דרוש מידע היכן כדאי להפקיד? קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה? הבו לי עצה!!

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אני עצמאית שפתחתי לעצמי קרן השתלמות, אך ההפקדות בה מוגבלות ל4.5% מסך ההכנסות החודשי / שנתי
אני מעוניינת בנוסף להפקיד עוד סכום לחיסכון (הפקדה חד פעמית + חודשי שוטף)
החיסכון האמור יהיה לטווח ארוך, מעל 6 שנים בוודאות, כך שאין את בעיית הנזילות של קרן ההשתלמות.

האם עדיף להפקיד כל אחד מהחסכונות במקום נפרד.
כלומר, קרן השתלמות עם הפקדות מוגבלות בהתאם להכנסות בקופה אחת. ואת שאר החסכונות בקופת גמל להשקעה?

יתרונות: הכל יותר מסודר, אני יודעת בוודאות מה נזיל ומה לא, ועל מה יגבה מס ועל מה לא
חסרונות: ככל שיש סכום גדול יותר בקופה כך אני מקבלת דמי ניהול נוחים יותר, וכאשר זה מאוחד ממילא הסכום גדול יותר מאשר כל אחד בנפרד

החששות שלי:
מכיוון שההפקדות בקרן ההשתלמות יעברו את תקרת ההפקדות השנתית, אני עלולה לשלם מס שינגוס איכשהו גם מהרווחים שהופקדו עד סך התקרה. ואולי הבלבול בכך שההפקדות יותר מהמותר רשמית יגרמו לי לשלם מס גבוה יותר

מקווה שהייתי מובנת:)
אשמח מאוד מאוד לעצות המקצוענים כאן בפורום.
תודה!!

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אני עצמאית שפתחתי לעצמי קרן השתלמות, אך ההפקדות בה מוגבלות ל4.5% מסך ההכנסות החודשי / שנתי
עובדה לא נכונה.
אם יש לכם עד כ21,000 בשנה להפקיד, תוכלו לעשות את הכל בקה"ש ללא מס.
אם יש לכם יותר, תוכלו להפקיד גם את הסכום הנוסף, ללא פטור ממס על הסכום הנוסף.
בהצלחה.

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אם יש לכם עד כ21,000 בשנה להפקיד
מה הכוונה אם יש לכם?
אם יש אפשרות מבחינה כלכלית להפקיד
או מבחינה חוקית (שסך ההכנסות השנתי הינו לפחות סך 466,666 ש"ח?)

אם סך ההכנסות השנתיות נמוך מסכום זה
עדיין אפשר להפקיד 21,000 ש"ח בשנה ולקבל פטור ממס?

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה הכוונה אם יש לכם?
אם יש אפשרות מבחינה כלכלית להפקיד
או מבחינה חוקית (שסך ההכנסות השנתי הינו לפחות סך 466,666 ש"ח?)

אם סך ההכנסות השנתיות נמוך מסכום זה
עדיין אפשר להפקיד 21,000 ש"ח בשנה ולקבל פטור ממס?
אפשר להפקיד 20,520 ש"ח בשנה [נכון ל2024] כשכל הרווחים מזה יהיו פטורים ממס, וזה לא קשור כלל לגובה ההכנסה מהעסק.

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אפשר להפקיד 20,520 ש"ח בשנה [נכון ל2024] כשכל הרווחים מזה יהיו פטורים ממס, וזה לא קשור כלל לגובה ההכנסה מהעסק.
בשורה מרעישה ומשמחת!
זה בדוק?

כי בכל זכות משתמע משהו קצת אחר

עובדים עצמאים יכולים להפקיד חלק מהכנסתם לקרן השתלמות וליהנות מהטבות מס

הפקדות לקרן השתלמות לעצמאים בגובה של עד 4.5% מההכנסה החייבת (הכנסות פחות הוצאות מוכרות) ועד 13,203 ₪ בשנה (נכון ל-2024) יוכרו כהוצאה מוכרת לצורך הטבות מס הכנסה

רווחים שנצברו בקרן יהיו פטורים ממס רווחי הון אם הסכום שהופקד מדי שנה לא עלה על 20,520 ₪ (נכון ל-2024) והכספים נמשכו לאחר 6 שנות ותק (או לאחר 3 שנים במשיכה לצורך השתלמות או לימודים)

אחרי 6 שנות ותק בקרן ההשתלמות אין מגבלות על הוצאת הכספים וניתן למשוך אותם ואת הרווחים שנצברו לכל מטרה וללא תשלום מס

מי שלא יודע אם או היכן מתנהל עבורו חיסכון בקרן השתלמות יכול לברר זאת באתר הר הכסף של משרד האוצר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בשורה מרעישה ומשמחת!
זה בדוק?

כי בכל זכות משתמע משהו קצת אחר

עובדים עצמאים יכולים להפקיד חלק מהכנסתם לקרן השתלמות וליהנות מהטבות מס

הפקדות לקרן השתלמות לעצמאים בגובה של עד 4.5% מההכנסה החייבת (הכנסות פחות הוצאות מוכרות) ועד 13,203 ₪ בשנה (נכון ל-2024) יוכרו כהוצאה מוכרת לצורך הטבות מס הכנסה

רווחים שנצברו בקרן יהיו פטורים ממס רווחי הון אם הסכום שהופקד מדי שנה לא עלה על 20,520 ₪ (נכון ל-2024) והכספים נמשכו לאחר 6 שנות ותק (או לאחר 3 שנים במשיכה לצורך השתלמות או לימודים)

אחרי 6 שנות ותק בקרן ההשתלמות אין מגבלות על הוצאת הכספים וניתן למשוך אותם ואת הרווחים שנצברו לכל מטרה וללא תשלום מס

מי שלא יודע אם או היכן מתנהל עבורו חיסכון בקרן השתלמות יכול לברר זאת באתר הר הכסף של משרד האוצר

יש שני הטבות מס בקרן השתלמות.
1. הטבת מס במעמד ההפקדה שזה עד 4.5% מההכנסות של העסק שהפקדה בגובה הזה לקרן השתלמות נחשבת כהוצאה מוכרת ובהתאם לכך קטן הרווח מהעסק שחייב במס.
2. הטבת מס במעמד המשיכה מקרן ההשתלמות שזה עד 20,520 ש"ח בשנה שכל הרווחים מזה יהיו פטורים ממס, וזה ללא קשר לגובה ההכנסה מהעסק.

ועכשיו תקראי שוב את מה שכתוב במה שציטטת ותראי שזה מה שכתוב שם.

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
יש שני הטבות מס בקרן השתלמות.
1. הטבת מס במעמד ההפקדה שזה עד 4.5% מההכנסות של העסק שהפקדה בגובה הזה לקרן השתלמות נחשבת כהוצאה מוכרת ובהתאם לכך קטן הרווח מהעסק שחייב במס.
2. הטבת מס במעמד המשיכה מקרן ההשתלמות שזה עד 20,520 ש"ח בשנה שכל הרווחים מזה יהיו פטורים ממס, וזה ללא קשר לגובה ההכנסה בעסק.
תודה רבה! @מקצועי בלבד
עשית לי סדר

shnap

משתמש חדש
שלום
יש לי עסק פטור
מישהו יכול להסביר מה אני צריך לעשות לגבי פנסיה או קופות גמל וכדומה?
ומה ממולץ?
האם זה חייב מטעם חוק?

Ins

משתמש פעיל
שלום
יש לי עסק פטור
ומה ממולץ?
האם זה חייב מטעם חוק?
עסק עצמאי ללא הבחנה אם הוא פטור או מורשה, חייב בהפרשות לפנסיה
חבות ההפרשה היא:
עד חצי מהשכר הממוצע- 4.45%
על החצי השני - 12.55%
מעבר לשכר הממוצע במשק- אין חובה להפריש

כמובן זהו החוק ותמיד ניתן להפריש יותר
כמו כן, מי שבנוסף גם שכיר - יכול לקזז את ההפרשה שלו ושל המעסיק כשכיר מהחבות שלו כעצמאי

פריפריאלי

משתמש פעיל
שלום
יש לי עסק פטור
ומה ממולץ?
האם זה חייב מטעם חוק?
בנוסף למה שכתבו לך, אז יש לך אפשרות להפקיד לקרן השתלמות משהו כמו 20,000 בשנה, ואפשר למשוך את זה אחרי 6שנים עם פטור ממס רוחי הון. וההפקדה עצמה מוכרת כהוצאה של העסק עד 4.5 מההכנסות.
חוץ מזה את יכולה להפריש לקופ"ג אבל זה כבר לא קשור להיותך עצמאית.
כמובן זהו החוק ותמיד ניתן להפריש יותר
ככל הידוע לי בסכומים נמוכים לפחות לא אוכפים את זה.

Ins

משתמש פעיל
בנוסף למה שכתבו לך, אז יש לך אפשרות להפקיד לקרן השתלמות משהו כמו 20,000 בשנה, ואפשר למשוך את זה אחרי 6שנים עם פטור ממס רוחי הון. וההפקדה עצמה מוכרת כהוצאה של העסק עד 4.5 מההכנסות.
חוץ מזה את יכולה להפריש לקופ"ג אבל זה כבר לא קשור להיותך עצמאית.

ככל הידוע לי בסכומים נמוכים לפחות לא אוכפים את זה.
צודק
זה החוק
מי שלא מפריש ובודקים אותו (בדרך כלל עצמאים חייבים במס, כלומר, לא קטנים מידי...) נקנסים ב500 ש"ח לשנה

וכמו שכתבת, הבשורה הכי גדולה לעצמאים בתחום היא קרן השתלמות (זכות - לא חובה חוקית )

shnap

משתמש חדש
מה יותר טוב
להפקיד בקרן השתלמות או בפנסיה?
וכמה אחוזים מומלץ להפקיד?
או עדיף לחסוך בפיקדונות של הבנק?
וכמה הרווח בפנסיה וכמה הרווח בקרן השתלמות?
@חלב מוקצף

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
להפקיד בקרן השתלמות או בפנסיה?
זה 2 מוצרים שונים.
אם אתם רוצים לחסוך לפנסיה, עדיף בקרן פנסיה.
אם אתם רוצים לחסוך לצורך משיכה הונית לנישואי הילדים וכדומה, עדיף קרן השתלמות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
זה 2 מוצרים שונים.
אם אתם רוצים לחסוך לפנסיה, עדיף בקרן פנסיה.
עד גבול מסויים, מכיון שבפנסיה שיעור משיכה בטוחה אינה אפשרית, אני מאוד מתחבר עם מי שיעדיף לחסוך את חלק מהכספים באפיקים אחרים.
התועלות בפנסיה הם בעיקר, הרכיב הביטוחי, הבטחת התשואה, דמי ניהול הזולים, חוסר נזילות של הכסף עד גיל 60.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מכיון שבמסלול הפנסיה הכסף מתאפס לאחר המות וסיום תקופת הבטחת הקיצבה.
אבל המבוטח מקבל 6%, זה עדיף לפנסיונר.
בנוסף אם יש צבירה גבוהה נניח 2 מיליון ₪ אפשר לקבל קצבה מובטחת של 5,012 ₪ (נכון ל2024) ולקבל את היתרה בסכום חד פעמי.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אבל המבוטח מקבל 6%, זה עדיף לפנסיונר.
בנוסף אם יש צבירה גבוהה נניח 2 מיליון ₪ אפשר לקבל קצבה מובטחת של 5,012 ₪ (נכון ל2024) ולקבל את היתרה בסכום חד פעמי.
הוא אשר דיברתי.
בן אדם שכוחו במותניו, והוא בן 70 והוא מעוניין להמשיך לעבוד, וכרגע הוא משתכר ב4000, ולפי מקדם ההמרה הוא יצטרך לקבל קיצבה שהיא יותר מהמשכורת אותה הוא צריך, הוא לא יוכל לבחור למשוך רק חלק מהכסף כדי שהקרן ישאר ליורשים.
לחילופין אדם סופני בן 67, יוכל לקבל רק חלק קטן מחסכונותיו בסה"כ, אם יבחר לצאת לפרישה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בן אדם שכוחו במותניו, והוא בן 70 והוא מעוניין להמשיך לעבוד, וכרגע הוא משתכר ב4000, ולפי מקדם ההמרה הוא יצטרך לקבל קיצבה שהיא יותר מהמשכורת אותה הוא צריך, הוא לא יוכל לבחור למשוך רק חלק מהכסף כדי שהקרן ישאר ליורשים.
הוא בהחלט יכול.
יש בלי סוף אפשרויות חכמות שניתן לעשות עם הכסף שהופרש לקרן הפנסיה.
ובשביל זה יש מקצוע שלם של תכנון פרישה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה