שיתוף - לביקורת ההפגנה כנגד הפגנות שהפגינו רדופי הנגיפים נגד הרדיפה.

עטרה ד

משתמש מקצוען
הם ישבו רחוקים אחד מהשני, לועסים מסטיקים מתחת למסיכות התכולות. המפקד עמד על הקתדרה, ובתנועות דרמטיות תיאר את הנעשה. "הציבור החרדי יוצא להפגין." הוא עצר להעצמת הדרמה. "קיבלנו אינספור פניות על מגוון הפגנות ברחבי הארץ. מדיווחים מאנשים שלנו בתוך המגזר החרדי, ההפגנות הולכות להיות סוערות ואלימות מתמיד." הוא עצר שוב לנשימה, ופתח את ידיו השלובות. "יחידת 'סער' 766! בחרנו בכם, ולא לחינם. הוכחתם את עצמכם בצומת שמגר. הוכחתם את עצמכם בנתינת דוחות כמו גברים. משטרת ישראל תגבה אתכם על כל צעד חריף שתנקטו בו על מנת לדכא את מרד החרדים בממשלתינו הרחבה." הוא דפק על השולחן לאות סיום והרים את כובעו מהשולחן.

קצין השטח נכנס לכיתת השוטרים ובחן את ההמולה בביקורתיות, "חברים, אנחנו נוסעים למנוע הפרות סדר בביתר עלית. נתפרס ברחוב..." הוא בחן את הדפים שבידיו וקרא, "ברחוב רבי, כן. ההמשך לא משנה. נגיע לרחוב רבי, נציב גדרות. נעמיד שלושה מחייל הפרשים בתחילת הרחוב. המכטזית תעמוד מוצנעת בתחילה ובהמשך נוציא אותה על מנת ליצור הרתעה. ניפגש כאן בתחנה מייד בצאת החג. שנה טובה לכולכם." הוא יצא מן הכיתה במהירות, נותן להדיו לעשות את שלהם.

חזי שפשף את ידיו בהנאה וקרא בקול, "ככה מתחילים שנה ברגל ימין. לחיים חברים!" הוא הרים את כוסו המלאה במים ולגם אותה באחת לקול צחוקם של עמיתיו לעבודה.

#

האוטובוס בשירות משטרת ישראל היה מלא בשוטרים מנומנמים. המפקד עמד בקידמת האוטובוס, והקריא בלהט שרק מתגבר עם השנים את חוקי הפרות הסדר המשמימים. רק קול נחירותיו הרמות של קצין השטח בוזגלו הפריעו להקראה חלקה.

חזי ירד מן האוטובוס מתנודד, הוא שפשף את עיניו וקרא בקשר, "המפקד, כאן חזי. לאיפה אני?" המפקד נשמע מתנשף והודיע, "הרשימות אצל קצין השטח בוזגלו, גש אליו." חזי ניגש לקצין בוזגלו ולחש על אוזנו, "בוזגלו, שים אותי בחזית." בוזגלו העסוק עם רשימותיו הנהן בראשו, ובפה מלא עט המהם לאישור.

"האוטובוסים נכנסו לעיר", עבר הקשר במהירות. כולם עברו למצב כוננות. חייל הפרשים הופיע באבירות על סוסיו, וניצב ליד מקום חניית האוטובוסים. נהג המכטזית ששקע בשינה עריבה התעורר באחת למשמע קולות בקשר הקוראים לו לבוא לרחוב הראשי, עקב הגעת אוטובוסים רבים מהמתוכנן, ויחידת 'סער 766' התמקמה בנקודות אסטרטגיות, גופם רוחש אדרנלין.

חזי ויעקב עמדו אחד לצד השני, נישקם שלוף. הם בחנו את האוטובוסים בעיניים מצומצמות, ששים אלי קרב. "חזי, תראה, זה משפחות שלמות. מה נסגר עם החרדים האלה?" יעקב גירד בראשו בעצבים. "וואי, מה קורה פה? הם יוצאים עם מזוודות. לא התכוננתי למחאת אוהלים!" חזי הצטרף לגירודו של הלה בקרחתו שלו. הוא הוציא את מכשיר הקשר מכיסו הקדמי וקרא, "המפקד כאן חזי. האם תוכננה מחאת אוהלים?" המפקד לא הגיב, וחזי ויעקב החלו לגדף אותו ואת כל בניו. כשלפתע היסב את תשומת ליבם המפקד מעם מכשיר הקשר, "שוטרים. שימו לב הם מתקדמים לכיוון תחנת האוטובוסים, כסו אותם מכל הכיוונים. קצין השטח מנסה לבדוק אפשרויות מה הם מתכננים". חזי ויעקב התקדמו בשקט אחד לצד השני, "יעקב 'סתכל שניה על האוטובוסים". יעקב הסיט את מבטו לכיוון החניה. "אתה רואה מה כתוב על האוטובוסים? זה מילים מוזרות ממש." יעקב התאמץ לקרוא בקול, "הסעות סלונים זה אוטובוס אחד. הסעות רחמאסרי... מה? איזו מילה מוזרה. הסעות אמשינוב." חזי קטע את דבריו באחת, "נראה לי זה אומר להם מאיפה הם הולכים להסתער עלינו. אני חושב שצריך לערב את המפקד". ומייד הוא פלט לקשר צרור מילים במהירות.

המפקד החל לזוע באי נוחות על מקומו בניידת, "תעצרו שם מישהו ותשאלו אותו מה זה אומר. אם הוא מסרב לענות תעצרו אותו".

"אדוני. בוא הנה." חזי קרא בצעקה לחסיד עם חליפה מפוספסת. החסיד נגרר עם מזוודה שבורת גלגל, וביד אחת עם תינוק רדום למחצה, הוא התקרב לכיוון השוטרים. "אדוני. מה פשר המילים הכתובות על האוטובוסים שלכם. לאן אתם חותרים?" חזי שילב את ידיו בחשיבות ויעקב הנהן בראשו מאחוריו. החסיד הביט על האוטובוסים ואמר, "אה, זה השמות של החצרות שלנו." חזי הרים גבה, ויעקב לחש לתוך אוזנו כמה מילים. חזי השיב לו תוך הצבעה על מכשיר הקשר, ויעקב קרא בפתאוס במכשיר, "הם מתכננים פלישה רבתית מתוך החצרות הסמוכים. המפקד." צרור הוראות בזו אחר זו נשמעו מתוך המכשיר. החסיד הביט בהם המום, ופנה לכיוון תחנת האוטובוסים המלאה באנשים המקטרים על סגירת הרחוב.

אט אט עזבו האנשים את הרחוב רגלית, פונים לכיוון התחנה הבאה. כשמלווים אותם שלושה פרשים, מכטזית אחת, וחמישים שוטרים חמושים וממוגנים.

"סממ"ר רובין, שלח לי דו"ח מפורט מה קורה בהפגנה בביתר", קרא נצ"מ מחוז מרכז למכשיר הקשר שבאוזנו של המפקד. המפקד יצא מהניידת המהבהבת וקרא בשקט, "נצ"מ. הם הגיעו והלכו, משפחות שלמות עם מזוודות וילדים. כנראה התחרטו".

הנצ"מ דפק על השולחן בתסכול. הדיווחים שזרמו מבני ברק, ירושלים, ביתר, צפת, חיפה, מודיעין עלית, אלעד וערד היו זהים.

"זה צריך לעבור לשב"כ" הוא קרא בזעם לחלל הקטן. אסף את הדפים המדוללים, ויצא מן החדר בעצבים.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אשמח לביקורת משמחת.

כל פעם מחדש אני מתפעלת מהסגנונות השונים והמגוונים שאת כותבת בהם! והסיפור הזה מעולה!

צל"ש למשפטים הבאים:
"ברחוב רבי, כן. ההמשך לא משנה.
הוכחתם את עצמכם בצומת שמגר. הוכחתם את עצמכם בנתינת דוחות כמו גברים.
הוא יצא מן הכיתה במהירות, נותן להדיו לעשות את שלהם.
בפה מלא עט המהם לאישור.
"אתה רואה מה כתוב על האוטובוסים? זה מילים מוזרות ממש." יעקב התאמץ לקרוא בקול, "הסעות סלונים זה אוטובוס אחד. הסעות רחמאסרי... מה? איזו מילה מוזרה. הסעות אמשינוב." חזי קטע את דבריו באחת, "נראה לי זה אומר להם מאיפה הם הולכים להסתער עלינו. אני חושב שצריך לערב את המפקד".

הוא הרים את כוסו המלאה במים ולגם אותה באחת
גם כן מבעד למסיכה? :) (והוא לגם את תכולתה של הכוס, לא את הכוס עצמה...)
"תעצרו שם מישהו ותשאלו אותו מה זה אומר. אם הוא מסרב לענות תעצרו אותו".
זה אוי.
משטרת ישראל תגבה אתכם על כל צעד חריף שתנקטו בו על מנת לדכא את מרד החרדים בממשלתינו הרחבה.
כנ"ל.

אשמח לביקורת נושכת.
ח"ו נושכת. חוץ מזה שהכל מעולה, אז אין מה לבקר... אבל בגלל שביקשת, מצאתי שלושה דברים.

המפקד לא הגיב, וחזי ויעקב החלו לגדף אותו ואת כל בניו. כשלפתע היסב את תשומת ליבם המפקד מעם מכשיר הקשר,
או פסיק במקום נקודה אחרי 'בניו', או 'לפתע' במקום 'כשלפתע'.

החסיד נגרר עם מזוודה שבורת גלגל, וביד אחת עם תינוק רדום למחצה, הוא התקרב לכיוון השוטרים.

"זה צריך לעבור לשב"כ" הוא קרא בזעם לחלל הקטן.
פסיק אחרי הציטוט. :) אבל לא אמרתי כלום!!

ב.הפאנץ' היה די צפוי[...]
אצלינו במשפחה יש כלל שאסור לבטל רעיון אם אין הצעה לתחליף. אז למרות שהפאנץ' מרגיש לי קצת פחות משאר הסיפור (כאילו שהתיאורים עד הסוף ממש טובים, ואז סיום 'רגיל' כזה), אין לי עליו טענות כי אני לא יודעת איך עוד היית יכולה לסיים.

משום מה התגובות שלי תמיד יוצאות ארוכות. אבל בהתחשב בעובדה שחצי מהמילים זה ציטוט של מילים שלך, זה בסדר... :)

נערך לאחרונה ב:

עטרה ד

משתמש מקצוען
ראשית אודה על ההארות וההערות.
שמחה על כל אחת!
ולכל המלייקים שמחדירים היטב את תחושותיהם (היי, אף אחד לא כעס הפעם... :mad:).
@הנף מקלדת תודה!
אורך הכותרת, מתחכם מידי.
זו המטרה. שמעתי הרבה שאמרו על כל הסצינה הזאת של ההתחכמות מול המשטרה 'עם חכם תתחכם'.
אז אם הרגשת שזה מתוחכם. הושגה מטרת הכותרת.
בכל אופן- מעניין אותי לשמוע, האם הכותרת לוקחת הרבה זמן מהקריאה? כי אם ככה, אז זה לא טוב.
הפאנץ' היה די צפוי, ובכל אופן קצת נמרח עם התיאורים על ההכנות להשתלטות.
בגלל שזה מבוסס על סיפורים אמיתיים, בעייתי לי קצת עם שינוי הפאנץ'.
יש צדק בעניין האורך של ההערכות להשתלטות, התלבטתי על זה לפני ההעלאה, אבל בהתייעצות עם אחת, היא אמרה לי שזה חלק מהאווירה, להקצין את מה שקרה שם. זה מרגיש נמרח? אשמח לשמוע.
ו---תודה רבה על ההערות, זה מוסיף לי הרבה לכתבות אחרות שלי!

@ליאורהA תודה!
כייף שאת מצטטת משפטים שאהבת, זה גורם לי לחשוב עליהם שוב.
(והוא לגם את תכולתה של הכוס, לא את הכוס עצמה...)
אוח. את קולטת דברים.
אתקן אצלי.

פסיק אחרי הציטוט. :) אבל לא אמרתי כלום!!
או פסיק במקום נקודה אחרי 'בניו', או 'לפתע' במקום 'כשלפתע'.
אתקן אצלי בעז"ה.
אבל חוץ מזה הפיסוק היה בסדר?

משום מה התגובות שלי תמיד יוצאות ארוכות
דיי, נו. אוהבים את הארוכות האלה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מאוד מאוד יפה. כתיבה מצחיקה ומשעשעת. אותנטית ולא מתיפיפית.
למרות שהפאנץ' צפוי עד לא קיים, התיאור החי בהחלט משעשע ויפה.
הכותרת לדעתי כן מתאימה כי היא מבהירה בדיוק מה מחכה לקורא, ולא בונה לו ציפיות שבסוף יתאכזבו.

חזי ניגש לקצין בוזגלו ולחש על אוזנו, "בוזגלו, שים אותי בחזית."
חסר פה טיפה הטרמה. מה גורם לחזי לבקש כזו בקשה?
הדמות של חזי לא מאופיינת בסיפור, כך שאין ממש הצדקה לבקשה הזו שלו כאן. (זו סוג בקשה שיכולה לשמש כחלק מאפיון הדמות)

*
את זה ממש אהבתי:

ברחוב רבי, כן. ההמשך לא משנה

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

עטרה ד

משתמש מקצוען
מאוד מאוד יפה. כתיבה מצחיקה ומשעשעת. אותנטית ולא מתיפיפית.
:eek: תודה תודה.
חסר פה טיפה הטרמה. מה גורם לחזי לבקש כזו בקשה?
הוספתי את בקשתו הזו של חזי ע"מ להראות את הלוחמנות והאווירה העויינת של השוטרים כלפי החרדים המפגינים.
אבל בהחלט, חסר פה איפיון. מרגיש לי או שהייתי צריכה לאפיין אותו יותר ולהצעיד אותו יותר לאורך הקטע. או- להוריד את הבקשה שלו.
לקחתי לתשומת ליבי.
תודה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה