התייעצות הבו עצה ותושיה - גמילה ממוצצים לילדים בוגרים, מה השיטה???

יהודה גל

משתמש מקצוען
הילדים שלי התמכרו למוצצים בשינה, כמו"כ מידי יום כשהם חוזרים מהלימודים הם נחים כמה דקות עם המוצץ.
בשיחה עם רופא אף אוזן גרון הוא ממש הזדעק מההרגל המגונה, וטען שזה ממש מזיק לשמיעה ולשיניים ולעוד כמה דברים.
בלי קשר, אני סבור שזה תינוקי ממש ומרגיל לפינוק מיותר ולא מותאם גיל - בפרט לילדים הגדולים.
הבו עצה ותושיה - כיצד גורמים לילדים להיגמל בצורה חווייתית ולא במאבקים וכעסים. הילדים בגילאים שונים - 8, 6, 4, 2.
אשמח לכיוונים!

מפרל

משתמש מקצוען
ילדים בגיל 8 ו6 כבר מספיק בוגרים כדי לשבת איתם לשיחה ולשמוע מהם מה יעזור להם להיגמל.
ילדים קטנים יותר זה אכן קשה יותר (גם להורים).. לפעמים פרס גדול עושה את העבודה.

יוסיK

משתמש מקצוען
הם לא מאבדים את המוצצים מידי פעם?
פשוט לא לקנות חדש, לאט לאט הם יגמרו וזהו.

נאווהלה

משתמש פעיל
הילדים שלי התמכרו למוצצים בשינה, כמו"כ מידי יום כשהם חוזרים מהלימודים הם נחים כמה דקות עם המוצץ.
בשיחה עם רופא אף אוזן גרון הוא ממש הזדעק מההרגל המגונה, וטען שזה ממש מזיק לשמיעה ולשיניים ולעוד כמה דברים.
בלי קשר, אני סבור שזה תינוקי ממש ומרגיל לפינוק מיותר ולא מותאם גיל - בפרט לילדים הגדולים.
הבו עצה ותושיה - כיצד גורמים לילדים להיגמל בצורה חווייתית ולא במאבקים וכעסים. הילדים בגילאים שונים - 8, 6, 4, 2.
אשמח לכיוונים!
לכו כל המשפחה ביחד ותעשו טקס לתלות על עץ את המוצצים, אח"כ תשבו בבית למסיבה נחמדה עם כיבוד טעים, וכך תיפרדו מהמוצצים בכיף, ובשביל להירגע במקום מוצץ תמיד טוב חיבוק חם של אבא או אמא זה מרגיע ומנחם יותר ממוצץ

ליפא העגלון

משתמש פעיל
פרסום וקופי
יופי, אז ככה נגמלים מהמוצץ בלי יותר מדי דרמות:

קודם כל, תסבירו להם את העניין: תגידו לילדים שמוצץ זה לא בריא לשיניים ולאוזניים, ותשתמשו במילים שהם יבינו. לילדים הגדולים יותר אפשר להסביר שמוצץ זה לתינוקות, והם כבר גדולים ועצמאיים. תנו להם להרגיש חלק מהתהליך, תשאלו אותם איך הם חושבים שיוכלו להיגמל ומה הם היו רוצים לקבל בתמורה.

שנית, עושים את זה לאט לאט: תתחילו מלהגביל את השימוש במוצץ - רק במיטה לפני השינה, או רק לכמה דקות אחרי הגן. כל כמה ימים תקצרו את הזמן שהם יכולים להשתמש בו. בסוף, תעשו טקס פרידה מהמוצץ - אפשר לקשור אותו לבלון ולשלוח אותו לשמיים, או לתרום אותו לתינוקות אחרים.

שלישית, תפרגנו להם מלא: תעשו מערכת תגמולים שבה הם מקבלים מדבקה על כל יום שהם בלי מוצץ, ואחרי כמה מדבקות הם מקבלים פרס קטן. בכל פעם שהם מצליחים בלי המוצץ, תגידו להם כמה אתם גאים בהם. תקדישו זמן לכל ילד בנפרד כפרס על ההתקדמות שלו.

רביעית, תתאימו את זה לגיל שלהם:

• הקטנצ'יק בן השנתיים: הוא עוד לא ממש יבין מה אתם רוצים ממנו. תנסו להחליף את המוצץ במשהו אחר שהוא אוהב, כמו דובי או שמיכה.
  • ילדים בני 4-6: הם כבר יבינו הסברים פשוטים ויוכלו לעזור בתהליך. תשתמשו במערכת התגמולים ובפרגונים כדי לעודד אותם.
  • הגדולים בני 8 ומעלה: הם כבר מבינים הכל ויכולים לקחת אחריות. תנו להם להחליט ביחד איתכם איך להיגמל ומה הם רוצים בתמורה.
חמישית, סבלנות זה שם המשחק: זה ייקח זמן, אל תצפו שזה יקרה ביום אחד. יהיו גם נפילות בדרך, זה בסדר. הכי חשוב זה לא לוותר ולהיות שם בשבילם, לתת חיבוקים ולעודד אותם כשהם מתמודדים עם הקושי.

כל ילד הוא שונה, אז תזרמו איתם ותתאימו את הגישה לכל אחד. הכי חשוב - תהיו סבלניים, תומכים ואוהבים. בהצלחה!

ברור מאד

משתמש צעיר
1.תבחרו שבוע רגוע לגמילה.
בלי יציאות נסיעות חגים וכל דבר שמבלבל ילדים.
2. אוזרים הרבה סבלנות וכח.
3. מתכננים מערכת צ'ופרים (לדעתי הבוגרים יהיו מאתגרים יותר)
4. גומלים את כולם מלא מלא בלי יוצא מן הכלל
פשוט מפנים את השטח ממוצצים כמובן אחרי ישיבת מליאה חשובה שבה תעדכנו על החלטתכם.
5. אם ישנה דמות משמעותית ברקע לדוג סבתא חכמה ונוכחת אפשר לשתפה בהחלטה שתתן שיחות חיזוק ותמיכה ותבטיח פינוק בסוף.
6. בהצלחה

ארמון חול

משתמש מקצוען
אשמח לכיוונים!
נראה שזה מרגיע אותם (אני מתכוונת בעיקר לגדולים)
בכל מצב אם לא יהיה תחליף, הם יהיו עצבניים מאוד...
זה יותר קשה מהפסקת עישון...
דבר ראשון תחשבו על משהו במקום, ואז תוציאו

Excel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לעשות להם מבצע
כל סוף יום שהתגברו יקבלו מדבקה
כל פעם שהתחשק למוצץ במהלך היום והתגבר ולא לקח את המוצץ = מדבקה (זה כלל חסוי לילדים כשמתי שההורה רואה מהצד את ההתגברות הוא מצ'פר אותו לעיני הילדים...)

בסוף כל שבוע כל אחד מקבל מתנה, ממתק שהוא אוהב....

הרבה הצלחה!!!

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני הייתי קובעת יעד קרוב לשיט
נניח שבוע מראש, וכל יום מתארת להם איך במהלך השיט נעיף את המוצץ לים.
במהלך השבוע שלפני השיט אפשר למצוץ רק בלילה וביום השיט מהבוקר כל הזמן שרוצים.
וכמובן להכין אותם ממש בקטע חיובי לפרידה.
ואז כשתגיעו לנקודה מסויימת בים כל אחד זורק את המוצץ שלו לדגים המתוקים...
באותו יום קצת קשה, בימים שאח"כ עדיין, אבל פחות. כל פעם שהם נזכרים בזה חוזרים בזיכרון לחווית השיט: זוכר איזה מצחיק היה שהעפת כל כך רחוק? בטח תינוקי דולפין מצא את זה והוא ממש שמח במתנה שהבאת לו...)
אחרי כשבוע לא זוכרים שמוצץ יכול להיות 'לגדולים'.

מנסיון, להורים יותר קשה הפרידה הזו.
ואגב, לא חייב דווקא שיט, כל רעיון חוויתי שיכול להעיף את המוצץ בלי אפשרות לחזור אליו אח"כ.

styehoshua

משתמש מקצוען
לדעתי..
אם זה טוב להם... רק תגבילי שרק במיטה או רק משעה 7 בערב או/ו רק רבע שעה אחרי ארוחת צהרים.
אין טעם לנתק ממשהו שמרגיע אותם.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
זה באמת קשה.
לפני שיתנו עצות כלליות ל"סוף הפסוק" במיוחד עם הילדים הגדולים.
כדאי לדעת איך התהליך אמור להיות באופן בריא ומייטבי.

- קודם כל הנחת היסוד שהמוצץ נועד לילד ולא להורה. לכן תינוק או ילד שבוכה הדרך להרגיע אותו היא לא לדחוף לו מוצץ לפה כדי שלהורה יהיה שקט, אלא לנחם ולהרגיע בחיבוק וכד' כמו ילד שאין לו מוצץ.

- מגיל שנה ילד יכול ללמוד שמוצץ הוא רק בבית, וקצת אחרי זה רק במיטה.

- ומגיל שנתיים אפשר לחתור לסיום השימוש במוצץ.

באופן טבעי, בגילאים האלו לילה אחד עד 3 קשים יותר, עם קשיי הירדמות וכד' ובבוקר הילד מתוגמל. (אפשר גם לתת חפץ מעבר אחר, תלוי בילד)

כמובן כדאי לעשות זאת בשבוע שההורים רגועים, לא לפני התרחבות המשפחה וגם לא סמוך אחרי בזמן שרגוע לילד - לא בשבוע שמתחילים גן למשל... ורגוע להורים.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אין טעם לנתק ממשהו שמרגיע אותם.
יש יותר מטעם אחד.

1. שיתפתח מבנה לסת תקין. האורטודנטיה אח"כ לא הכי נעימה.
2. התפתחות רגשית בריאה.
3. פיתוח יכולות וויסות עצמיים ללא תלות בחפצים.
4. ניתוק תלות מאביזר שתמיד יכול להעלם.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נזכרתי בהמשך...
יש ילדים שבנוסף לרשימה הנ"ל יצטרפו אצלם.

- ריור.
- פטרת מסביב לפה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה