שיתוף - לביקורת הוראות בטיחות לרעידת אדמה

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בס"ד

- עזרא, אני פוחדת.

- אני יודע שאת מפחדת, את מקיימת את הכתוב "אשרי אדם מפחד תמיד"

- תודה בעלי, שאתה מכיר אותי היטב, אבל הפעם אני באמת פוחדת.

- כן רבקל'ה, אני מבין.

- לא פשוט עזרא, אנחנו יושבים על קו השבר הסורי אפריקני, האדמה מתחילה לרעוד.

- בטורקיה היא רעדה לפני שבועיים, ועכשיו כאן, זה ממש מפחיד אותי.

- אז מה את מציעה לעשות רבקל'ה?

- זהו שאני לא יודעת, זו בדיוק הבעיה, איך אני אמורה להתמודד עם משהו שאינני יודעת שום דבר בקשר אליו.

- טוב אז קודם כל אני יכין לך עכשיו כוס של וויסקי טוב מעורב במיץ תפוזים כדי שתהיה לך שינה טובה, לא בריא לך להישאר ערה ולחכות למה שלא יקרה.

- לא עזרא רק לא וויסקי, תאר לך שאני ישנה חזק פתאום הציפורים מתחילים לצייץ בקול מוזר ולנוע אנה ואנה.

תגיד לי מהן ההוראות של פיקוד העורף, בבקשה ממך עזרא.

- רבקל'ה שכחת?! ה' שומר עלינו בכל רגע, בטחי בבורא עולם, כל הבלגן בעולם הולך להביא אותנו לקראת מטרה טובה מאוד.

- נכון נכון, עזרא, אבל בוא נעשה השתדלות, אז מה הם אומרים הפיקוד העורף?

- אז ככה הם כותבים: בזמן רעידת אדמה, שטח פתוח - הכי בטוח!

טוב, עזרא אני חושבת שהלילה אני מעדיפה לנוח קצת על הספסל בפארק.

-אל תגזימי, רבקה, את יכולה להצטנן חלילה, ואז מה? תגיעי למיון, שם בטוח תהיי רחוקה משטח פתוח.

עזרא, יודע את נפש אשתו ויודע כי רק פחד גדול יותר מהפחד הקודם שלה ירגיע אותה.

הוא לא צריך להתאמץ הרבה כדי לשכנע אותה להישאר בבית.

- ההוראה הבאה היא להזיז רהיטים.

- נו עזרא, ב'אמת נראה לך שזה יועיל, הרי אם הבניין יקרוס, משנה לכל הבטון הזה איזה מדף קטנטן.

- אני פשוט חושב שאולי את צודקת, שתי דקות ואני מוציא את הברגים מהמדף כאן קרוב למיטה שלך.

- אוי, נו עזרא והיכן אניח את הספרים? והמשקפיים? ובכלל אתה עכשיו תעשה לי מלא אבק, ורעש.

- אבל רבקל'ה אם הבנין יקרוס ממילא יהיה מלא אבק, נראה לך שקצת אבק של קדיחה זה משמעותי?

-עכשיו כשאני חושב על זה אולי עדיף לעדכן את הטלפונים שלנו ברשימה לשעת חירום, את הטלפונים נשים ליד המיטה, כי את המדפים אני מוריד.

- אני יאמר לך בקצרה עוד כמה הוראות שאני קורא פה, אל תלכי לחוף הים בשבועות הקרובים, אל תעמדי ליד חלון, תתרחקי מכבל גז או חשמל, הצמדי לקירות פנימיים, צאי לחדר מדרגות, או, יש כאן הוראה חשובה מאוד, שימי לב, אנחנו צריכים לקבוע מקום מפגש.

- מה פירוש מפגש לשם מה?

- זהו מקום מפגש של הניצולים.

- בסדר, נראה לי בבית של ברכה, אם הוא יישאר עומד על תילו.

- ברכה, שלום מדבר אבא

- אבא למה אתה מתקשר עכשיו אחד בלילה, הכל בסדר, קרה משהו.

- אוי, מצטער עם הערתי אותך, פשוט אמא ואני קבענו מקום מפגש אצלך בבית

- מקום מפגש? למה?

- לא, זה, פשוט, אנחנו, זאת אומרת אמא, חוששים קצת בגלל כל הרעידות אדמה, אז קבענו אצלך.

- אבא, הכל טוב איתכם?

- לא יודע אנחנו כל הזמן מוטלים בספק, בסוג של קו שבר.

- אבא, נראה לי שאתם חרדתים, אתם צריכים טיפול נגד חרדה

- לא מירי, זאת לא חרדה זו פשוט מציאות שצריך להתמודד איתה, אנחנו פשוט נערכים

-שאול שואל אם אתם רוצים שיבוא לישון אצלכם הלילה

- אהההם, רבקל'ה את רוצה ששאול יבוא?

- ואיך הוא יעזור למירי בחילוץ אם היא תצטרך עזרה, וחוץ מזה כמעט גמרנו לארוז את כל הרהיטים בבית, היכן בדיוק הוא יישן?

(הקטע הזה לא נכתב בהומור על כל מנבאי העתידות ולא על אנשי החרדות הוא נכתב כהדרכה פרקטית למקרה חירום)

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
חחחחחחחחחחחחח גדול!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה