא ילדים
ומצאו חיידק בגרון. לקח אנטיביוטיקה וזה עבר (לא כאב לו הגרון בכלל!!)
לכו לרופא.

racheli537

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בהחלט לקטנים! מכירה תינוקת בת חצי שנה שהיו לה תולעים ל"ע..

racheli537

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אהה... נראה לי שזה פחות הסיבה אצל בנים.
מכירה את התופעה בדלקת בדרכי, או באמת בזמני לחץ.
קל לבדוק דלקת, תבקשי מרופא הילדים הפניה ותוכלי לשלול בעז"ה.

מצפה לעוד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לבת שלי (בת 3.5) היה אותו סיפור,
זה היה לקראת סוף שנת הלימודים בגן , והיא היתה הולכת כל 5 דקות לשירותים.
הלכנו לרופא ושללנו דלקת ופטריה.

באותו הזמן התקיים בגנה מסיבת סיום והיא היתה מאד לחוצה ממנה, היא שאלה כל הזמן מה יקרה אם תצטרך באמצע המסיבה לשירותים ובאמת כשעה לפני המסיבה היא הלכה כל שתי דקות לשירותים.

מספר ימים לאחר המסיבה אני שומעת אותה ממלמלת "כשעושים חזרות לא הולכים לשירותים, כשעושים חזרות לא הולכים לשירותים"

מה התברר? הגננת אסרה עליהם ללכת לשירותים בזמן החזרות (אולי זה התחיל מילדה אחת ואחריה סחף של כל ילדות הגן) והיא פשוט נלחצה מהענין.

מיותר לציין שכשבוע/שבועיים לאחר המסיבה התופעה חלפה כלא הייתה.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בני בן החמש מתלונן שהוא מרגיש כל הזמן שהוא צריך שירותים,
האם נתקלתם פעם בדבר כזה?

מצטרפת גם לעניין הדלקת וגם לסוכרת.

אני גננת לשעבר בגן בנים ממה שאני נתקלתי-

ספציפית לגיל הזה בבנים-

בגיל הנ''ל התופעה מצויה גם כאשר יש בקע,

שווה לבדוק במהירות כי בגיל הזה זה עניין פעוט לטפל אבל כשהילד גדל זה הופך למסובך.

בעניין הפסיכולוגי-

כדאי ומומלץ לשאול את הגננת/הרב'ה-

האם גם בגן זה קורה? האם בעבר הוא התאפק העיקר לא להפסיד משחק?

לפעמים זו תופעה צדדית שמתמשכת ויוצרת איזשהו לחץ בתת מודה לעשות את ההיפך(כלומר אם עד עכשיו הוא דחה את זה בלי סוף מהנ''ל עכשיו זה קורה ההיפך...)

בשורות טובות ורפואה שלמה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה