הדקירה הזאת מיותרת???

אלה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
לפני יומיים חיסנתי את ביתי בת שנה נגד שפעת, לאחר שהאחות הפצירה והמליצה, זה באמת מועיל?? אז למה היא קודחת לי מחום עכשו??:(
ואחרי שסיימנו את החיסון היא אמרה לבא עוד חודש לקבל עוד מנה:confused: יש לאחות אינטרס לחסן או שהיא באמת דואגת לביתי

אסתר ש

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני היום חיסנתי את שתי הקטנים שלי
כשמקבלים פעם ראשונה חיסון שפעת , צריך לקבל את זה בשני מנות בהבדל של חודש

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אלה;1821449:
לפני יומיים חיסנתי את ביתי בת שנה נגד שפעת, לאחר שהאחות הפצירה והמליצה, זה באמת מועיל?? אז למה היא קודחת לי מחום עכשו??:(
ואחרי שסיימנו את החיסון היא אמרה לבא עוד חודש לקבל עוד מנה:confused: יש לאחות אינטרס לחסן או שהיא באמת דואגת לביתי

היא קודחת לך מחום בגלל החיסון.
הרבה פעמים מקבלים אחריו שפעת קלה.

לא אמרו לך מראש?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ואני אמרתי לרופאה שאני לא מחסנת כיון שיש כל כך הרבה חיידקים שונים, כך שאם נדבקים בכל זאת בשפעת, הרופאה אומרת: זה לא שהחיסון לא עזר. זה פשוט זן אחר.
אותי זה לא מענין.
אם אי אפשר למגר את השפעת לחלוטין, וזן אחר יכול לתקוף, אז למה שאעשה?
עדיף כבר להתפלל.

(ואני כן עושה נגד אבעבועות. אבל לא נגד שפעת).

אלה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י גלבוע;1821462:
היא קודחת לך מחום בגלל החיסון.
הרבה פעמים מקבלים אחריו שפעת קלה.

לא אמרו לך מראש?
פויה, היא לא אמרה לי! את הגדולים לא חיסנתי אף פעם, ובחורף היו חוזרים מהמעון כל יומיים עם חום, חשבתי הפעם להקדים תרופה למכה..כ

קולות

משתמש פעיל
מנסיון אישי של חורפים קשים עם הילדים-
וחורפים טפו טפו טפו שעברו חלק
גם לי בעצמי
החיסון שווה את היממה הקטנה של החום עכשיו,
וכן אל תוותרי על המנה השניה,
בפעם הראשונה מחלקים לפעמיים
אך את תראי שבעזרת השם אחרי ההשתדלות הזו תעברי חורף שקט יותר

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ומנסיון אישי: אני כבר שנה שלישית עושה את השטות הזאת, ומתחסנת.
בשנה הראשונה התחסנתי אחרי חצי חורף, והחיסון עבד נהדר.
בשנה השניה הייתי חולה חודש וחצי (!), כל שבועיים לסרוגין, החל משלושה ימים לאחר קבלת החיסון.
השנה... אני עדיין סמרטוט, וגם אם ימצאו לי בבדיקות הדם שמדובר בוירוס אחר או כל מחלה אחרת - אדע גם אדע בברור שהטריגר להידבקות היה לא פחות מחיסון השפעת.

חבל לחסן. אפשר לעבור חורפים בריאים גם בלעדיו, איתו - זה מתכון כמעט בטוח לחלות בשפעת.

שוהם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני גם נגד החיסון,
זה נראה שיש לקופ"ח אינטרס עליון לשכנע אנשים להתחסן,
מתקשרים בלי סוף,
שולחים מכתבים,
בכל ביקור במרפאה או בבית מרקחת, מפצירים בך שוב ושוב..
למה?
מה העניין שלהם???
די תמוה בעיני..
אם היעילות כ"כ גדולה אנשים כבר יגיעו לבד, השכנוע האינטנסיבי גורם להתרחקות מהנדון.

טיגר

משתמש מקצוען
אכן, לקופות החולים יש אינטרס שנתחסן.
אנו שפני הניסיון שלהם.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
אני אלך פה נגד הרבה מאלו שכתבו לפני.
כמי שהסתבכה מספר פעמים משפעת ועד לפני תקופה שך כ-7 שנים הייתי מאושפזת בכל חורף עם סיבוכי שפעת אני מעידה שמאז שהתחלתי להתחסן לא אושפזתי ולא הסתבכתי אפילו פעם אחת. כן, חליתי במין "צינון" קשה אבל זה עבר תוך כמה ימים בלי להסתבך.
צריך לחלק את הצורך בחיסונים ל-2 קטגוריות:
1. אנשים שיש להם אחוזי סיכון גבוהים להסתבך כמו זקנים, תינוקות וילדים, חולי סרטן למיניהם, מדוכאי מערכת חיסון [כמו מושתלי איברים וכיוצ"ב], חולים במחלות כרוניות של מערכת החיסון מחלות אוטואימוניות ונשים לפני לידה.
2. שאר האוכלוסיה.

עכשיו, בהנחה שאתם לא בקטגוריה הראשונה אז אולי זה מיותר....אבל אני אישית חושבת ששווה דקירה אחת [או שניים לילדים מתחת גיל 8] מטעם השתדלות ולמי שבקטגוריה הראשונה- אזזה ממש לא מיותר. באחד האשפוזים שלי [לפני שהתחסנתי] מתה אישה צעירה משפעת במיטה שלידי.....
השפעת לכשעצמה היא וירוס ואינה מסוכנת אבל אם היא מסתבכת ויורדת לקנה הנשימה והריאות אז זה עלול להיות מסוכן.

אם הציבור היה מתחסן אז היינו חוסכים הרבה מאוד אשפוזים בקרה האוכלוסיה ובתי החולים לא היו כל כךמפוצצים. במחלקות הפנימיות אחוז גבוה מאוד של המאושפזים בחורף הם כאלו שהסתבכו משפעת...

אגב, נכון החיסון עלול להביא שפעת "קלה" זה סימן שהחיסון עובד והגוף מתעורר על ידי זה ובונה מערכת הגנה נגד הנגיף....גם בחיסונים השגרתיים של ילדים בטיפת חלב יש כאלו שאחד מתופעות הלוואי הוא חום ותחושה רעה בימים הראשונים שלאחר החיסון- אז מה, בגלל זה לא תחסנו?

ולא, אני ממש לא דוברת של משרד הבריאות או קופ"ח אני פשוט הייתי שם- בסיבוכים....והכי גרוע זה להסתבך ולדעת שלמעש בהשתדלות קטנה יכולת לחסוך את זה [ברוב המקרים...]

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
רופא הילדים שלי ממש המליץ הוא אמר שהוא וכל המשפחה מתחסנים כל שנה.
לפני כשנתיים עשיתי לבן שלי מנה אחת ועבר חלק,אבל לא יודעת אם הוא היה חולה פחות בגלל זה ...איך אדע?? (הוא היה בגן עם עוד 20 וכמה והיה בן שנתיים כך שהיה חולה בכל מקרה)
השנה אני ממש מתלבטת,מה אומרים??)

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני שנה שעברה שאלתי את רופא הילדים בקופ"ח האם לחסן - והוא ענה לי : "משרד הבריאות אומר לכן אז לחסן".

התיעצתי עם רופא משפחה מומחה שלא עובד בשום קופ"ח אלא באופן פרטי והוא טען לי שהנזק של החיסון גדול מהתועלת ולכן הוא ממליץ רק לאנשים מגיל 60.

ההרגשה שלי שמישהו פה מרויח טוב על כל מתחסן...

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אחות בכירה אמרה לי לגבי המטרה של חיסון השפעת.
נכון שאולי לך זה לא כ"כ יועיל אבל. יש לכולם בסביבתם חולים שאין להם אפשרות להתחסן ל"ע
אם כולם יתחסנו אז הם לא יקבלו את השפעת וידבקו ח"ו.
עכ"ל

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
ניסיתי את החיסון בשנים קודמות, והמסקנות שהגעתי אליהן הן כאלה:
לילדים שנוטים לחלות בחורף - מומלץ מאד.
לילדים שלא נוטים לזה - לא ראיתי שמזיק, אבל גם לא נצרך.
למבוגרים - מיותר. חוויתי על בשרי ושמעתי מהמון מסביבי שהיו חולים כל החורף אחרי החיסון הזה, ובלעדיו - בקושי צינון קל.

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תקראו את התגובה של בקר, היא היחידה שכתבה כאן תשובה מקצועית.
החיסון נגד שפעת בכלל לא יתן לכם בהכרח חורף שקט יותר. יכול להיות [ מברכת אתכם שלא יהיה] 10 וירוסים וצינונים מכל הסוגים. החיסון הוא נגד ש-פ-ע-ת
וחשוב במיוחד לאוכלוסיות בסיכון וביניהם תינוקות וקשישים. משום ששפעת עלולה להסתבך ולגרום לאשפוז וחלילה וחס ה' ישמור לגרוע מכך.
אם החיסון יעיל מספיק נגד שפעת או לא, אפשר להתווכח.
אבל כמות הוירוסים והחיידקים שמיהו חטף לאחר החיסון לא מעיד על כלום!

שג

תג, רב-טקסט
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא רק הקופ"ח כאן ממליצים להתחסן, אלא כך היא הדעה הרווחת אצל כלל הרופאים בעולם, אבל בכל זאת יש הרבה רופאים שהם נגד זה (מלבד אצל אוכלוסיות בסיכון כמ"ש בקר). [בכלל, יש רופאים הנותנים תרופות בקלות על כל דבר קטן, ויש כאלו שמעדיפים בלי תרופות - אם אפשר].

אך חשוב מאוד לדעת, (בפרט לאלו שלא לוקחים את החיסון, אבל גם אלו שכן לוקחים), שאם רמת הויטמין D בדם גבוה, אז הסיכון לחלות בכל מיני וירוסים יורד דרסטי, ואפי' אם כבר חולים בוירוס, זה עובר מהר והרבה יותר קל. ובדבר זה הרופאים מזלזלים מאוד, ואפי' כשכבר ממליצים לקחת את זה, הם לא בודקים אח"כ אם זה הגיע לרמה הנצרכת.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני בעד חיסונים באופן כללי.
חושבת שמי שלא מחסן בצורה גורפת הוא חסר אחריות.
לגבי חיסון השפעת- ליבי אומר לי שאין צורך.
במרבית הפעמים שפעת לא מגיעה למקרים קריטיים אצל כאלו שאינם בעלי סיכון.
ואם אחוזים ניכרים מהאוכלוסיה מצביעים על שפעות דווקא לאחר קבלת החיסון, אז אין טעם.

ואף פעם לא נדע האם שפעת שמתקבלת לאחר חיסון היא אכן בעקבותיו ובלי החיסון היתה מתקבלת קשה יותר.

אישית, כשעשיתי חיסון לפני כ3 שנים, קיבלתי שפעת חמורה אחרי ששנים לא היתה לי.
יכול להיות שאין קשר? יתכן.
בכל מקרה,לא הייתי רוצה להתחיל עם זה.

כמובן שזו הרגשה אישית שלי, ואין לסמוך עליה.. עדין לא הוצאתי תואר דוקטור. שכל אחד יעשה כפי הבנתו, וה' ינחנו בדרך אמת.

והקב"ה יברך את כולנו בחסינות ובריאות טובה ואיתנה עד שיבה טובה.

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מולטימדיה ה;1821848:
תקראו את התגובה של בקר, היא היחידה שכתבה כאן תשובה מקצועית.
החיסון נגד שפעת בכלל לא יתן לכם בהכרח חורף שקט יותר. יכול להיות [ מברכת אתכם שלא יהיה] 10 וירוסים וצינונים מכל הסוגים. החיסון הוא נגד ש-פ-ע-ת

קופ"ח בעצמם אמרו לי שיש כמה זנים של שפעת ומחסנים רק נגד אחד, מה שחושבים שיש השנה.
לא משכנע אותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה