כלכלה נבונה החזרת המשכנתא פעם א'

מאיר 280

משתמש רשום
לא שמתי לב, ההוצאות עלו מדי, ופעם ראשונה בחיי [אחרי 11 שנים תקינות באש ובמים] חזר לי המשכנתא בערב שבת, לא סכום גדול אבל בכל זאת... יש לי מה לעשות עכשיו? נדפק לי החשבון/החיים?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
לא שמתי לב, ההוצאות עלו מדי, ופעם ראשונה בחיי [אחרי 11 שנים תקינות באש ובמים] חזר לי המשכנתא בערב שבת, לא סכום גדול אבל בכל זאת... יש לי מה לעשות עכשיו? נדפק לי החשבון/החיים?
באיזה בנק?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
פחות מוצלח.
בפועלים, זה נרשם גם אם משלמים את זה מייד אח"כ.
לפחות ככה ידוע לי.
תנסו אולי לדבר מחר בבוקר עם הבנק, שלא ישלחו את הדיווח לבנק ישראל, בספק אם זה יעזור.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
פחות מוצלח.
בפועלים, זה נרשם גם אם משלמים את זה מייד אח"כ.
לפחות ככה ידוע לי.
תנסו אולי לדבר מחר בבוקר עם הבנק, שלא ישלחו את הדיווח לבנק ישראל, בספק אם זה יעזור.
סתם לידע, - מה קורה עם חוזר המשכנתא ? מה המשמעות של זה ? (לא לקחתי אף פעם)
למה הם צריכים לשלוח דיווח לבנק ישראל ?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
סתם לידע, - מה קורה עם חוזר המשכנתא ? מה המשמעות של זה ? (לא לקחתי אף פעם)
למה הם צריכים לשלוח דיווח לבנק ישראל ?
חזרת משכנתא - היא ארוע של פעילות אשראית שלילית.
כל בנק ונותני האשראי (50 גופים בערך), מחויבים לשלוח לבנק ישראל דיווח למאגר נתוני האשראי על כל לקוח ולקוח.

לגבי משכנתא - ישנם בנקים כמו טפחות, שלא רושמים מיד אכ"מ (אין כיסוי מספיק), אלא נותנים כמה ימים צ'אנס לסדר את זה.
לפי מה שאני יודע, פועלים רושמים מידית, ואז הם מחויבים לדווח לב"י.

מאיר 280

משתמש רשום
חזרת משכנתא - היא ארוע של פעילות אשראית שלילית.
כל בנק ונותני האשראי (50 גופים בערך), מחויבים לשלוח לבנק ישראל דיווח למאגר נתוני האשראי על כל לקוח ולקוח.

לגבי משכנתא - ישנם בנקים כמו טפחות, שלא רושמים מיד אכ"מ (אין כיסוי מספיק), אלא נותנים כמה ימים צ'אנס לסדר את זה.
לפי מה שאני יודע, פועלים רושמים מידית, ואז הם מחויבים לדווח לב"י.
ועד כמה זה משפיע לטווח רחוק או קרוב?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ועד כמה זה משפיע לטווח רחוק או קרוב?
משפיע.
בדו"ח נתוני האשראי זה מופיע 3 שנים.
בבנקים, כשרוצים לעשות מחזור/תוספת למשכנתא והבנק רואה את החזרה הזו, זה כתם רע, והוא עלול לסרב.
הבנקים מבקשים דו"ח התנהלות משכנתא שנתיים אחורה.
אני לא אומר שאין מה לעשות בנידון - אבל זה מצב שראוי מאד להימנע ממנו.
זה פוגע מאד בעמדת הלקוח בבנק.

מאיר 280

משתמש רשום
משפיע.
בדו"ח נתוני האשראי זה מופיע 3 שנים.
בבנקים, כשרוצים לעשות מחזור/תוספת למשכנתא והבנק רואה את החזרה הזו, זה כתם רע, והוא עלול לסרב.
הבנקים מבקשים דו"ח התנהלות משכנתא שנתיים אחורה.
אני לא אומר שאין מה לעשות בנידון - אבל זה מצב שראוי מאד להימנע ממנו.
זה פוגע מאד בעמדת הלקוח בבנק.
יועץ משכנתא טוב, יכול לעשות משהו בנידון [בשביל מיחזור או לשיפוץ]? בדיוק תכננתי לגשת לבנק בשביל משכנתא לשיפוץ....

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
יועץ משכנתא טוב, יכול לעשות משהו בנידון [בשביל מיחזור או לשיפוץ]? בדיוק תכננתי לגשת לבנק בשביל משכנתא לשיפוץ....
כעיקרון כן.
יש כאן כמה דברים שיהיה צורך "לטפל" בהם, כולל העו"ש זה כבר מופיע כנראה, אבל יש מה לעשות.
תזדרז רק, כי החודש יהיה יותר קל לטפל!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ז

א שִׁגָּיוֹן לְדָוִד אֲשֶׁר שָׁר לַיהוָה עַל דִּבְרֵי כוּשׁ בֶּן יְמִינִי:ב יְהוָה אֱלֹהַי בְּךָ חָסִיתִי הוֹשִׁיעֵנִי מִכָּל רֹדְפַי וְהַצִּילֵנִי:ג פֶּן יִטְרֹף כְּאַרְיֵה נַפְשִׁי פֹּרֵק וְאֵין מַצִּיל:ד יְהוָה אֱלֹהַי אִם עָשִׂיתִי זֹאת אִם יֶשׁ עָוֶל בְּכַפָּי:ה אִם גָּמַלְתִּי שׁוֹלְמִי רָע וָאֲחַלְּצָה צוֹרְרִי רֵיקָם:ו יִרַדֹּף אוֹיֵב נַפְשִׁי וְיַשֵּׂג וְיִרְמֹס לָאָרֶץ חַיָּי וּכְבוֹדִי לֶעָפָר יַשְׁכֵּן סֶלָה:ז קוּמָה יְהוָה בְּאַפֶּךָ הִנָּשֵׂא בְּעַבְרוֹת צוֹרְרָי וְעוּרָה אֵלַי מִשְׁפָּט צִוִּיתָ:ח וַעֲדַת לְאֻמִּים תְּסוֹבְבֶךָּ וְעָלֶיהָ לַמָּרוֹם שׁוּבָה:ט יְהוָה יָדִין עַמִּים שָׁפְטֵנִי יְהוָה כְּצִדְקִי וּכְתֻמִּי עָלָי:י יִגְמָר נָא רַע רְשָׁעִים וּתְכוֹנֵן צַדִּיק וּבֹחֵן לִבּוֹת וּכְלָיוֹת אֱלֹהִים צַדִּיק:יא מָגִנִּי עַל אֱלֹהִים מוֹשִׁיעַ יִשְׁרֵי לֵב:יב אֱלֹהִים שׁוֹפֵט צַדִּיק וְאֵל זֹעֵם בְּכָל יוֹם:יג אִם לֹא יָשׁוּב חַרְבּוֹ יִלְטוֹשׁ קַשְׁתּוֹ דָרַךְ וַיְכוֹנְנֶהָ:יד וְלוֹ הֵכִין כְּלֵי מָוֶת חִצָּיו לְדֹלְקִים יִפְעָל:טו הִנֵּה יְחַבֶּל אָוֶן וְהָרָה עָמָל וְיָלַד שָׁקֶר:טז בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל:יז יָשׁוּב עֲמָלוֹ בְרֹאשׁוֹ וְעַל קָדְקֳדוֹ חֲמָסוֹ יֵרֵד:יח אוֹדֶה יְהוָה כְּצִדְקוֹ וַאֲזַמְּרָה שֵׁם יְהוָה עֶלְיוֹן:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה