אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שאלה ב-Excel:
ידוע לי שאפשר להפנות לעמודה ספציפית בטווח המוגדר כטבלה. אפשר גם להפנות לשורה הנוכחית בטבלה על ידי הסימון טבלה2[@].

האם יש דרך להפנות לשורה ספציפית בטבלה?

MOISHI408

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שלום רב.

רקע:
אני רוצה להגיע למצב שבו ימולאו שיקים אוטומטית מתוכן טבלא של אקסל.

מה שחסר לי זה הדרך בו יהפכו הסכומים הרשומים בטבלא למילים כגון- 155 יהפוך ל מאה חמישים וחמש ש"ח בלבד.

תודה רבה
החידוש המעניין פה הוא המרת המספר שהתקבל לטקסט.
בשלב ראשון צריך להמיר את הסכום לתרגום באנגלית.
על מציאת הפיתרון לכך עמלתי שעות רבות בחיפושים בפורומים וכו...ולבסוף מצאתי...
זו הנוסחא "המפלצתית" הכוללת פונקציות רבות וחישובים אין קץ.(אינני יודע מי המח שעומד שאחורי זה .אבל מה שבטוח "שגאון" זו מילה יותר מידי עדינה עבורו...)
צפה בקובץ המצורף 1432396
השלב הבא-הוא לתרגם את הטקסט לעברית
לכל מי שתמה, אני רק אזכיר שישנה פונקצייה לכך שמובנית באקסל ושמה-BAHTTEXT אבל למגינת הלב היא מתרגמת לשפת התאילנדית בלבד.

"אני מאמין באמונה שלימה בביאת המשיח ואף על פי שיתמהמה- עם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא"
מציע כאן נוסחה שהופכת מספר לטקסט:
קוד:
=SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(GOOGLETRANSLATE(BAHTTEXT(A1), "auto","iw"),"באט", "ש״ח"),"סאטנג","אגורות"),", "," ו")

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
למה לא לקרוא לה בשם כלשהוא ולהפנות לשם?
כי הטווח לא מתעדכן כשהטבלה מתרחבת, הנה לדוגמה (וזאת דוגמה בלבד, הבעיה שלי היא שונה) - טבלה שהגדרתי בה את השורה השנייה לטווח בעל שם:
1726738656792.png

לאחר שאני מוסיף עמודה בטבלה השם שהגדרתי עבור השורה השנייה אינו מייצג את העמודה החדשה שנוספה.
1726738706466.png

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
כי הטווח לא מתעדכן כשהטבלה מתרחבת, הנה לדוגמה (וזאת דוגמה בלבד, הבעיה שלי היא שונה) - טבלה שהגדרתי בה את השורה השנייה לטווח בעל שם:
צפה בקובץ המצורף 1777483
לאחר שאני מוסיף עמודה בטבלה השם שהגדרתי עבור השורה השנייה אינו מייצג את העמודה החדשה שנוספה.
צפה בקובץ המצורף 1777484
שאלה מצוינת

הפיתרון-בשורה "מפנה אל" תשתמש בנוסחא של פונקציית offset בשילוב עם counta .
ההסבר לכך בלינק כאן

את פונקציית counta תשבץ בארגומנט החמישי של הפונקציה עם הפניה של כל השורה (ולא כל העמודה כמתואר בלינק הנל)

על הלוגיקה בשילוב הזה הארכתי והסברתי במאמר בלינק כאן

בהצלחה לך!

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@יעקב ויצמן תודה רבה!

עובד נהדר. הנה הטבלה המקורית:
1726752121190.png

הנה היא אחרי שהוספתי עמודה, ואכן הטווח התעדכן אוטומטית:
1726752154238.png

אבל. אם נניח אברהם לא קיים את מבחן ב' וחסר שם נתון, הפונקציה לא תספור את התא הזה והטווח ישתבש. אז צריך לשים לב לא להשאיר תאים ריקים בטווח:
1726752234105.png

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
@יעקב ויצמן תודה רבה!

עובד נהדר.
יופי מצוין .שמח לשמוע.
כל הכבוד לך!
יגעת ומצאת תאמין!
הנה הטבלה המקורית:
צפה בקובץ המצורף 1777715
הנה היא אחרי שהוספתי עמודה, ואכן הטווח התעדכן אוטומטית:
צפה בקובץ המצורף 1777716
אבל. אם נניח אברהם לא קיים את מבחן ב' וחסר שם נתון, הפונקציה לא תספור את התא הזה והטווח ישתבש. אז צריך לשים לב לא להשאיר תאים ריקים בטווח:
אכן כן.וצריך לשים לב לכך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה