מידע שימושי האשכול המרכזי - ל"ג בעומר תשפ"ב

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

יוכי די

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
הפראנצאס שם נראות בלתי בטיחותיות בעליל...
מניין לך? את מהנדסת?
נכון שקרה ה' ישמור אסון בפרענצעס אבל זה לא מחייב בגלל זה שבכל פעם שיש פרענצעס אז הם "לא בטיחותיות בעליל"...

רק אני מרגישה שמירון השנה נהרס לגמרי???
:cry:

אולי עדיף כך, מאשר איך שמירון נהרס בשנה שעברה:(
אין דרך אמצע? :mad:

הקב"ה אחראי על האירוע. אף אחד לא רוצה לדפוק אף אחד, מן השמים גלגלו כך ,אולי איננו ראויים לשמחה אמיתית.
נכון, אבל הקב"ה מנהיג את עולמו בדרך של טבע, ושולח שליחים לעשות את הדברים, ומגלגלין חובה ע"י חייב.

נערך לאחרונה ב:

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
אח שלי הגיע למירון לפני שעה, והכל היה טוב הם התעכבו איזה חצי שעה + באיזה חניון וזה הכל.
אני לא מבין על מה מדברים כאן.
אין מה לשדר ממירון - וחוץ מזה שעצרו את התזמורת מוקדם בבויאן לא קרה כלום - לא הייתה אמורה להיות תזמורת כל הלילה.
מה שכן עיכבו אוטובוסים יותר מדאי לפני שלוש שעות בערך. מה קורה עכשיו - לא דווח על בעיות.
לפי מה שדווח הייתה ככל הנראה היערכות ממש בעייתית מבחינת החניונים - שירותים/אוכל/ שתייה.

ודרך אגב,
ר' מיילך זה הדבר האמיתי..
וגם לפני שלוש שנים במירון (הפעם היחידה שהוא הדליק שם) - זו הייתה ההדלקה הכי גדולה והכי יפה.
ואחי היה תקוע בחניון קרוב ל3 שעות!
מחיצה בין נשים לברים לא כמו כל שנה
יותר שוטרים מחוגגים

משתדלים

משתמש פעיל
לפי מה שדווח הייתה ככל הנראה היערכות ממש בעייתית מבחינת החניונים - שירותים/אוכל/ שתייה.
זו שערוריה, מתכוננים כ"כ הרבה זמן מינו פרויקטור ויועצים רבים ולא חשבו על זה, ממש חלמאים.

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
נא לפרט
זה לא בסדר
הרי זה לא קשור לעניין בטיחותי
אתה יודע מה קורה שם כתבת שהכל בסדר, אז אתה יודע על מה אני מדבר {אני מצטט את אחי מחיצות של 1.1 (זה טוב ע"פהלכה למקום תפילה אבל לא לגדרי צניעות)
גם אוכל לא קשור לביטחותי
וגם הדלקה 1 לא קשורה לבטיחות

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני מאמינה.
אני מאמינה בך, אלוקים,
מאמינה שבחרת בי ובעוד רבים, לשבת עכשיו בבית. להרגיש את הלב הנצבט מול השמחה המעורבבת הזאת, מול מירון שלא שבה עדיין לאיתנה. מולנו, המרוסקים, המבולבלים, התמהים.
מאמינה שהרצון שלך עומד מאחורי ההסתרה הזאת: מאחורי הכאב שאין איך לפרוט, מאחורי ההילולא שהיא גם יארצהייט. כמו חתונה ולוויה, כמו בכי וצחוק.
מאמינה שאתה גאה בעם שלך. בילדים שהציתו לך היום מדורות, שהמשיכו לשיר, ולרקוד, ולרטון ולחיות. שהצליחו להתגבר על המכה הזאת.
מאמינה שאתה מציץ בנו. בודק איך שינתה אותנו השנה הזאת.

אני מאמינה בך, אלוקים,
מאמינה כל כך,
אפילו שקשה לי נורא,
ואני מתגעגעת למירון הרוקדת, לרשב"י.

אני מאמינה בך אלוקים. אולי אכתוב את זה ארבעים וחמש פעם. אולי רק אנשום, נשימה עמוקה כמו שלא הצלחנו לנשום אז.
בלי להבין.
בלי לחקור.
בענווה. בפשטות. בשקט.

אני מאמינה. אני אמשיך להאמין. בלי לדעת מה נכון, בלי להיות צודקת, בלי שביל סלול וברור לטפס בו אל הציון.
רק ככה,
עם סימני שאלה,
בלגן בלב,
רמקול מושבת
ושמחה שחייבים להדליק, לבד.

אני מאמינה. מאמינה בנסתר. מאמינה בקושי. מאמינה בפירות שעוד יצמחו לנו דווקא מכאן, מההעלם והתמיהה.
מאמינה בביאת גואל.

יָדַע כָּל הַנִּסְתָּרוֹת,
דְּבָרָיו עוֹשִׂים פֵּרוֹת.
בִּטֵּל כַּמָּה גְּזֵרוֹת, אֲדוֹנֵנוּ בַּר יוֹחָאי:

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
איך רואים שמי שתכנן את שביל הנחש בתוך הציון לא חשב בכלל על הציבור החרדי
אני לא מבין
קבר רבי שמעון זה מוזיאון ?? עוברים לידו מסתכלים וממשיכים הלאה ??
זה מזכיר לי שלפני כמה שנים הייתי בבית חולים ובחדר המתנה היה שם מסך עם שידור מאחד מערוצי הטלוויזיה
באותם ימים מת נשיא המדינה שמעון פרס
ורואים שם שהרבה אנשים נכנסים לחצר הכנסת, עוברים ליד הארון מסתכלים וממשיכים הלאה
זה בדיוק מה שקרה היום במירון !
תרבות גויית !
למירון באים בפנים כדי להתפלל ולא כדי לעבור בפנים !

Special

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון, אבל הקב"ה מנהיג את עולמו בדרך של טבע, ושולח שליחים לעשות את הדברים, ומגלגלין חובה ע"י חייב.
בואי נשאיר לו לטפל בחייבים..
נישאר באמונה שהוא זה שמנהיג בכל רגע ורגע!-
בהמון רחמים!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה