מידע שימושי החל מהלילה: ניתן יהיה להיכנס לארה״ב בלי ויזה

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
החל מהלילה: ניתן יהיה להיכנס לארה״ב בלי ויזה

לפני כשלושה שבועות הודיעה ארה״ב כי אזרחים ישראלים יוכלו להיכנס לארה״ב בלי ויזה. כעת, הרבה לפני הזמן המוצהר, ישראל נכנסה לרשימת המדינות בטופס ה-ESTA וכבר מהשעות הקרובות אפשר יהיה להיכנס לארה״ב ללא צורך בהנפקת ויזה.

מי שיוכל להיכנס לארה״ב בלי ויזה יהיו רק אזרחים שמחזיקים בדרכון ביומטרי. נציין כי עדיין יהיה צורך בהנגשת טופס ה-ESTA שעלותו כ-22 דולרים.

תשובה לבקשת הכניסה אמורה להתקבל עד 72 שעות מרגע הגשתה, אך בפועל - מחזיקי דרכונים זרים מדווחים כי קיבלו אותה כבר בתוך כמה שעות בודדות.

חשוב לזכור שייתכן שיהיו כאלו שבקשתם להיכנס לארה״ב בלי ויזה תסורב בעקבות שהייה מעבר למותר בארה״ב בעבר, עבר פלילי וסיבות נוספות.

ישראל כבר נמצאת ברשימת המדינות באתר הרשמי שבו מגישים את בקשת הכניסה לארה״ב, וכאן תוכלו לראות את הרשימה ולהגיש את הבקשה לכניסה לארה״ב בלי ויזה:
https://esta.cbp.dhs.gov
נציין כי עדיין יהיה צורך בהנגשת טופס ה-ESTA שעלותו כ-22 דולרים.

מושיק פ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ארצות הברית הכניסה באופן רשמי את ישראל למערכות ESTA שמאפשרות לאזרחים להירשם, לשלם 21 דולר ולקבל פטור מוויזת כניסה למשך שנתיים.​

בהודעה שפרסמה שגרירות ישראל בוושינגטון נכתב כי "החל מהיום (ה') תתאפשר כניסתם של ישראלים בעלי דרכון ביומטרי לארצות הברית באשרה אלקטרונית מוזלת. ישראלים המבקשים לטוס לארצות הברית יוכלו לטוס אל המדינה ברישום של 72 שעות מראש.
"בחודש ספטמבר השנה נכנסה ישראל לתוכנית היוקרתית של פטור מוויזות לארה"ב, תוכנית השמורה לכ-40 מדינות מסביב לעולם כאשר ישראל היא המדינה ה-41. כניסתה של ישראל לתוכנית הפטור תאפשר לנוסעים ישראלים ואמריקנים לנוע ביתר חופשיות בין המדינות. גורמים רשמיים הן בישראל והן בארה"ב פעלו רבות במשך שנים כדי להבטיח את הצטרפותה של ישראל לתוכנית.
"נדגיש כי בהתאם להסכמות עם האמריקנים יש צורך בנשיאת דרכון ביומטרי ובמילוי טופס מקוון בעלות של 21 דולרים. כל אזרח ישראלי, בגיר או קטין, יוכל להגיש בקשה בהתאם לקריטריונים ולקבל אשרה שתהיה תקפה לשנתיים ותאפשר שהייה של עד כ-90 ימים בארצות הברית". להגשת הבקשה – הקליקו.

ynet

רבקה זקס

משתמש מקצוען
החל מהיום, בעלי דרכונים ישראלים ביומטריים יכולים להגיש בקשה ל ESTA,

במקום ויזה רגילה שנדרשה עד עכשיו.

מדובר בהקדמה די משמעותית מתאריך היעד שהיה ב30/11.

זה האתר הרשמי של הגשת הבקשה (אין להגיש באתרים אחרים בכלל).

https://esta.cbp.dhs.gov/

הכון, הכן - צא!

רבקה זקס

משתמש מקצוען
גם אני רציתי לשאול, כי הגשתי בקשה, שילמתי, ולא קיבלתי שום אישור רשמי על כך, למרות שעברו יותר מ-3 ימים.
אשמח לשמוע מבעלי נסיון!
או אם יש לכם רעיון מה אני עושה עכשיו, כי בבדיקת הסטטוס לא מזהה את הבקשה שלי:oops:

רבקה זקס

משתמש מקצוען
כן. הצלחתי. כלומר הם לקחו ממני את הכסף. מקווה שאצליח לקבל התמורה...
אבדוק ואעדכן כאן אי"ה.

רבקה זקס

משתמש מקצוען
הצלחת לשלם?
אצלי כשמגיע שלב התשלום הוא מציג דף ריק...
נזכרתי שגם לי זה קרה. יצאתי ונכנסתי שוב, ואז ראיתי את המקום שכתוב מעבר לתשלום.

בנוגע לאישור, ב"ה הכל בסדר! כנראה שבנסיון הקודם שלי לבדיקת הסטטוס לא הקשתי נכון. ניסיתי שוב וב"ה יש שם אישור אותו גם ניתן להוריד, לכל הקבוצה שבקשתי ושילמתי עבורה.
האישור הוא באתר שלהם, בבדיקת הסטטוס. ולא נשלח לי בשום צורה אחרת אישור.

בהצלחה לכולם!

CO2

עריכה לשונית היא חמצן לטקסט
מנוי פרימיום
דחוף
מה עושים בשם משפחה קודם - הוא לא נותן לעשות אותו בסוגריים
להשאיר? למחוק? בדרכון כתוב בסוגריים ליד השם העדכני

שירותי ESTA לארה"ב

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא צריך לכתוב השם בסוגריים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  41  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה