הוצאת ספר

בארי

משתמש חדש
שלום רב וברוכים הנמצאים לכל החברים!

ברצוני להוציא לאור ספר המוכן ומושלם מכבר. האם כדאי להדפיס בעצמי ולשווק אותו לחנויות? מה הם הדרכים הנוספים האפשריים והמומלצים?

בהזדמנות זו אני רוצה להציע את שירותיי: קלדנות (כ-12,000 תווים בשעה), עריכה תורנית ועריכה לשונית כללית. ניתן לפנות אלי במייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>, ולבקש גם דוגמאות לעבודות קודמות.

בהצלחה לכולם,
בארי

mgrosss

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם אתה רוצה להתפרסם - דרך הוצאה לאור מוכרת.
אם אתה רוצה להרוויח - לבד, ובלבד שאתה בטוח שאתה מסוגל להתמודד עם השוק ויש לך רעיונות שיווקיים מוצלחים [מבחינה כלכלית, כלומר שהרווח גדול מההשקעה]. אך זה מצריך ממך לעבור מכיסא העורך והכותב לכיסא המשווק, וזאת הסיבה שרוב הכותבים [שרוצים להתפרנס] לא מוציאים לבד, משום שרוצים להישאר כותבים ועורכים ולא משווקים

בארי

משתמש חדש
תודה.
אם אשווק בעצמי, איך החנויות אמורים לשלם לי?

toichen

משתמש רשום
כשאתה משווק לבד, זה לוקח המון זמן. בזמן הזה היית יכול לכתוב או להקליד ולהרוויח כסף. אתה צריך להיות בטוח שאם אתה משווק לבד, הזמן שלך יהיה שוה את הכסף שתרויח. בנוסף, יש חנויות שלא קונות ממשווק פרטי, למשל, יפה נוף (חוץ אם מדובר בספר ממש מיוחד, כך שמעתי).

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בארי;1950062:
שלום רב וברוכים הנמצאים לכל החברים!

ברצוני להוציא לאור ספר המוכן ומושלם מכבר. האם כדאי להדפיס בעצמי ולשווק אותו לחנויות? מה הם הדרכים הנוספים האפשריים והמומלצים?

בהזדמנות זו אני רוצה להציע את שירותיי: קלדנות (כ-12,000 תווים בשעה), עריכה תורנית ועריכה לשונית כללית. ניתן לפנות אלי במייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>, ולבקש גם דוגמאות לעבודות קודמות.

בהצלחה לכולם,
בארי

אם הספר מיועד לקהל מסוים ויש גישה לקהל זה, יתכן וכדאי להוציא ולשווק אותו לבד (בהנחה שיש גם כישרון ארגוני).

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

נכתב ע"י toichen;1951594:
כשאתה משווק לבד, זה לוקח המון זמן. בזמן הזה היית יכול לכתוב או להקליד ולהרוויח כסף. אתה צריך להיות בטוח שאם אתה משווק לבד, הזמן שלך יהיה שוה את הכסף שתרויח. בנוסף, יש חנויות שלא קונות ממשווק פרטי, למשל, יפה נוף (חוץ אם מדובר בספר ממש מיוחד, כך שמעתי).

מנסיוני, לעצמאי יש לפעמים הרבה זמן ריק, וזה בריא לדעת איך משווקים או פותחים סתימה או מתקנים את התנור, להרחיב אופקים.

ירוק עד45

משתמש רשום
אנשים שעוסקים בכתיבה בדרך כלל שונים במהותם מאנשים העוסקים בהפצה
כיום זה לא ללכת לבית כנסת ולמכור, אלא לשווק בחנויות.
למי שלא עשה זאת מימיו - לא כדאי להתנסות בזה, בודאי לא עם הספר של עצמו.
אפילו ההדפסה לבד יקרה יותר וכרוכה בטרחה רבה יותר מאשר אצל מפיק (כגון נקי_כפים בפורום)
בהצלחה

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
כדאי לשאול מפיץ כמה כדאי להדפיס, הם מבינים את השוק וכמה ימכרו ובאיזה מחיר. ישב במשרדי יהודי ת''ח שכתב ספר על המועדים מלא תוכן עמוק ואיכותי וארוך. הוא שאל ''כמה ארוויח מספר זה'', אמרתי לי שיש רק שתי אנשים שירוויחו מהספר שלך, אני והמדפיס. לא משום שהאיכות לא היתה טובה אלא שאין שוק גדול לזה. נדיר היום שספר מניב כסף אא''כ מדובר בספר כגון מתוק האור שהוא רב מכר או רש''י כפשוטו אבל אם מדובר בחידושים שלך על מס' ב''ק או על פרשיות השבוע, צריך לשקול מראש כמה להדפיס. אני יכול להביא הרבה דוגמאות של ספרים שהיה באמת כדאי להדפיס 300 והמחבר החליט שספר שלו חובה בכל בית אלא שלא הצליח לשכנע הקהל שהוא באמת חוב, סוף סיפור יש לו מחסן מלא 700 ספרים מיותרים. (אבל כידוע הוא ממש מסודר בענין מתנות לבר מצוה).

העיקר, לבדוק היטב מהו השוק של הספר ועדיף להדפיס מעט ואח''כ להדפיס פעם שני מלהדפיס המון ואז תצטרך לשכור מחסן.

האזרח הפשוט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
קח בחשבון

הדפסה לבד יכולה לעלות כמעט כפול בכסף.
כשאתה דרך משווקים מוכרים זה מוזיל מאוד.

האזרח הפשוט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
דבר נוסף

אם אתה באמת מוצלח, וספרך יחטף כלחמניות טריות, המשווקים/מוציאים לאור, כבר ירדפו אחריך, ותתפרנס בכבוד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה