שיתוף החלק שלי בברטר עם יאמי: בואי לראות איך מיתגתי אותה

סטודיו מנטה

מיתוג, פרסום וקידום עסקים צומחים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שיתפתי פה בתהליך הבנייה של האתר החדש שלי, שנבנה ע"י בנאית מוכשרת ומדויקת בשם יאמי וויינרב

יאמי בנתה לי את האתר במסגרת עסקת ברטר שעשינו ביננו: אני חיפשתי רק בנאית, כי לעצב אתרים זה דיי המקצוע שלי, וכאחת שלא סובלת מפרפקציוניזם ב”ה, אין לי שום בעיה לעצב לעצמי.

יאמי חיפשה מישהי שתמתג אותה עכשיו כשהיא יוצאת לדרך עצמאית (עד עכשיו היתה שכירה בתחום, והספיקה לאפיין, לעצב ולבנות מלאאא אתרים)

אזזזז... בינגו! זה התחבר.

סיכמנו ביננו את פרטי העסקה (כן כן, ברטר זו עסקה לכל דבר וחובה להתייחס אליו ככזה) ויצאנו לדרך.

במקביל לעבודה על האתר שלי, התחלתי עם יאמי תהליך מיתוג כמו זה שאני עושה ללקוחות: אסטרטגיה מעמיקה שתורגמה ונארזה לטקסטים מדויקים, לוגואים ושפה חזותית.

רוצות לטעום?

ניימינג

יאמי התלבטה אם לקרוא לעסק על שמה או לא.

אחרי תהליך חקר שוק ארוך הגעתי למסקנה שכל שם אפשרי שכולל את המילה WEB או SITE כבר תפוס ע”י אנשים נטולי בושה, ועדיף שנשתמש בשם של יאמי עצמה - שהוא זכיר, קליט ומצלצל.

יתרון נוסף: בשם המשפחה WEINREB מתחבאות אותיות WEB
ואולי נוכל לרתום אותן לטובתנו?

יאמי בחרה שלא לנסח סלוגן משמעותי, אלא להסתפק בשורת מיצוב בודדת: אתרים. ונימוקיה עימה :)

אסטרטגיה

האסטרטגיה העלתה שערכי המותג של יאמי הם מקצוענות ללא פשרות וחיפופים, עמידה במילה, פרקטיות ומעשיות, והרבה זרימה ופאן.

הלוגו יופע תמיד רק בדיגיטל. לכן בכל האופציות בחרתי ללכת על צבעי מסך,
ועל פורמט מאורך שמתאים לתצוגה בפינת האתר של יאמי, וכקרדיט בתחתית אתרים שהיא תעצב: שני המיקומים העיקריים שבהם נראה אותו.

שמתי לב שיאמי אוהבת עיצוב הכי נקי שיש, מינימליסטי ולא מעמיס ולכן נצמדתי לקו הזה.

עיצוב:

אלו שלושת הלוגואים שהצעתי לה:

unnamed (8).jpg

לוגוטייפ טרנדי, נקי ונעים לעין. ה W עשויה מקו מסתלסל וייחודי. ציירתי אותה ביד, אין פונט כזה :)
ובאה לרמוז לזרימה ולפאן שיאמי מביאה איתה אל כל פרוייקט.
הפונט יציב ומסודר. מעבר צבע דיגיטלי מכחול לסגול, צבעים שנראים נהדר במסך. הלוגו מקצוען, בוגר ומאורגן, עם קריצה כיפית.

unnamed (9).jpg

לוגוטייפ יציב, מהוקצע, עם נראות בינלאומית ודיגיטלית.
באופציה הזו הדגשתי את ה WEB וקטמתי את פינות האותיות כדי לתת אופי הייטקי. הצבעוניות: כחול דיגיטלי רווי + אפור עכור נוטה לכחול

unnamed (10).jpg

לוגו יצירתי ומעניין שמשלב בתוכו גל מגניב של מעבר צבע מתחלף.
במקרה הזה רציתי לתת דגש על הזרימה והפאן שיאמי מביאה איתה לפרוייקטים
הפונט ריבועי ונקי. ללוגו יש לוק טרנדי, מקצוען וחדשני.

"רק רוצה להיות בטוחה.."

יאמי בחרה כמעט מייד את הראשון, אבל רצתה לנסות אותו עם כמה שינויים קטנים ‘רק כדי להיות שלמה’ ואז מתחיל תהליך שאני פשוט מאוהבת בו:

הלקוחה מבקשת לשנות את זה ואת זה. אני נענית בשמחה למרות שברור לי שזה רק יוריד ויפגע בלוגו. אנחנו מנסות, משנות, מזיזות ומחליפות פונטים, צבעים ומיקומים. ולבסוף היא מסכמת: “טוב, מה שעשית בהתחלה היה הכי טוב..”
ואני כולי רווה נחת :)

יאמי, לא כתבתי את זה כדי להסתלבט עליך :) (טוב, אולי קצת)
אלא כדי להסביר לקהל: מאחורי כל חלק בלוגו עומדת מחשבה, ועשרות ניסיונות ובחירות. שום דבר לא אקראי, ולכן זה נראה כל כך מדויק.

אז יש לנו החלטה!

unnamed (11).jpg

אהבתן?
פדבקו לי ופדבקו ל @Yummi Graphics

נערך לאחרונה ב:

רְעוּתָהּ

סטודיו לעיצוב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
UX UI
תהליך מדהים!
תודה על השיתוף!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה