שיתוף - לביקורת הדוקטור הבדרן (כששועל ספרות משתנה...)

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בעקבות ביקורת שקבלתי על אופי טוריי האחרונים, סגנון טוריי עומד להשתנות, או שמא יש לומר לחזור לסגנון העבר. מה הייתה הבעיה, ומה עומד להשתנות? ניתן לכם להבין מהטור!

האולם היה מלא מפה לפה.

רופאים ואנשי מדע שהתקבצו ובאו מכל קצוות הארץ ישבו והאזינו להרצאותיהם של דוקטורים ואנשי מדע נודעים.

המרצים עלו וירדו.

זה דיבר על 'התהוות החומר הגולמי כתוצר דו שלבי עד כדי יצירת איבר להשתלה'.

זו דיברה על 'התפתחות חקר דלקות האוזניים בקרב בני השש עשרה וחצי'.

הכל הלך כמתוכנן.

עד ש... דוקטור שטוכסמן הוזמן לדבר.

הוא עלה על הבמה, לקח את המיקרופון, ופתח.

"מה אנחנו הכי שונאים כרופאים. להיות מצוננים, נכון? כשפציינטים מדברים אתנו אנחנו מרגישים כמו חייט עם קרע ענק בחולצה..."

הציבור נשפך מצחוק.

"מה עוד מגוחך?" הוא שאל. אך נקטע על ידי מארגן הכנס שעמד לידו.

"תגיד לי מה קורה?"

"מה זה, מה קורה?" הוא לחש. "קראתם לי להרצאה!"

"נכון! אבל קראנו לך להרצאה מקצועית, לא להרצאת סטנדאפ! אתה יכול לקח הרצאה רפואית מקצועית ולהגיש אותה בהומור שלך, אבל הרצאת סטנדאפ?"

"נו, באמת... מקצועית, לא מקצועית. תראה, אנשים הרבה יותר נהנים מזה הרבה יותר מכל הרצאה מקצועית!"

"והם צודקים, כי זה באמת מצחיק! למופע בידור זה מושלם! אבל הכנס הוא לא מופע בידור אלא כנס מקצועי!"

נערך לאחרונה ב:

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לא ממש נכון...

לייקים לאלפים ניתן להשיג בחחחרבות ברזל...

מדובר כאן על הטעיית הלייקים.
יש הבדל גדול בין לייקים שמיועדים למישהו אחר לבין לייקים על עבודה שלך, אי אפשר להשוות.
אבל זה תלוי כל אחד לפי איך שהוא מרגיש בעצמו, פשוט בשבילי זה היה ההיגיון המיידי.

תמרוז

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אוקי, הטור עצמו. חמוד. (אותי זה לא הצחיק)
מה שכן, אני פעם אמרתי לדוד שלי שאני רוצה לכתוב סיפור על המוסד ומכיוון שאני מבינה שהמוסד זה הדבר הכי לא ראוי להערצה וסגידה, אני לא אכתוב.
התשובה שלו הייתה, שאם הציבור אוהב במבה, אל תמכור לו ביסלי. גם אם זה יותר טעים.
...

ממש מעניין אותך מה קרה לסידרה שלי? לא כתבתי אותה, אבל הכנתי תקציר לסדרה על המוסד שמראה את הפרצוף המכוער שלו. אין לי זמן.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אותי זה לא הצחיק
מצוין... לא הייתה לו כל מטרה להצחיק!

יש הבדל גדול בין לייקים שמיועדים למישהו אחר לבין לייקים על עבודה שלך, אי אפשר להשוות.

אויש, כאן הטעות.

הייתי בהלם למען האמת. רוב רובם של הדברים שאני מעלה לחחחרבות הם שלי. זה לא ברור שם?

ממילא אף הטענה אינה טענה.

גם שם אני מקבל לייקים על כתיבה אישית, והרבה יותר ממה שאפשר לקבל כאן בדרך כלל.

אבל הבעיה דומה. איכשהו כאן הרגיש לי שככל שאני גולש לכיוון ההומור אפילו ה'לא מקצועי' בעליל, הקטעים אהודים. ומה אנשים רוצים לכתוב? מה שאוהדים...

ועל כך העירוני, שהם אהודים כי הם כמו בדיחות, אך בדיחות הם דבר יפה, אבל לא לכאן. ואני פשוט מסכים.

לא! אל תחשבו שלא יהיו טורים עם הומור. הם יהיו כי כזה אני. אבל המקצועיות תחזור. או יותר טוב, אנסה אפילו לייצר יותר מבעבר.

נערך לאחרונה ב:

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בהחלט שינוי מבורך.
בטח. על שינוי לא מבורך לא הייתי כותב...
"נכון! אבל קראנו לך להרצאה מקצועית, לא להרצאת סטנדאפ! אתה יכול לקח הרצאה רפואית מקצועית ולהגיש אותה בהומור שלך, אבל הרצאת סטנדאפ?"
גם פרופסורים יכולים להשחיל בדיחות בהרצאה.....
אבל בדגש על להשחיל.
הכל כתוב!

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
בסופו של דבר, השאלה היא מה באמת המקצוע שלך.
אם דוקטור לרפואה היה נותן מופע סטנדאפ, זה לא היה טוב. אבל מצד שני, אם סטנדאפיסט היה נותן הרצאה רפואית משולבת בהומור - זה היה גרוע לא פחות.
אם אתה אוהב את הטורים המבודחים, ונוח לך לכתוב על זה, אין שם סיבה שתנטוש את זה. אתה בוחר את הסגנון שלך, ואין לאף אחד ציפייה שתכתוב דווקא בסגנון אחד.
בשונה מהרצאה מוזמנת שבה אתה מוכרח לדבר על מה שהוזמנת עבורו, כאן אתה יכול לכתוב ככל העולה על רוחך, וכל אחד יבחר איזה קטעים לקרוא ואיזה לא.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בסופו של דבר, השאלה היא מה באמת המקצוע שלך.
אם דוקטור לרפואה היה נותן מופע סטנדאפ, זה לא היה טוב. אבל מצד שני, אם סטנדאפיסט היה נותן הרצאה רפואית משולבת בהומור - זה היה גרוע לא פחות.
אם אתה אוהב את הטורים המבודחים, ונוח לך לכתוב על זה, אין שם סיבה שתנטוש את זה. אתה בוחר את הסגנון שלך, ואין לאף אחד ציפייה שתכתוב דווקא בסגנון אחד.
בשונה מהרצאה מוזמנת שבה אתה מוכרח לדבר על מה שהוזמנת עבורו, כאן אתה יכול לכתוב ככל העולה על רוחך, וכל אחד יבחר איזה קטעים לקרוא ואיזה לא.
ישנם גם רופאים מבדחים מאוד.
דוקטור לרפואה יכול בהחלט לתת הרצאה רפואית מתובלת בהומור משובח בכנס לרפואה. הרצאה כזו תהיה גם הכי מואזנת וגם מקצועית ומתאימה למקום!
זה שאני אוהב גם טורים שהם רצף בדיחות בצורה לא הכי מקצועית בעולם, והקהל אוהב את זה. זה לא מתיר לכתוב אותם בקהילה שאינה מיועדת לבדיחות אלא לקטעים מקצועיים.
ולכן גם המונח 'כתוב ככל העולה על רוחך' אינו נכון. כי אלו אינם יכולים להיכלל במשם 'כתיבה מקצועית'.

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ישנם גם רופאים מבדחים מאוד.
דוקטור לרפואה יכול בהחלט לתת הרצאה רפואית מתובלת בהומור משובח בכנס לרפואה. הרצאה כזו תהיה גם הכי מואזנת וגם מקצועית ומתאימה למקום!
זה שאני אוהב גם טורים שהם רצף בדיחות בצורה לא הכי מקצועית בעולם, והקהל אוהב את זה. זה לא מתיר לכתוב אותם בקהילה שאינה מיועדת לבדיחות אלא לקטעים מקצועיים.
ולכן גם המונח 'כתוב ככל העולה על רוחך' אינו נכון. כי אלו אינם יכולים להיכלל במשם 'כתיבה מקצועית'.
לא הבנתי...
הרי ודאי שישנה אפשרות לכתוב בדיחות ברמה נמוכה וילדותית, (על כך נמנים הרוב...)
ומאידך אפשר לכתוב בדיחות והומור בצורה מקצועית מאוד, (שרבות מההלצות שלך יכולות להיכנס לקטגוריה הזאת, לא כולם...;))
אתה חולק על כך?

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
קטעי הומור שכתובים ברמה גבוהה הם בטח סוג של יצירה ספרותית. עיין ערך "הומורסקה".

לגבי הלייקים- השאלה היא מה סוג הלייקים.
בד"כ לקוראים הכי כייף לצחוק ולהשתחרר, ולכן בקטעים ההומוריסטיים מפרגנים הרבה לייקים, אבל זה לייקים צוחקים.
אבל מכתיבה רצינית יותר נהנים באמת ומעריכים - ושם מפרגנים את הלייקים הרציניים יותר

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
@אין פאנץ' אבל מה הפאנץ' בהחלפת השם?...:ROFLMAO:
(סליחה אם זה לא המקום הנכון... פשוט לא מצאתי כזה...)
סורי. אבל זה ממש, ממש לא המקום...
ספציפית אצלך כן, ועדיין יש הבדל משמעותי, אבל בכל אופן לדבריך זה לא רלוונטי.
ההבדל המשמעותי ששם אלו בדיחות, ולכן הלייקים הם ברורים לכיף שאתה יודע שכתבת טוב. משא"כ כאן אני חשבתי על הלייקים שהם גם מהווים מדד להתאמה למקום. וזה אינו נכון.
איך הגדיר לי המעיר? גם אם הייתי מעלה קריקטורה יפה, היו מלייקים. זה אומר שזה מתאים, או שזה סתם יפה או מצחיק?
קטעי הומור שכתובים ברמה גבוהה הם בטח סוג של יצירה ספרותית. עיין ערך "הומורסקה".
בוודאי! וזו גם התשובה ל- @ר' יעקב ישראל
מאידך אפשר לכתוב בדיחות והומור בצורה מקצועית מאוד, (שרבות מההלצות שלך יכולות להיכנס לקטגוריה הזאת, לא כולם...;))
זו היא כוונתי! שכמה וכמה מטוריי האחרונים הם לא מהרבים הללו (דוגמאות? שלוימע וכו' שלישיית וכו' ועוד כמה דומים) היו פחות מקצועיים, יותר בדיחתיים (אם יש הגדרה כזו...).
כמובן שאין כוונתי חלילה לנטוש את סוגת ההומור. היא בנפשי.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ההבדל המשמעותי ששם אלו בדיחות, ולכן הלייקים הם ברורים לכיף שאתה יודע שכתבת טוב.
ההבדל המשמעותי שכאן הם ניתנים כעדות על איכות הכתיבה והגשת המסר המבוקש, ושם סתם על בדיחה טובה.

שועל ספרות.

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
ההבדל המשמעותי שכאן הם ניתנים כעדות על איכות הכתיבה והגשת המסר המבוקש, ושם סתם על בדיחה טובה.
אואה, כך לסתור את דבריי? ;)

גם כאן הם אינם מעידים על איכות כתיבה, ויעידו אותם הטורים הפחות מקצועיים שהעליתי וגרפו שפע מהם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה