דרוש מידע הבחירות בארצות הברית, איך בוחרים? ותתפללו על דונלד טראמפ! (¬_¬ )

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
מה יש לך נגד אפידמיולוגיה, והאם זה נובע ממחקר מעמיק , או מעצלות,

כי יש אנשים שמאמינים רק במה שר' נוח אומר...
בוא נשמור על האשכול למטרתו, ונקדיש את היום הזה לעיקרו.
על היתר נדבר במועד אחר (ודיברנו כבר מספיק בעבר).

היונה לבנה

משתמש מקצוען
2. נתניהו העריך בפעם הקודמת שקלינטון תיבחר לנשיאות.
יש לך מקור?
3. ביבי חסיד שוטה של מדע, סטטיסטיקה וסקרים.
ולכן הוא ראש הממשלה הכי הרבה זמן....
4. ביבי חסיד שוטה של הקורונה
.......
עדיף לשתוק!!!

מושיקו מהמעבדה

משתמש צעיר
פלורידה מוכרת כמדינה תיירותית מאוד, אולם בכל הקשור לבחירות זו מדינה שמוגדרת אצל האמריקאים כמי שמכתירה את נשיא ארה”ב. את ההגדרה קיבלה המדינה, לאחר שבלא מעט מקרים בחירתה הייתה זהה לזהותו של הנשיא.

אחת הסיבות המרכזיות לכך זהותו של הנשיא זהות לזהות הנשיא, היא בשל היותה מדינה מתנדנדת. פלורידה שמחזיקה בידה כוח רב של 29 אלקטורים, היא גם זו שהלכה למעשה יכולה לקבוע את זהותו של הנשיא, בשל הכוח הרב שיש למדינה.

יש שיגידו שלא לחינם מתרגמת המדינה את זהותה לזהות הנשיא, שכן גם המדינה עצמה משקפת את ארה”ב. מצד אחד ניתן למצוא ילידי ארה”ב, מצד שני מיעוטים שהיגרו. מצד אחד שמרנים המתגוררים במדינה, ומנגד את הליברלים.

פלורידה שנתנה את קולה לנשיא טראמפ בבחירות האחרונות, קיבלה ממנו חזרה את חיבתו, כאשר החליט במהלך הקדנציה שלו להעביר את כתובתו הרשמית מניו יורק לפלורידה.

בימים אלו של ערב הבחירות, ניתן להרגיש במאוד את רוח הבחירות הנושבת במדינה, וזה קורה לא רק בגלל עצרות הבחירות המתקיימות שם תדיר עם שני המועמדים, אלא גם בשל החשש ההולך וגובר לקראת יום הבחירות והתוצאות שיבואו עימן, כשיש מי שחושש ומאגף חלונות של בתי מסחר, מחשש לביזה מצד השמאל הקיצוני.

אחד המקרים שכל כך נקשרים בשמה של פלורידה ובחירות, זהו המקרה עם סגן הנשיא לשעבר אל-גור שהתמודד לנשיאות ארה”ב מטעם המחנה הדמוקרטי, ומולו התמודד ג’ורג וו בוש. זה קרה בשנת 2000, כאשר 537 קולות בלבד הספיקו לבוש לגבור על יריבו ולקבל את כל 29 האלקטורים. הדבר הגיע עד לבית המשפט העליון, אך בסופו נקבע כי הניצחון שייך לבוש.

מקרה נוסף של שערוריית בחירות, היה לפני שנתיים בבחירות האמצע (לתפקיד המושל והסנאט) כאשר פריצה של האקרים רוסיים, הביאה לספירה חוזרת של הקולות.

בפלורידה ישנה קהילה יהודית לא קטנה, כאשר על פי הערכות מדובר ב-650 אלף יהודים החיים במדינה. בבחירות בפלורידה שווים היהודים 5.6% מכלל הבוחרים, ונראה כי כמו בעבר גם הפעם מרבית הקול היהודי הולך אל המפלגה הדמוקרטית. עם זאת, הישראלים שמתגוררים בפלורידה ושיש להם אזרחות, נוטים ברובם להצביע לטראמפ, וכך גם יהודים חרדים שמתגוררים במדינה. הערכות הן, כי לנוכח אהדתו של טראמפ והמהלכים השונים שעשה בקדנציה הנוכחית למען ישראל, הוא יזכה לתמיכה גדולה ביותר בקרב ה’קול היהודי’ בפלורידה מאשר בבחירות הקודמות

דתן

משתמש פעיל
מה שהראית זה סקרים אחרונים בשלל מקומות , לא ממוצעי סקרים אחרונים , כך שלמרות שזה מעודכן זה לא כ"כ מענין

ESTI.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק אני חושבת שטראמפ
הולך לחטוף פה תבוסה קשה?
תקשיבו האמריקאים מתוסכלים הם אחרי חודשיים לא קלים
הקורונה דיללה את האוכלוסיה-וטראמפ לא ידע לנהל אותה בצורה נורמטיבית
נראה לי שכנקמה הם הולכים להעיף אתו ולהמליך את ביידן:(

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לטובת המצטרפים החדשים לאשכול
מעלה שוב כמה מאמרים שמסבירים קצת מה הולך שם ומי נגד מי
מאמר 1 - נוגע בקרב בין האידיאולוגיות
מאמר 2 - היתרונות של כל אחד מהמועמדים
מאמר 3 - הרחבה על כמה נושאים שיכריעו את הבחירות. 1. מספרים ואחוזים במתנדנדות. 2. סקרים. 3. הכסף הדמוקרטי. 4. ההצבעה בדואר והשלכותיה.
@משה גל מאמרים יפים, ברורים ומלאים בידע. הגשה נפלאה.
זה אתה כתבת?

דתן

משתמש פעיל
חדשות . צפון קרוליינה דוחה ב45 דקות את סגירת הקלפיות בגלל עומס . מה הפירוש עומס אם למעלה מ100 מיליון הצביעו ובכלל מדוע מדינה שנשלטת ע"י הדמוקרטים רוצה להאריך את זמן ההצבעה , דבר שעל פניו יעזור לטראמפ?

ריקושונת

משתמש צעיר
רק אני חושבת שטראמפ
הולך לחטוף פה תבוסה קשה?
הרבנים אמרו להצביע לטראמפ.
ולכן זה פשוט לא מענין אם הוא עשה/לא עשה אם הוא הצליח/לא הצליח.
מי אנחנו שנחליט מי יותר טוב??????????????.
הרבנים אמרו שטראמפ אז מחובתינו להתפלל על טראמפ.
נאמין כולנו שטראמפ ייבחר ויהיו ניסים.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
רק אני חושבת שטראמפ
הולך לחטוף פה תבוסה קשה?
ומה ביידן יעשה שלא עשה טראמפ?

ESTI.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ומה ביידן יעשה שלא עשה טראמפ?
אני לא בעד ביידן
חבל שהבנתם אותי ככה
אני מאוד יצטער אם הוא יבחר
פשוט כשאני מנסה להיכנס לראש של אמרקאי
זה מה שאני חושבת...

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אני לא בעד ביידן
חבל שהבנתם אותי ככה
אני מאוד יצטער אם הוא יבחר
פשוט כשאני מנסה להיכנס לראש של אמרקאי
זה מה שאני חושבת...
לא הבנתי ככה, רק ניסיתי להבין למה ביידן יותר טוב

מאכער

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יעדע שטימע ציילט!
(כל קול משפיע)
אפשר לעלות לטובת החסומים?

צצצ

משתמש מקצוען
חדשות . צפון קרוליינה דוחה ב45 דקות את סגירת הקלפיות בגלל עומס . מה הפירוש עומס אם למעלה מ100 מיליון הצביעו ובכלל מדוע מדינה שנשלטת ע"י הדמוקרטים רוצה להאריך את זמן ההצבעה , דבר שעל פניו יעזור לטראמפ?
לא מחייב, הרבה דמוקרטים אחרי מה שטראמפ אמר בקשר לקורונה, והתבטאויות גזעניות שלו הקפיץ בטרוף המון דמוקרטים שבעבר שתקו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה