עזרה הדדיות בתמונות עבור הצעת שידוך?

מצב
הנושא נעול.
שלום וברכה

בתקופה האחרונה אני מנסה להציע לידיד מספר הצעות, היות ומדובר בזיווג שני מבקשים תמונה עוד לפני כל בירור אחר, על מנת לוודא שיש בסיס משותף. דבר שבעיני מוצדק במידת מה.

עם זאת.

בתחילה שלחתי את תמונתו בכל פעם שהצעתי אותו, אך כעבר מספר פעמים נוכחתי לראות כי במקרים שבהם הצד שכנגד סבור שאין טעם להמשיך בשידוך על פי התמונה- לא תמיד נשלחות בחזרה תמונות, דבר שבעיני הוא חוסר הגינות בסיסי.

כעת אני מתלבט: האם להבהיר מראש כי יש לשלוח תמונה בחזרה, בכל מקרה? (הוא חש פגוע מכך שכבר קרה שלא שלחו תמונה בחזרה...)

אני מודע לרגישות הגבוהה בשליחת תמונת המיועדת, ומודע לכך שאכן לעיתים היא חשה שמיותר לשלוח את התמונה היות והיא סבורה ש"זה לא מתאים, אז בשביל מה".

מה עליי לעשות?

מרחבית

משתמש מקצוען
לא הבנתי את העניין. אם רצונכם לא להעביר בכלל תמונות, או להעביר רק בו זמנית משני הכיוונים - זה עניין אחד.
אך אם הציפייה היא, שהיא תשלח תמונה שלה גם אחרי שהחליטה לא 'ללכת' על זה - הרי שזה לא צנוע, לא נצרך, ואין בזה שום עניין.
כל עניין התמונות והפגישות הם אך ורק לצורך שידוך. אם ברור שאין שידוך - מה פתאום לשלוח תמונה של מישהי למישהו?

סמינר דוד

משתמש מקצוען
יש הרבה דפוסי התנהגות.

לדעתי, חבל להפסיד הזדמנות בגלל שיש אנשים לא הגונים, או בעייתיים מזוית אחרת.

השיקול אם לתת תמונה, אם הוא נכון, צריך להתנהג על פיו. אמנם רצוי לבקש עם נתינת התמונה גם את התמונה של הצד השני, אבל שזה לא יהיה הגורם לפסול. ולא בגלל שזה פרק ב', אלא לדעתי גם לשידוכים רגילים, צריך לרדת קצת מהכללים, כל אחד וכלליו, ואם רואים הצעה שנראית טובה, להציע, ולהתפלל, שאם זה טוב שה' יקרב.

בהצלחה רבה!

בשורות טובות!

צפורן

משתמש מקצוען
כל פעם שאתה מציע אותו אתה מבקש ממנו תמונה מחדש?
אפשר להבין שהוא פגוע...
הוא לא פגוע מזה שלא שלחו תמונה (מה הטעם?) אלא מזה שלא רצו!!!
או שתנסה להשיג תמונה יותר מחמיאה, או שתספר לו רק אם הצד השני מעוניין.

נערך לאחרונה ב:

vhsvchch

משתמש מקצוען
יש אנשים בעייתיים בכל מיני צורות, אבל אם לא מעוניינים בשידוך מה הטעם לשלוח תמונה? איזה חוסר הגינות יש כאן?
שלחו לך תמונה?
ראית את הבחור?
יופי, עכשיו תחזירי גם תמונה, כדי שגם לבחור תהיה את הזכות להגיד אני לא רוצה כי התמונה לא נראית לי
זה הכל
לא מסובך

צפורן

משתמש מקצוען
שלחו לך תמונה?
ראית את הבחור?
יופי, עכשיו תחזירי גם תמונה, כדי שגם לבחור תהיה את הזכות להגיד אני לא רוצה כי התמונה לא נראית לי
זה הכל
לא מסובך
ואם הבחור יגיד שהוא רוצה פגישה ואני לא רוצה, אני אבוא לפגישה כדי שתהיה לו הזכות להוריד אותי בפגישה?
ואם הוא רוצה פגישה שניה, ושלישית, ולהתחתן?
מתי יש את הזכות לצד אחד להגיד שהוא לא רוצה? והרי הצד השני מעוניין? איפה ההגינות?

מצדי שהשדכן ישחרר תמונה כנגד תמונה נגדית.
אני דווקא בעד לתת תמונות בשידוכים.
אבל בשידוכים! לא בבלבולי מוח!
אם הציעו לילדי הצעה בלי קשר, תמונה לא תגרום לי להענות להצעה, ואפילו לא להחזיר תמונה.

vhsvchch

משתמש מקצוען
ואם הבחור יגיד שהוא רוצה פגישה ואני לא רוצה, אני אבוא לפגישה כדי שתהיה לו הזכות להוריד אותי בפגישה?
ואם הוא רוצה פגישה שניה, ושלישית, ולהתחתן?
מתי יש את הזכות לצד אחד להגיד שהוא לא רוצה? והרי הצד השני מעוניין? איפה ההגינות?

מצדי שהשדכן ישחרר תמונה כנגד תמונה נגדית.
אני דווקא בעד לתת תמונות בשידוכים.
אבל בשידוכים! לא בבלבולי מוח!
אם הציעו לילדי הצעה בלי קשר, תמונה לא תגרום לי להענות להצעה, ואפילו לא להחזיר תמונה.
זה ברור
אבל אם רוצה ומבקשת לראות תמונה של הבחור
ואז מחליטה שלא מתאים לך
ההגינות מחייבת שתשלחי גם תמונה ברור לחלוטין אין פה שום שאלה בכלל

תרצה613

משתמש מקצוען
זה ברור
ואז מחליטה שלא מתאים לך

מה הקשר?
סתם לשלוח תמונה בשביל שהבחור יראה מי זו שלא רצתה אותו? מה ההגיון?

כמו שכתבו מעלי - תמונה כנגד תמונה זה הוגן
אבל במקרה ולא ביקשת אחד מול השני, והיא החליטה על סמך תמונה שהיא לא רוצה, לא רואה שום הגיון בשליחת תמונתה. אין פה שום צורך, סתם חוסר צניעות לשלוח תמונה לגבר בלי תועלת.

ואגב, לא. אני לא מבינה הגיון בבקשת תמונות. כ"כ הרבה אנשים שאני מכירה עושים רושם חיצוני מוטעה. פספוס.

צפורן

משתמש מקצוען
זה ברור
ואז מחליטה שלא מתאים לך
לא!
אין לי בעיה לתת לשדכנית תמונה מכובדת, שתראה לאמא של הבחור בברורים, ואפילו לבחור עצמו, בשלב שהבירורים מתחילים להכנס להילוך גבוה.
לא רואה שום טעם לשלוח תמונות לבחורים שלא מעוניינים להשתדך עמם, ואין לזה שום קשר להגינות.

נערך לאחרונה ב:

פלא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הטוב ביותר רק להראות תמונה ולא לתת

מאירוב

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לכל משודך יש רשימה של מועמדים, שמידי פעם אחד מהם נפגש איתו. גם כשכרגע מישהי מסרבת, אולי עוד שנתיים היא תסכים. ולכן האינטרס של הבחור לדעת מי כבר לא רלוונטי מבחינתו.
הבעיה, שכדי לשלוח תמונה צריך שיתוף פעולה מצד האינטרס של שני הצדדים.
ולכן אם צד אחד כבר איננו מעונין, כבר אינו רואה בבקשה זו כלגיטימית. ולכן בקשת תמונה מצדו כמוה כבקשת תמונה זרה.. ולכן אין טעם לציפייה כזאת, למעט בזמן אמת, כשהאינטרסים משותפים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה