הבעיה המתוארת וודאי איננה רק שלי, אז אנא, עזרו!

בטטה 1

משתמש רשום
תנו עצה בבקשה!

תמיד אהבתי לכתוב, ועוד יותר, הסביבה אהבה שכתבתי...
אבל התנגדתי להשקעה בתחום כי הרגשתי שהתגמול הכספי לא יהיה מספק (היתה לי עדות ראיה מכמה קרובי משפחה שניסו לכתוב את ה"רב מכר" הבא, וכשלו בגדול)
אבל בלי לשים לב התחלתי לכתוב פה ושם עבור ארגונים והוצאות לאור, מן הצד, ולאט לאט, בלי שבכלל שמתי לב זה גדל... וכעת אני שואלת את עצמי, אם כן אוהבים, ואפילו את מה שאני כותבת מהר ובסיטונאות (ושמעתי גם מקוראים...) - מה עם החומר שנמצא לי ב"מגירה"? שלדעתי הוא עוד יותר טוב...
אשמח לעצה איך הכי כדאי לי להוציא אותו לאור, כך שבכל זאת ישאר גם לי נתח הגון מהרווח ולא רק למוציא לאור (ודי לחכימא ברמיזא...), ושימו לב, כמו שוודאי ניחשתם, אין לי כסף להשקיע...
תודה.
ואשמח אם תציינו אם העצות הן פרי ניסיון או "תחושות בטן"... ועוד יותר אשמח לעזרה ממוקדת ככל האפשר!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין לי נסיון עם זה בכלל, אבל מה שעולה לי זה לנסות לכתוב כעין סיפור בהמשכים ולפרסם ברשת, לראות איך יהיה המשוב והתגובות ואולי זה יעזור להחלטה אם כדאי להשקיע

יונתן1

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אם את די בטוחה ביכולת שלך לעניין, תוציאי לאור לבד.

ספרים בכריכה רכה זה לא סיפור יקר, בערך 10 ש"ח לספר. קחי הלוואה מהבנק 13,000 ש"ח, תוציאי 1000 עותקים (יש הוצאות נלוות), תני למפיצים, תמכרי ספר ב40 ש"ח, ואם תמכרי בסוף את כולם, תשארי עם 15,000 רווח (אחרי ניכוי החנות, המפיץ, והבנק).

או שתציעי סיפור בהמשכים לעיתון ידוע, ואם הוא מוצלח יפרסמו ותקבלי 400-500 ש"ח לפרק.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ספר לא מסתכם רק בעלויות הדפסה.
יש עלויות של: עריכה ספרותית, עריכה לשונית, הגהה, עימוד, גרפיקה, פרסום, הפצה...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפרסום נוגס נגיסות משמעותיות בתקציב.

יונתן1

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אם מדובר על סופר שיודע להתנסח יפה, ועל ספר למבוגרים ללא ציורים, נשאר עימוד שזה עד 1000 ש"ח, וגרפיקה על הכריכה שזה 500 ש"ח, ופרסום. חישבתי שמתוך 40K של כל ההכנסות, נשאר 15K רווח. לא הגיוני?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה