מידע שימושי הטרדה בטלפון-חובה להזהיר!!

מצב
הנושא נעול.

דעת אחרת

משתמש חדש
לפני כחודש בערך התקשר אלי אדם ממספר חסוי (לטלפון הנייח) והציג את עצמו מטעם עמותת "נתיב" שעוזרים כספית לבעיות רפואיות וכדו', ותוך כדי שיחה הציע לי עבודה-שהיא בעצם העזרה-לדבריו, והתחיל לשאול מלא שאלות הזויות וחמורות וד"ל- והכל בקול סמכותי ובוגר, וכששאלתי אותו מה הן השאלות האלו אמר שיש לו אישור מרבנים לשאול בנושאים אלו, מה גם שאני רוצה לדעת אם את מתאימה לעבודה וכו'.
(כמובן טעות מצידי שהתחלתי לדבר איתו, אבל חשבתי שזה מישהו אחר שהיה צריך לפנות אלי, בקיצור טעות אנוש.)
השבוע דברתי עם חברה שסיפרה לי ממש את אותו הדבר (עם קצת הוספות ושינויים) ותוך כדי השיחה גם שאל אותה אם היא מכירה אלמנות שצריכות תמיכה וכדו'
בקיצור אדם מטורף, שמובן מה הוא מה הוא מחפש...
לשתינו הוא התקשר לטלפון נייח, ומחובתינו להזהיר את בני הבית ולהיות ערניים, וכל אחד יחשוב איך לעשות זאת...
בברכת "והיה מחנך קדוש"

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אני מכירה אותו סיפור,
שהתקשרו למשפחה שהאבא נפטר שם..
הבת ענתה לטלפון שאלו אם משהו מבוגר נמצא בבית?
היא ענתה שהיא גדולה והיא יכולה לענות- רק היא היתה בבית..
הוא הציג את עצמו מטעם עמותה כלשהי.. והתחיל לשאול שאלות, שממש לא מתאימות!!!
שאלות מטרידות וחמורות וד''ל...
והיא תמימה מאוד!! התחילה לענות, ואחר כך כשהבינה שיש פה משהו חריג, היא אמרה לו "אמא שלי יודעת מהשיחה הזאת"? הוא אמר שבטח והיא ביקשה שהוא יתקשר..
בקיצור שיחה הזויה ומסוכנת!!!

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש המון כאלו.
גם לי זה קרה, בשיחה הראשונה חשבתי שאולי אני מגזימה, ובכל זאת התעקשתי שיתקשר רק כשבעלי נמצא בבית. (הוא התקשר בקשר לפריט יד 2 שפירסמתי למכירה) ובשיחה השניה העמדתי אותו במקום!!!! ומאז הוא לא העז להתקשר.

רבקה סלה

משתמש חדש
אני שמעתי שהרבה מתקשרים מיד 2 להגיד שיקנו מהם מהו ואז לוקחים מהם כסף זה לא באמת

שבח נותנים לו

משתמש פעיל
יש לי חברה שעשו לה את זה גם, שיחות הזויות ומטרידות מפל' חסוי, היא עשתה זיהוי חסוי וכך עלו על המטריד אחד תושב אופקים שכבר נעצר כמה פעמים, ואפי' רב הקהילה שם מיואש ממנו......

בנימיני

משתמש מקצוען
לפני כחודש בערך התקשר אלי אדם ממספר חסוי (לטלפון הנייח) והציג את עצמו מטעם עמותת "נתיב" שעוזרים כספית לבעיות רפואיות וכדו', ותוך כדי שיחה הציע לי עבודה-שהיא בעצם העזרה-לדבריו, והתחיל לשאול מלא שאלות הזויות וחמורות וד"ל- והכל בקול סמכותי ובוגר, וכששאלתי אותו מה הן השאלות האלו אמר שיש לו אישור מרבנים לשאול בנושאים אלו, מה גם שאני רוצה לדעת אם את מתאימה לעבודה וכו'.
(כמובן טעות מצידי שהתחלתי לדבר איתו, אבל חשבתי שזה מישהו אחר שהיה צריך לפנות אלי, בקיצור טעות אנוש.)
השבוע דברתי עם חברה שסיפרה לי ממש את אותו הדבר (עם קצת הוספות ושינויים) ותוך כדי השיחה גם שאל אותה אם היא מכירה אלמנות שצריכות תמיכה וכדו'
לשתינו הוא התקשר לטלפון נייח, ומחובתינו להזהיר את בני הבית ולהיות ערניים, וכל אחד יחשוב איך לעשות זאת...
בברכת "והיה מחנך קדוש"
לפנות למשטרה!

תנתוש

משתמש רשום
בברכת "והיה מחנך קדוש"
קרה לי, אבל לפני 10 שנים בערך.
חיפשתי עבודה באותה תקופה, וכנראה שאחד המספרים שהופיע בעיתון היה של נוכל כזה.
הוא חזר אלי וגם שאל שאלות הזויות...

אותו דבר

משתמש צעיר
בברכת "והיה מחנך קדוש"
צריך להזהיר את הילדים, בד"כ זה טלפון של הבית שיש להם יד חופשית בו
(היה לנו כזה סיפור לני המון שנים , ילדה בת 6 ענתה והוא אמר לה דברים הזויים ושאל אותה שאלות, נס שתוך 20 שני' היא נבהלה וניתקה לו.

mfr

משתמש פעיל
צילום מקצועי
א. להעמיד אותו במקום ולשאוג עליו!!! אין מה לפחד כשמדובר בסה"כ בטלפון וזה גם יעזור לאנשים הבאים שהוא ינסה...
ב. מה הבעיה לטרוק את הטלפון? תתרגלו קצת בבית...
ג. אני הייתי עדה לשיחת טלפון שחברה בעבודה קיבלה (נשואה טריה) שהשאירה הודעה להשכרת דירה לשבת, והוא התחיל לשאול שאלות חפרניות ואישיות עליה ועל עצמו, והיה לה קשה לנתק ולקלוט שזו בעיה... אמרתי לה לנתק מיד ואם הוא מתקשר שתתן לו את בעלה, וכך היה ותוך שנייה ההוא ניתק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה