החיסון החדש לבנות כיתה ח' - מומלץ או לא?

מצב
הנושא נעול.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
למי שכתבה ששמעה על מישהי שחלתה במחלה
המחלה יכולה להתפרץ גם בלי הנגיף
הנגיף הוא אחד הסיבות למחלה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י כוכב103;1102991:
למי שכתבה ששמעה על מישהי שחלתה במחלה
המחלה יכולה להתפרץ גם בלי הנגיף
הנגיף הוא אחד הסיבות למחלה.
החיסון הוא לא למחלה עצמה אלא לוירוס.

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קשה לשכנע אנשים במה שברור לך,
חויתי את זה היטב השבוע.
דוקא כאן בפורום, העניין התקבל בטבעיות,
אבל אמהות אחרות ששוחחתי איתן, ולמען ההגינות לא שוחחתי עם הרבה,
בכל אופן ניסיתי להעביר מסר, שכדאי לבדוק את הנושא,
נטו יותר לשמוע את דעתן של אלה שקיבלו אור ירוק מרופאי המשפחה שלהם.
סה"כ נותנים לך משהו שעולה בין אלף לאלפיים ש"ח במתנה - לא תיקח?!

לעניינינו, עידכון מהשטח לפני שאני פורשת בלי נדר מהעניין.
לאחר המתנה ארוכה של מס' פעמים לרב בנימין פישר
(כמה מסירות נפש יש לאדם הזה ולאירגונו, זה לא יאמן)
שאלתי לגבי חיסון עבור בת ממשפחה חרדית אופיינית,
אני מבינה שהתשובה משתנה לפי הסקטורים והמקובל בכל ציבור בפני עצמו,
לכן אני לא אכתוב את תשובתו בפורום,
גם משום שלא קיבלתי על כך ממנו אישור (קיבלתי אישור להעביר לחברותי)
וגם כי אני לא רוצה לקחת אחריות.
בכל אופן התשובה איששה את ההחלטה שלי באופן פרטי.

מי שמעוניינת לשאול את הרב בעצמו 026442000
הם עובדים מתשע עד חצות רצוף, הרב נותן מענה בשעות מסויימות, וההמתנה לפעמים יותר קצרה מבזק ולפעמים ארוכה עד כדי מחצית השעה ויותר.

ממליצה לשאול!
לפי מה שהבנתי מההנהלה בבית הספר, אין להם אישור לקחת צד בעניין, ובצדק.
לכן, אם אתן יכולות להעביר לכמה שיותר אמהות, שיבדקו את העניין, שלא יקבלו את הדבר כמובן מאליו, תבורכנה!
נקווה שהעיתונות שלנו תרים את הכפפה עם מענה לציבור בעניין זה.

בשורות טובות!

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י פוינט;1104883:
קשה לשכנע אנשים במה שברור לך,
חויתי את זה היטב השבוע.
דוקא כאן בפורום, העניין התקבל בטבעיות,
אבל אמהות אחרות ששוחחתי איתן, ולמען ההגינות לא שוחחתי עם הרבה,
בכל אופן ניסיתי להעביר מסר, שכדאי לבדוק את הנושא,
נטו יותר לשמוע את דעתן של אלה שקיבלו אור ירוק מרופאי המשפחה שלהם.
סה"כ נותנים לך משהו שעולה בין אלף לאלפיים ש"ח במתנה - לא תיקח?!

לעניינינו, עידכון מהשטח לפני שאני פורשת בלי נדר מהעניין.
לאחר המתנה ארוכה של מס' פעמים לרב בנימין פישר
(כמה מסירות נפש יש לאדם הזה ולאירגונו, זה לא יאמן)
שאלתי לגבי חיסון עבור בת ממשפחה חרדית אופיינית,
אני מבינה שהתשובה משתנה לפי הסקטורים והמקובל בכל ציבור בפני עצמו,
לכן אני לא אכתוב את תשובתו בפורום,
גם משום שלא קיבלתי על כך ממנו אישור (קיבלתי אישור להעביר לחברותי)
וגם כי אני לא רוצה לקחת אחריות.
בכל אופן התשובה איששה את ההחלטה שלי באופן פרטי.

מי שמעוניינת לשאול את הרב בעצמו 026442000
הם עובדים מתשע עד חצות רצוף, הרב נותן מענה בשעות מסויימות, וההמתנה לפעמים יותר קצרה מבזק ולפעמים ארוכה עד כדי מחצית השעה ויותר.

ממליצה לשאול!
לפי מה שהבנתי מההנהלה בבית הספר, אין להם אישור לקחת צד בעניין, ובצדק.
לכן, אם אתן יכולות להעביר לכמה שיותר אמהות, שיבדקו את העניין, שלא יקבלו את הדבר כמובן מאליו, תבורכנה!
נקווה שהעיתונות שלנו תרים את הכפפה עם מענה לציבור בעניין זה.

בשורות טובות!

בתי בח'. תוכלי לרשום לי את תגובתו בפרטי?
אגב לא קבלנו פתקים על כך עדיין(אלעד)

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מה קורה פה לאחרונה עם כל החיסונים האלה?
עושה רושם שמשהו פה מרוויח הרבה כסף מהעסק הזה...

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הרגשתי צורך לעדכן...

הישג נחמד ומעודד!
בכיתה של הבת שלי כל הבנות לא מתחסנות נגד נגיף הפפילומה!!!

האמת, התהליך היה מעניין,
בתחילה בת אחת אמרה שאמא שלה מסרבת לחתום משום שהיא לא שפן נסיון,
אחר כך שתי בנות הודיעו שהן לא מתחסנות,
לאחר מכן חמש בנות
ביום שלישי - חצי כיתה
והיום (רביעי) כל הכיתה.
והכל במשך שבוע אחד!
כשלאורך כל החצי שבוע הראשון הנהלת בית הספר והמורות צידדו והמליצו (!) על החיסון.

כוחה של תעמולה:)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פוינט;1107695:
הרגשתי צורך לעדכן...

הישג נחמד ומעודד!
בכיתה של הבת שלי כל הבנות לא מתחסנות נגד נגיף הפפילומה!!!

האמת, התהליך היה מעניין,
בתחילה בת אחת אמרה שאמא שלה מסרבת לחתום משום שהיא לא שפן נסיון,
אחר כך שתי בנות הודיעו שהן לא מתחסנות,
לאחר מכן חמש בנות
ביום שלישי - חצי כיתה
והיום (רביעי) כל הכיתה.
והכל במשך שבוע אחד!
כשלאורך כל החצי שבוע הראשון הנהלת בית הספר והמורות צידדו והמליצו (!) על החיסון.

כוחה של תעמולה:)
[FONT=&quot]לאורך כל הדיון לא הגבתי, כי זה לא היה לי כל כך נעים[/FONT]...
[FONT=&quot]אבל המשפט האחרון שכתבת, מספר את סיפורו הקומי של כל הדיון, ומסכם אותו במשפט קצר וקולע: "כוחה של תעמולה[/FONT]"
[FONT=&quot]אלמלא התעמולה של האירגונים הפושענים של מתגדי החיסונים, ספק אם היה למישהו ספק האם לבצע חיסון או לא, כפי שאין לאנשים ספק האם הם צריכים לעשות דוד שמש בבית, או להתקין מנעול, למרות הסיכוי לכוויה ממי הדוד, והסיכון שמא ינעלו בתוך הבית בלי מפתח[/FONT].

[FONT=&quot]אלא מה[/FONT]?
[FONT=&quot]כולם חכמים יותר מהרופאים, עדר של ניו-אייג'ים עובדי אלילים בפוטנציאל ובפועל, גוהרים בחשדנות חייתית[/FONT], [FONT=&quot]ומרחרחים ככלבי גישוש סומים, כל פעם שיוצא חיסון חדש, הם עוטפים את עצמם באדרת המנופחת של יודעי הכל, אשר לא חיים כשאר האדם, אלא נעלים מדלת העם ההולכת כסומים אחרי הרופאים הטיפשים, אלה שלא למדו דקה מחייהם באוניברסיטה, לא ישבו במעבדות חשוכות למשך לילות שלמים על מנת למצוא תרופות לכל המחלות. [/FONT]
[FONT=&quot]בעיניהם, כל הרופאים הם קליקה מרושעת ואווילית, ילדים מפגרים ובורים, אשר בינם לבין חמשת, שבעת, עשרת שנות הלימוד שלהם, אין דבר וחצי דבר. תעודת הרופא שלהם, היא בעצם צילום תעודת זהות של נפטר שהצביע בבחירות האחרונות, הם לא יודעים להבחין בין מרידיאנים לקנדידה, הם בורים ברפלקסולוגיה, והעיקר:[/FONT]
[FONT=&quot]מרעילים את ילדנו בחיסונים מיותרים ומזיקים!!!![/FONT]
[FONT=&quot]ואנחנו: חכמים מלומדים ונבונים, לא שטופים בכלל בתעמולה! כל דבר אנחנו בודקים, מזמינים את המחקרים שנעשו הביתה, יושבים עם לקסיקון לועזי- עברי, ויקיפדיה וחבר טלפוני, ובאים לידי מסקנה: החיסון מזיק! הוא גרוע! הוא ניסוי בבני אדם![/FONT]
[FONT=&quot]ואז באים לפרוג ומתחילים לפרסם את מסקנות הבדיקה.. [/FONT]
[FONT=&quot]אז מה אם אנחנו לא יודעים כלום, ולא למדנו אפילו שנה א' ברפואה. אבל לנו יש משהו שאין לרופאים, יש לנו רשות לרפא. יש לנו רשות לחרוץ גורלות, להחליט, הרי קראנו באינטרנט (באתרים שנפתחו לנו בנתיב) ואנחנו יודעים ה-כ-ל.[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]אכן כוחה של תעמולה.
[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]רק הנחתי את זה כאן.[/FONT]

אפרתה

משתמש מקצוען
גם זו תעמולה.

כל מה שנאמר כאן הוא לבדוק את הנושא לפני שנענים באוטומטיות. והנה- למרבה התדהמה של מי שנדהם, הרופאים שנשאלו אכן אמרו שאין צורך ולא לחסן. וכאן השאלות נשאלות: למה אף אחד לא טרח לידע שצריך לברר? האם הרופאים הפרטיים שנשאלו לא למדו כפי שלמדו אותם שקבעו את החיסון?
רק מה- המערכת היא לא במיטבה ועל כל אחד לשמור על עצמו לבדוק כפי יכלתו.
לכן אני לדוגמא, בררתי על החיסון לשפעת ולא נתתי אותו ולעומת זאת בררתי על החיסון של שתי טיפות וכן נתתי. זאת אחריות.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנאום הנ"ל (מעל אפרתה) אינו רלוונטי לדיון דנן שאינו עוסק בחיסונים באופן כללי, אלא בחיסון הזה ספציפי.

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קקטוס התלהמת קצת...
לא היה בכל המידע שהועבר שום דיון רפואי, מקצועי.
זה לא התחום שלי כאמא.
אני כאמא ששמעתי וקראתי מידע בעניין,
ביקשתי שיבדקו עבורינו את העניין אצל עסקנים רפואיים או אנשים שמבינים,
או לכל הפחות שיניחו לנו על השולחן את החיסון עם תוספת - תבדקו בעצמכם.
וזה לא נעשה!

לא זה ולא זה.

אז הלכתי לשאול אצל מי שמקובל עלי (רופא משפחה)
ומי שמקובל אצל רוב הציבור (הרב פישר)
וכמו שכתבה אפרתה אותם אלו שצידדו בחיסון לפוליו, אמרו אחרת כאן.
להם יש יכולות ואחריות לקחת על הכתפיים, מה שלי כאמא אין...

לתועלת הציבור שלנו,
הנחתי את תשובתם כאן באופן מסוייג,
עם בקשה - תלכו לבדוק לפני שתחסנו, מבלי לקחת כל אחריות.

מעבר לזה, גם לאלו שפנו אלי בפרטי, הסתייגתי, שאין לי ידע רפואי מקצועי ואמין.

יתכן שהמשפט האחרון לא היה במקומו, אבל הוא נאמר בנימה משתפת, מבודחת משהו, לא יותר.

אני מניחה שאם היתה לך בת שעומדת לעבור את החיסון, היית בודק את העניין באופן יסודי ואחר!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אפרתה;1107721:
גם זו תעמולה.

כל מה שנאמר כאן הוא לבדוק את הנושא לפני שנענים באוטומטיות. והנה- למרבה התדהמה של מי שנדהם, הרופאים שנשאלו אכן אמרו שאין צורך ולא לחסן. וכאן השאלות נשאלות: למה אף אחד לא טרח לידע שצריך לברר? האם הרופאים הפרטיים שנשאלו לא למדו כפי שלמדו אותם שקבעו את החיסון?
רק מה- המערכת היא לא במיטבה ועל כל אחד לשמור על עצמו לבדוק כפי יכלתו.
לכן אני לדוגמא, בררתי על החיסון לשפעת ולא נתתי אותו ולעומת זאת בררתי על החיסון של שתי טיפות וכן נתתי. זאת אחריות.

מענין אותי מה בררת על חיסון השפעת..
כי קבלתי אותו כבר אז, בשנה ההיא שהוא יצא - ועד אז הייתי סובלת משפעות חוזרות ונשנות, ואחרי החיסון - ברוך ה', שקט - אבל לגמרי.

אפרתה

משתמש מקצוען
מה זה משנה? כל תשובה היא הרי לגופה, אם קיבלת ואת מרוצה- ברוך רופא חולים :)

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י קקטוס;1107715:
[FONT=&quot]לאורך כל הדיון לא הגבתי, כי זה לא היה לי כל כך נעים[/FONT]...
[FONT=&quot]אבל המשפט האחרון שכתבת, מספר את סיפורו הקומי של כל הדיון, ומסכם אותו במשפט קצר וקולע: "כוחה של תעמולה[/FONT]"
[FONT=&quot]אלמלא התעמולה של האירגונים הפושענים של מתגדי החיסונים, ספק אם היה למישהו ספק האם לבצע חיסון או לא, כפי שאין לאנשים ספק האם הם צריכים לעשות דוד שמש בבית, או להתקין מנעול, למרות הסיכוי לכוויה ממי הדוד, והסיכון שמא ינעלו בתוך הבית בלי מפתח[/FONT].

[FONT=&quot]אלא מה[/FONT]?
[FONT=&quot]כולם חכמים יותר מהרופאים, עדר של ניו-אייג'ים עובדי אלילים בפוטנציאל ובפועל, גוהרים בחשדנות חייתית[/FONT], [FONT=&quot]ומרחרחים ככלבי גישוש סומים, כל פעם שיוצא חיסון חדש, הם עוטפים את עצמם באדרת המנופחת של יודעי הכל, אשר לא חיים כשאר האדם, אלא נעלים מדלת העם ההולכת כסומים אחרי הרופאים הטיפשים, אלה שלא למדו דקה מחייהם באוניברסיטה, לא ישבו במעבדות חשוכות למשך לילות שלמים על מנת למצוא תרופות לכל המחלות. [/FONT]
[FONT=&quot]בעיניהם, כל הרופאים הם קליקה מרושעת ואווילית, ילדים מפגרים ובורים, אשר בינם לבין חמשת, שבעת, עשרת שנות הלימוד שלהם, אין דבר וחצי דבר. תעודת הרופא שלהם, היא בעצם צילום תעודת זהות של נפטר שהצביע בבחירות האחרונות, הם לא יודעים להבחין בין מרידיאנים לקנדידה, הם בורים ברפלקסולוגיה, והעיקר:[/FONT]
[FONT=&quot]מרעילים את ילדנו בחיסונים מיותרים ומזיקים!!!![/FONT]
[FONT=&quot]ואנחנו: חכמים מלומדים ונבונים, לא שטופים בכלל בתעמולה! כל דבר אנחנו בודקים, מזמינים את המחקרים שנעשו הביתה, יושבים עם לקסיקון לועזי- עברי, ויקיפדיה וחבר טלפוני, ובאים לידי מסקנה: החיסון מזיק! הוא גרוע! הוא ניסוי בבני אדם![/FONT]
[FONT=&quot]ואז באים לפרוג ומתחילים לפרסם את מסקנות הבדיקה.. [/FONT]
[FONT=&quot]אז מה אם אנחנו לא יודעים כלום, ולא למדנו אפילו שנה א' ברפואה. אבל לנו יש משהו שאין לרופאים, יש לנו רשות לרפא. יש לנו רשות לחרוץ גורלות, להחליט, הרי קראנו באינטרנט (באתרים שנפתחו לנו בנתיב) ואנחנו יודעים ה-כ-ל.[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]אכן כוחה של תעמולה.
[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]רק הנחתי את זה כאן.[/FONT]

חזק..

מסכימה איתך מאד כשמדובר בחיסונים כמו פוליו.
בענין החיסון הספציפי הנ"ל אני כן חושבת שיש מקום לחשוב לעומק על זה בגלל ההשתייכות למגזר. שים לב שהיא התיעצה עם אחד החזקים שביועצים הרפואיים ולא החליטה רק לפי אתרים שפתחו לה בנתיב...

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מחריד שגיל החיסון נקבע לכיתה ח', שה' יעזור להם...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
קקטוס, אני יסביר לך בקצרה את הבעיה העיקרית כאן:

זה לא שאנשים לא רוצים לחסן את הילדים שלהם. הרי זה ברור לכל אחד שכל הורה רוצה ילדים בריאים בעז"ה.
רק מה, ההרגשה שאני מקבלת מכל הסיפור הזה של החיסונים עכשיו, ולאו דווקא החיסון הזה, הוא שיש משהו מטעם החב' שמייצרת את החיסונים האלו שפשוט מקושרים במשרד הבריאות, ומכניסים לנו חיסונים מכאן ומשם.

אתה יכול לקחת את הדוגמה הכי פשוטה:
40 שנה לא היה פוליו בארץ, פתאום יום אחד מצאו פוליו בדרום, נשמע אמין נכון?
יופי, חיסנו את כל הדרום ראו שהולך להם, אמרו למה לא ננסה להלחיץ קצת את הצפון? ואז יום אחד אתה קם ו-מצאו פוליו בצפון. איך? מה? כמה? למה? 40 שנה לא היה פה פוליו, איך מצאו גם בצפון פתאום? אה?
אבל עדין אתה בספק אולי באמת.
ואז הם מוצאים במרכז, ובירושלים וההסטריה בשיאה.
ת'אמת אני יגיד לך, אני חיסנתי את הילדים שלי לפוליו, אתה יודע למה?
כי כולם התחסנו לפוליו, והבן שלי שיחי' הולך לגן כל בוקר, ומסתובב עם ילדים שנושאים פוליו מוחלש, לא מומת, מוחלש, אני לא רוצה שהבן שלי ידבק מהם, זאת הסיבה שחיסנתי, כי מדינת ישראל הכניסה לנו את הפוליו מהדלת האחורית, כי משהו שם רצה להרוויח כסף.

וזה רק ההתחלה, כי הלך להם ככ טוב עם הפוליו אז הם הגיעו עם חיסון חדש, וזה לא הסוף, מחר הם יבואו עם עוד חיסון.

למה לא?

זאת התחושה שלי, לכן מכל חיסון אני דבר ראשון מסתייגת ובודקת, הילדים שלי הם לא שפני ניסיון, אני לא יכניס להם לגוף חיידקים בשביל שמשהו שם יכנס לו כסף לכיס. לא ולא.

וסליחה שדיברתי ככ הרבה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י bracha;1108077:
אתה יכול לקחת את הדוגמה הכי פשוטה:
40 שנה לא היה פוליו בארץ, פתאום יום אחד מצאו פוליו בדרום, נשמע אמין נכון?
יופי, חיסנו את כל הדרום ראו שהולך להם, אמרו למה לא ננסה להלחיץ קצת את הצפון? ואז יום אחד אתה קם ו-מצאו פוליו בצפון. איך? מה? כמה? למה? 40 שנה לא היה פה פוליו, איך מצאו גם בצפון פתאום? אה?
אבל עדין אתה בספק אולי באמת.
ואז הם מוצאים במרכז, ובירושלים וההסטריה בשיאה.
ת'אמת אני יגיד לך, אני חיסנתי את הילדים שלי לפוליו, אתה יודע למה?
כי כולם התחסנו לפוליו, והבן שלי שיחי' הולך לגן כל בוקר, ומסתובב עם ילדים שנושאים פוליו מוחלש, לא מומת, מוחלש, אני לא רוצה שהבן שלי ידבק מהם, זאת הסיבה שחיסנתי, כי מדינת ישראל הכניסה לנו את הפוליו מהדלת האחורית, כי משהו שם רצה להרוויח כסף.

1. יכול להיות 40 שנה שנגיף יעדר ולכן משרד הבריאות הוציא את המוחלש שניתן עד לפני כעשור כשגרה ופתאום הוא יופיע. כן הוא הגיע למזה"ת למצריים במהומות שם, והגיע כבר לסוריה - ושם אגב, דווחו על מקרי שיתוק (לאחר גל החיסונים כאן).

2. ברור שיש גם קשרי הון שילטון... לכן מבררים אצל עסקנים ורופאים שסומכים עליהם ובודקים את העניין לגופו לפי מצב השואל - הרי מערכת הרפואה לא תמיד רק נגדינו...

3. קקטוס אתה לא צודק בתגובה שלך בהקשר לאשכול זה! וזה אפ' נשמע כאן גרוע מאד...
זה לא אומר שזה משולל כל צדק, רק שצריך שיהו הדברים הנכונים במקום הנכון - מה שלא קרה כאן.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה