הייתן מסכימות לעבוד ככה?

shira612

משתמש רשום
מתייעצת לגבי מישהי ממשפחתי שקבלה הצעת עבודה בחברה בינ"ל ענקית , תפקיד טוב , תפקיד שדורש עבודה די מאומצת ,שכר נאה - לא גבוה מאוד , קצת יותר מהממוצע המקובל.

בתמורה היא צריכה לעבוד 9 שעות , במרחק של כ 40 דקות נסיעה צד

יש לה ילדים קטנים וגם גדולים

נשמח לשמוע מניסיונכן (כאמהות) האם התנסיתן בעבודה שדרשה ממכם לצאת ב 7 מהבית, לחזור ב 17:30 בערך , ויש כ 5 ימים בחודש שאפשר גם לחזור ב 20:00 / 23:00 בלילה

האם זה אפשרי? מעשי?

mp4

משתמש רשום
מה התפקיד שלה בעולם?-האם לא בשביל לגדל את הילדים ברוגע ובנחת? איך אפשר גם לעבוד ככה וגם לגדל את הילדים?!

shira612

משתמש רשום
אני

נכתב ע"י chanak4;2493248:

אני אשמח בעיקר לשמוע נשים שיצא להם לעבוד במתכונת דומה/ שמכירות נשים שעבדו כך, כדי לשמוע דעה מעשית

לי לה לו

משתמש רשום
אני מכירה הרבה נשים שיוצאות מוקדם מאד בשביל להגיע ב4 הביתה
אם זה אפשרי אצלה אז יכול להיות שכן-לומדים להסתדר עם זה שהאשה יוצאת מוקדם מהבית

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יוצרי ai
לכל עבודה ולכל מקום יש את ה "מאה ימי חסד" .
צריך לנסות, לטעום ולהחליט בשיקול דעת.
אם תהנה מהעבודה ויהנו ממנה, יתכן ושווה, אולי בהמשך יצ'פרו אותה / יבואו לקראתה וכד'.

יחשבאף

משתמש מקצוען
בת דודה שלי עבדה ככה כל עוד היה לה ילד אחד והרוויחה המון המון המון...
מאז שהיו לה שני ילדים (היום כבר יש ארבעה) היא עברה למקום אחר.
היא טענה שכאשר הגדול היה קטן אז הוא היה ישן ובערב היה לה זמן לבלות איתו אבל אחר כך כשכבר היה לו סדר יום והגיעו אחריו עוד ילדים והתחילו ללכת לישון בשעה מוקדמת יותר ללא שנת צהריים- היא החליטה לוותר.
גם אני בתחום שלי הייתי בעשרות ראיונות עבודה שדרשו ממני משרה מלאה +שעות נוספות לפי הצורך עם משכורת כפולה ויותר ממה שאני משתכרת היום ולא הסכמתי בשום פנים ואופן, אני לא קרייריסטית, אני קודם כל אמא ויוצאת לעבוד רק כדי שאוכל להאכיל אותם ולספק להם את צרכיהם.

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני יוצאת ב6 וחוזרת ב 3 וחצי
לא הייתי מוכנה/יכולה לחזור מאוחר יותר!!!

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא מוחלט ואינדבדואלי לכל אחת ואחת.
תלוי- בגילאי הילדים, מהו השכר האם מאפשר לה להעסיק עובדת משק בית ולהוריד מעצמה נקיון וכביסות? האם היא טיפוס שנקרע מנסיעות או לא? עד כמה קל/קשה למצוא עהודה נוחה יותר בתחום המדובר.

Chan

משתמש פעיל
לחזור ב 17:30, זה אומר כמעט בלילה (ובחורף בלילה)
וכמעט בלי כח (או בלי כח בכלל)
זה רק לרצות להשכיב כבר את הילדים ולחכות ללילה...
ולוותר על הרבה דברים בחיים!

אני לא הייתי עושה את זה גם בשביל השלשת המשכורת ( עבדתי במקום דומה תקופה ממש קצרה ועזבתי..)
כך שאם זו לא משכורת גבוהה, אז מה כן מושך פה??

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הרוב לא היו עושות את זה מתוך בחירה.

אבל לפעמים יש עוד צדדים - משכנתא לשלם, הוצאות יומיומיות גבוהות, ולא תמיד אפשר לוותר על זה. זה לא החלטה שאתן יכולות לשות בשביל מישהו אחר...

זה תלוי גם בעוד גורמים? מי יהיה איתם בשעות האלה? האם יש ילדים גדולים יותר שיהיו בבית? האם הבעל נמצא בשעות האלה, או חלקם? אולי הילדים שלה הולכים לישון ב8 ולא ב6?

האם יוכלו להיתגמש ולתת לה לחזור מוקדם יותר על חשבון הימים שהיא נשארת מאוחר? או אולי יש דרך מהירה יתר להגיע לעבודה, כמו הסעה?

משהו נוסף - נשמע שהעבודה מאד דורשנית, אני לא יתפלא עם זה יהיה הרבה מעבר למה שהיא חושבת. אולי כדאי לדבר עם אנשים שכבר עובדים שם.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני עשיתי משהו כזה.
הייתי יוצאת ב6 בבוקר, כדי לחזור ברבע לארבע.
זה היה טירוף. ממש.
הייתי צריכה ללכת לישון ב9 וחצי או 10, כדי לקום נורמלית
וכמובן שלפעמים צנחתי על הספה והילדים לידי
א - ב- ל
היום אני באותה עבודה, עובדת בהגדרה 8 (ביקשתי בהזדמנות לרדת בשעות)
ולפעמים גם פחות...
והמקום טוב, ואני מרוצה
ההמלצה שלי - שתברר (לא ישירות דרך המעסיק, אלא ישירות מכמה שעובדות שם) אם יש כאלו שירדו בשעות, ואז תדע.
לפעמים שווה להשקיע את הכמה חודשים ראשונים כדי להוכחי את עצמך ואח"כ להפחית שעות
וגם - שווה לברר מה המקובל שם, ומה עושם למי שבפועל באה פחות?
יש מקומות שזה חמור, ויש מקומות שלא כ"כ מתייחסים
אז שתברר את כל זה..
ומעניין מה טווח המשכורת
כי גבוה מעט מעל הממוצע גם יכול להיות 6,000 ש"ח וזה נחשב נמוך בשביל זה.

העיקר - בהצלחה!!

מירי 1

משתמש רשום
מניסיון אישי זה לא שייך עבדתי כך שנה עזבתי מבחירה.
הראשונים שנפגעים זה הבעל והילדים.
והרגשתי שזה לא שווה את המשכורת שבאמת היתה גבוהה.
הרגשתי שאני מרוויחה הרבה כסף אבל אין לי לא זמן ולא כח להנות ממנו..������

פרגית

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא קראתי מה כתבו מעלי.
אני הייתי עובדת ככה, ברגע שילדתי- וסיימתי את שעת ההנקה- ראיתי שלא שייך לעבוד ככה עם ילד.
אז סיימתי ב4 על דעת עצמי- כמובן שלא קיבלתי שקל על השעות שלא עבדתי אבל מיד לאחמ"כ עברתי למקום אחר.
לא שייך מבחינתי להמשיך לעבוד ככה....
גם בבית צריך אמא!!

לבן

משתמש סופר מקצוען
מעשי ואפשרי- כן.
המחיר שזה גובה, בכל החזיתות, גם מבחינה כלכלית- מטורף.

כמובן, במידה והיא זקוקה נואשות לכסף, אין לה הצעות עבודה רלוונטיות נוספות; ואם המשכורת מספיק גבוהה- בסכום שיכסה את הוצאות העסקת עובדת משק בית ועזרים שונים (כמו אוכל מוכן, שליחת בגדים לגיהוץ, ביביסיטר וכו') ועדיין יישאר סכום שמשתלם לצאת לעבוד עבורו- שתנסה את זה. אבל שתדע מראש שהיא לא תוכל לשלוט בכל החזיתות, והעבודה תגבה ממנה מחיר גבוה, גם כספי.

Ella

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L

לבן

משתמש סופר מקצוען
רק מנסה לעשות חשבון.
נניח משלמים לה 50 ש"ח לשעה (השערה גסה). היא תרוויח באזור 9500 נטו.

שתוריד מזה משק בית של 1500 ש"ח בערך.
ביביסטר כ800 ש"ח לחודש
אוכל מוכן הוצאה של עוד כ1000 ש"ח לחודש לפחות.
היא נשארת עם 6200 ש"ח.:rolleyes:

שוב, זה בערך. בכל אופן בפחות מ50-60 ש"ח לשעה זה לא משתלם. בכלל. יש כאלה שתגדנה לך סכומים הרבה יותר גבוהים, אבל זה המינימום.

דירה מושלמת

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י צילומנציה;2493287:
לא מוחלט ואינדבדואלי לכל אחת ואחת.
תלוי- בגילאי הילדים, מהו השכר האם מאפשר לה להעסיק עובדת משק בית ולהוריד מעצמה נקיון וכביסות? האם היא טיפוס שנקרע מנסיעות או לא? עד כמה קל/קשה למצוא עהודה נוחה יותר בתחום המדובר.

מסכימה עם כל מילה.ורציתי להוסיף.

יש נשים שיוצאות לעבודה לא רק בגלל הכסף אלא הרבה בגלל צורך נפשי. הבית והחיים עמוסים מאד. ויש נשים שיצאו בשביל הכסף אבל לא יהיה להם שיקול כמה הרווחים משתלמים,הנסיעות וכדו'. אלא העיקר שתצאנה להתאוורר.להתלבש,לראות אנשים.

אני אישית עבדתי במתכונת הזו. אבל היו לי ילדים גדולים.3 מעל גיל 10 וקטן בן 5.
נכון,כשחזרתי הביתה הייתי צריכה לנוח 20 דק'. אבל הספוק והמשכורת (אישית הרווחתי מאד יפה) היתה שווה.

לזו שכתבה שיש הוצאות למשק בית ואוכל מוכן,ליידע אותך שלא לקחתי מנקה ולא אוכל מוכן.ההיפך! הי לי כיף לבשל ולנקות. ענין של כל אשה כמה היא אוהבת עבודות בית. אצלי זו היתה הרפיה.(עד היום...)

כך שזו שמדובר בה צריכה לקחת בחשבון את כל הנתונים לעיל ולראות אם מתאים לה.

בהצלחה

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
אני גם חוזרת בארבע, אבל מה שחשוב לי- שאני אוציא בעצמי את הילדים ממקומות הלימוד (לפחות רוב הימים).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה