הוראת אילוסטרייטור בששה מפגשים

mirif

משתמש מקצוען
אני צריכה ללמד אילוסטרייטור ב6 מפגשים. אורך כל מפגש שעתיים. איך כדאי לבנות את החומר? איזה נושא בכל שיעור?
כמובן שהלימוד שטחי, ואף אד לא מצפה שהתלמידות יצאו מזה בקיאות בחומר, אלא יצאו עם ידע בסיסי בתוכנה.
תודה.​

mashi9879

משתמש רשום
אני לא מורה אבל אני אישית סיכמתי ע'פ נושאים כשלימדו אותי (למרות שכל שיעור ארך אצלי 3 שעות והיה 22 שיעורים משו כזה.) אני יכולה לסווג מה הכי חשוב..

Graphic

משתמש צעיר
לדעתי:

שיעור מס' 1- יצירת אובייקטים:
כלי הצורות, כלי הקו, עיפרון, הגדרות הקו והגדרות המילוי.
כדאי להזכיר שיטת עבודה עם חלון ספריה (למשל בחלון Swatches)

שיעור מס' 2 שינויים על אובייקטים:
טרנספורמציה, קבוצה ופירוקה, אפירנס.
לקבוצה ברמה גבוהה, אפשר לדבר גם על מעטפת.

שיעור מס' 3 - עיצוב אובייקטים:
Pathfinder, כלי המסלולים ועריכת מסלול.

שיעור מס' 4 - טקסט:
כלי הטקסט, הגדרות התו והגדרות פסקה, ניתוב טקסט על קו.
אם הקבוצה ברמה מספקת, או עם ידע קודם: אפשר לדבר גם על צורת פסקה, שירשור, הקפת אובייקט במלל סגנון תו ופסקה.

שיעור מס' 5 - כלים מיוחדים:
מברשות, סמלים, כלי העיוות.

שיעור מס' 6 - אפקטים ופילטרים:
חשוב להבדיל בין אפקטים/פילטרים אילוסטרייטוריים לפוטושופיים, וכן בין אפקטים לפילטרים בכלל. רמת ההעמקה והפירוט - תלויה ברמת הקבוצה.
לדעתי, בעיקר חשוב לדבר על אפקטי 3D וטרנספורמציה, שהם שימושיים מאד.
אם לא לימדו קודם - אפשר להכניס כאן מעטפת.

מקווה שלא שכחתי משהו.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לפי דעתי, אחד הדברים הראשונים דווקא שכדאי להעביר זה: איך שומרים קובץ-- מה ההבדל בין save as pdf לבין שמירה כ-AI (בפרט כשמדובר ששומרים עם האפשרות לעשות עריכה אחרי-זה ב-Illustrator). וכן: מה קורה לאובייקטים שהם מחוץ לדף. וגם, איך לשים Crop Marks כך שרק מה שנמצא ביניהם יישמר.

אני לא מכיר תוכנה אחרת שכל הדברים האלו כל-כך מסובכים ומבלבלים כמו ב-Illustrator. אבל בלי הידע הזה, אפשר להסתבך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה