התייעצות היזק ראייה - חדירה לפרטיות. נשמח לרעיונות

תלמה.

משתמש רשום
השכנים מעלינו הוסיפו מרפסת.

פירגנו להם לגמרי, למרות הרעש הלכלוך הבלאגן (ובני המיעוטים שהסתובבו מסביבנו כל היום.)

אבל ---

מהרגע שהמלאכה הושלמו חשכו עיננו.

המרפסת הגדולה משקיפה לנו הישר לתוך הסלון.

אני צריכה 24 שעות לסגור את התריס ליציאה למרפסת שלנו מהסלון, כדי שהם לא ישקיפו לנו לתוך הבית. כשסוגרים את התריס הבית די מחשיך.

הגדילו החכמים לעשות ששמו נדנדה ממש מול הסלון שלנו והילדים שלהם עליה מלא שעות...

הבנות מדברות בטלפון בכיף שלהן בפאתי המרפסת הקרובה אלינו והמצב נהיה על גבול הבלתי נסבל.

למשל, בסעודת שבת ממש רואים אותנו יושבים ואוכלים מקרוב..
בעלי פעם אחת שלח את הילד השובב לעמוד בפינה ואז שם לב את האישה מולו (לא בכוונה כמובן) מסתכלת בהיסח הדעת ואז מסיטה מבט. הילד שלנו בוכה ותשומת הלב של המתנדנד השכן התורן מתמקדת בו, אני מקנחת את האף ובום שתי המתבגרות מתבוננות בסקרנות...
דוגמאות קטנות מתוך רבות.

ממש מרגישה באסה גדולה מאוד מהמצב שנוצר ואשמח לעצות כיצד לנהוג.

נ.ב חברה הציעה וילון, אך הוא מחשיך לי את הבית, ולא נראה לי הכי הוגן. אחד הדברים שאני הכי אוהבת בסלון שלי זה שהוא ככ מואר.

עורכת להסיר ספק: כמובן שום דבר לא בכוונה וברור שאינם מציצים לשם ההצצה אבל התחושה היא עדיין מאוד לא נעימה.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
השכנים מעלינו הוסיפו מרפסת.

פירגנו להם לגמרי, למרות הרעש הלכלוך הבלאגן (ובני המיעוטים שהסתובבו מסביבנו כל היום.)

אבל ---

מהרגע שהמלאכה הושלמו חשכו עיננו.

המרפסת הגדולה משקיפה לנו הישר לתוך הסלון.

אני צריכה 24 שעות לסגור את התריס ליציאה למרפסת שלנו מהסלון, כדי שהם לא ישקיפו לנו לתוך הבית. כשסוגרים את התריס הבית די מחשיך.

הגדילו החכמים לעשות ששמו נדנדה ממש מול הסלון שלנו והילדים שלהם עליה מלא שעות...

הבנות מדברות בטלפון בכיף שלהן בפאתי המרפסת הקרובה אלינו והמצב נהיה על גבול הבלתי נסבל.

למשל, בסעודת שבת ממש רואים אותנו יושבים ואוכלים מקרוב..
בעלי פעם אחת שלח את הילד השובב לעמוד בפינה ואז שם לב את האישה מולו (לא בכוונה כמובן) מסתכלת בהיסח הדעת ואז מסיטה מבט. הילד שלנו בוכה ותשומת הלב של המתנדנד השכן התורן מתמקדת בו, אני מקנחת את האף ובום שתי המתבגרות מתבוננות בסקרנות...
דוגמאות קטנות מתוך רבות.

ממש מרגישה באסה גדולה מאוד מהמצב שנוצר ואשמח לעצות כיצד לנהוג.

נ.ב חברה הציעה וילון, אך הוא מחשיך לי את הבית, ולא נראה לי הכי הוגן. אחד הדברים שאני הכי אוהבת בסלון שלי זה שהוא ככ מואר.

עורכת להסיר ספק: כמובן שום דבר לא בכוונה וברור שאינם מציצים לשם ההצצה אבל התחושה היא עדיין מאוד לא נעימה.
לא צריך להתבייש, לדרוש קיר בצד שפונה אליכם. ראיתי עשרות כאלו, שאחרי הבניה שמו לב, ואז שמו קיר.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
ברור שלא נעים
לבקש מהשכנים לסגור את האזור הזה, לגיטימי לגמרי.
(ולכאורה גם כל רב יגיד כך, אם תפנו לשאול)

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אצל הורי כשקרה מקרה דומה (השכנים הוסיפו יחידה)
הם סתמו את החלונות בצד המפריע
ירד להם כיוון אוויר אחד אבל לא הגיוני להשקיף ישירות לביתו של השכן
והם הבינו את זה

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
כדאי לדבר קודם עם רב או טוען רבני, ככה תשמעו אם יש לכם טענה, ומהי.
כשיהיה ברור הצד שלכם, תפנו אליהם בבקשה מכבדת ותבקשו משהו מוגדר.
למשל לשים בצד הזה גדר מעץ.
אם אתם יכולים גם תציעו להשתתף במחיר העלות, למרות שלא נראה שאתם צריכים
לפעמים עדיף לשלם על משהו חשוב כדי לפתור את הבעיה.
פרטיות זהו דבר בסיסי ונצרך!!!
זכרו! מגיע לכם יחס מכבד!
מגיע לכם פרטיות!
מגיע לכם התחשבות!
לנשום עמוק, לבקש יפה, לנשום עמוק שוב, לדון בעניין, לנסות להגיע לפתרון.
וגם לומר - יש לנו בעיה, אנחנו צריכים לפתור אותה אי אפשר להשאיר כך את המצב.
אם צריך להביא חבר שיראה את המצב ויכול לדבר גם כן.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
לדעתי לא כדאי, זה מתבלה, ואח"כ שוב יצטרכו לדבר ע"ז עדיף קיר פנלית וכד' ובא לציון גואל.
אכן
משהו קבוע וחזק
יש עוד אפשרות של חלונות מראה כלומר מבחוץ הם מראה ולא ניתן לראות מה קורה בתוך הבית ומבפנים החלון הוא רגיל וניתן להביט לבחוץ
זה מצויין ביום, עד שמגיע הלילה...
(ואז זה הפוך, ורואים את החדר בצורה הרבה יותר מוארת...)

תלמה.

משתמש רשום
תודה על הרעיונות שלכם.
הבעיה שלי ושל בעלי שלא נעים לנו לדבר עם השכנים ולא לעשות מכל הסיפור ׳אישו׳
גם לא רוצים שכל פעם כשהם יוצאים למרפסת הם ירגישו לא נעים.

השאלה האם ניתן באמת דרך צד שלישי או משהו אחר

הציעו לי למשל 2 שכבות של וילון. וילון בהיר לשעות היום ושכבה כהה יותר לשעות הלילה.
ועוד רעיון על וילונות ונציאנים שונים שאפשר לשחק עם התריסים שלהם ככה שמצד אחד נכנס אור ומלד שני לא רואים כלום מבחוץ.
אבל הפיתרונןת אלה עולים מעל 1000 שח לא נשמע לי פייר שאני אצטרך להוציא את זה כעת.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תודה על הרעיונות שלכם.

הציעו לי למשל 2 שכבות של וילון. וילון בהיר לשעות היום ושכבה כהה יותר לשעות הלילה.
ועוד רעיון על וילונות ונציאנים שונים שאפשר לשחק עם התריסים שלהם ככה שמצד אחד נכנס אור ומלד שני לא רואים כלום מבחוץ.
אבל הפיתרונןת אלה עולים מעל 1000 שח לא נשמע לי פייר שאני אצטרך להוציא את זה כעת.
יש פתרונות זולים יותר- וילון רגיל אבל כפול- 2 שכבות של וילון רגיל.
תריסים מסוג של שלבים קטנים קטנים עם כזה מקל שמסובבים וזה פותח וסוגר אותם.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
תודה על הרעיונות שלכם.

חבל על חוסר הבטחון, תופתעו כמה שהם יבינו אתכם.

משקיע חרוץ

משתמש פעיל
הכי הגיוני בעולם לספר להם על התחושות שלכם באוירה טובה ולהציע פיתרון של מחיצה מולכם (אפשר מחיצה יפה של עלים וכדומה
אפשר גם להסביר להם שאחרת אתם תאלצו לאטום את החלון שלכם ואתם לא מאמינים שזה מה שהם רוצים שיקרה

רב פעלים

משתמש מקצוען
מזדהה עם כל מילה, אצלי זה לתוך חדר שינה [גם היזק ראיה וגם רעש] , תתנחמו שיכול להיות שלסלון זה יותר קל.
ההצעות על מחאה ודיבורים ואפילו הלכנו לרב ולא עלה יפה מכמה סיבות 1. ההלכה לא לצידינו להפתעתנו הרבה... 2. הם מבינים אותנו מאד אבל אין פתרון נוח להם. 3. התחלנו ברגל שמאל את השיח הזה.
היום הייתי עושה את זה אחרת, והייתי גם משלמת לפתור חלקית את הבעיה בהסכמה מלאה.

RUSI10

משתמש מקצוען
במודיעין עילית הרבנים פסקו שלמרפסת כזו חייבים לשים זכוכית חלבית על כל הצד הפונה לשכנים, שלא יהי היזק ראיה.
לא צריך להגיע לבי"ד, מספיק לדבר עם מורה ההוראה של השכונה בה אתם גרים.
כדאי לקרוא:

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יש לך שכנה נעימה בבניין שיודעת לדבר ולהסביר, ויש לה קשר עם השכנים,
אולי היא תסכים לבוא ולבקש ולהגיד, שאתם באמת לא רוצים להכביד אבל שואלים
כדי שיהיה יותר נעים אם יש להם אפשרות/רעיון מצידם כדי שלא יהיה "היזק ראיה".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה