אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
עד עכשיו עשיתי ככה:
צפה בקובץ המצורף 1500103
אני רוצה שיחשב את האחוזים בכל שורה בנפרד בלי שאני יצטרך לשנות בכל שורה את הנוסחה, וכן שיוסיף אוטומטי % ליד המספר
תסמן את עמודה d ותגדיר אותה כאחוזים כפי שמוסבר כאן
אחכ תכניס את פעולת החילוק בלבד (ללא מכפלה ב100) בתא d2 ותגרור למטה כפי שהסברתי כאן
תסדר את הנוסחא בתא העליון ביותר בעמודה.
ואחכ תגרור למטה את הסמן השחור(שתלחץ על התא תראה סימן פלוס + בקצה השמאלי והתחתון שלו) עד לסוף הטבלה
צפה בקובץ המצורף 1500016

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לכתוב ב d2 רק C/B בלי מספר?

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
לכתוב ב d2 רק C/B בלי מספר?
עם מספר התא (הכולל עמודה ושורה)
ככה בדיוק
Screenshot_20231115_210034_Sheets.jpg

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עכשיו הכל מושלם, תודה על העזרה הנדיבה!

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש אפשרות להרחיב את השוליים בעמודה של האחוזים כדי שסרגל האחוזים לא יהיה כ"כ צמוד לגבולות?
צילום מסך 2023-11-15 212946.png

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני לא מדבר על הטקסט, אני רוצה שהמלבן הכחול יהיה יותר קטן ושיהיה יותר שוליים מסביב, וגם אם אפשר שהמספר של האחוזים יופיע בטור ליד כי זה יוצא שב-95% זה נראה כך:
צילום מסך 2023-11-15 220744.png

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש אפשרות למיין עמודה שרשום שם קודם שם פרטי ואח"כ שם משפחה לפי שם המשפחה ולא לפי השם הפרטי?

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא מדבר על הטקסט, אני רוצה שהמלבן הכחול יהיה יותר קטן ושיהיה יותר שוליים מסביב, וגם אם אפשר שהמספר של האחוזים יופיע בטור ליד כי זה יוצא שב-95% זה נראה כך:
צפה בקובץ המצורף 1500227
ידידי היקר.המילוי הכחול פה הוא תמיד פורפורציונאלי לרוחב התא וחשוב שנפנים ונזכור זאת.
בדוגמא של 95% המילוי הכחול דוחק את הטקסט כי כך המציאות.אלא אם כן תקטין את גודל הטקסט ואז תראה את הטקסט על פני מילוי לבן.
אבל גם אז.מה תעשה שזה יהיה 99% או 100%?
אין לטקסט לאן לברוח!
מה שניתן לעשות זה לבחור צבע בהיר כמו צהוב ואז תראה מצוין את הכיתוב.
אתה יכול להוזיז את הטקסט ימינה ושמאלה כאוות נפשך על ידי הלחצנים "הגדל/הקטן כניסה"
כך שיש כאן הקשר ישיר עם כיוון הטקסט לויזואל המתקבל.ועל כך בדיוק כתבתי לעיל...

דבר נוסף ולשאלתך.אם אתה רוצה במקביל שיהיה לך טקסט על שטח תא לבן ונקי מעיצוב .תוכל לפתוח עמודה נוספת .להגדיר אותה כאחוזים כפי שדיברנו.
ולבצע בה את אותו החישוב שיש בעמודה d (בתא עליון ואז לגרור...)
היה ניתן לבצע פה יותר בקצרה העתק והדבק -נוסחא בלבד .רק שאז היה צורך "בקיבוע" (עמודה בלי שורה) .אז הצעתי את הדרך הפשוטה והמובנת ביותר
כמו שמופיע פה בצילום מסך בגיליון שערכתי
image.png

בהצלחה רבה!

נערך לאחרונה ב:

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ויש אפשרות שהאחוז יופיע רק בתא ליד?

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
ויש אפשרות שהאחוז יופיע רק בתא ליד?
לא הבנתי מספיק.
אם ניקח דוגמא 50% אי אפשר שיתבצע חישוב בזמן אמת ולנתק את ה50 לבד ו% לבד.
ברגע שהעמודה מוגדרת לפורמט אחוזים .זה "חלק מהעסקה פה".
סימון האחוז יופיע עם המספר
אולי תסביר יותר בפירוט מה התכוונת

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קראתי את מה ששלחת לי, יש שם כמה שיטות אבל לא כ"כ הבנתי מה אני צריך לעשות, תוכל לתמצת לי בכמה מילים מה לעשות? (יש כמה שורות שיש שתי שמות ושם משפחה והרוב זה שם אחד עם שם משפחה)

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
קראתי את מה ששלחת לי, יש שם כמה שיטות אבל לא כ"כ הבנתי מה אני צריך לעשות, תוכל לתמצת לי בכמה מילים מה לעשות? (יש כמה שורות שיש שתי שמות ושם משפחה והרוב זה שם אחד עם שם משפחה)
אוקיי.
אני אכוון אותך לכיוןן יותר ספציפי ללא התעסקות בפונקציות והתאמת טווחים.
תראה את הסרטון בלינק כאן.זהו כלי הflash fill שאותו הזכרתי היום ולעיל...
תפרק את עמודת שם ומשפחה לשתי עמודות ליד .ואז תקבל שם פרטי בעמודה אחת ושם משפחה בעמודה שניה.
ואז התהליך פשוט.ברגע שתרצה לבצע מיון לפי משפחה .תיכנס לעמודה של משפחה בלבד .תסמן אותה ותבצע מיון דרך הסרגל כלים מא-ת או ההיפך.
אם העמודות מפריעים לך בעין.אתה יכול להסתיר אותן .ושתרצה לבצע מיון תבטל את ההסתרה

- YH -

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
זה חסום לי, תוכל לשלוח לי בג'מבו או בדרייב?

יעקב ויצמן

מנהל פורום מחשבים
מנהל
מנוי פרימיום
אני מתכוון שבתא שיש את המלבן הכחול לא יראו את המספרים אלא רק בתא ליד (אולי לתת צבע שקוף למספרים אם זה אפשרי?)
אהה עכשיו הבנתי.אז תסמן את הטווח שיש בו צבע מילוי.ותכנס בסרגל כלים ל"צבע גופן" ותשנה שם לצבע מאוד בהיר או לאותו צבע של המילוי.
אין צבע שקוף לגמרי.אבל זה בהחלט יכול להיות זניח מאוד אם תבחר צבע מאוד בהיר.
תשחק שם עם הצבעים עד שתמצא צבע מתאים והכי קרוב לשקיפות

מאכער

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לעזרה
אני רוצה להעביר שורות בין גיליון לגיליון בשיטס לפי תנאי
כלומר, יש לי רשימת לקוחות עם שדה סימון של סטטוס לקוח: מתעניין, פעיל וכו', ולכל סטטוס יש גיליון נפרד.
אני רוצה שברגע שאני משנה את הסטטוס של לקוח ממתעניין לפעיל השורה שלו תעבור אוטומטית לגיליון של פעילים.
איך עושים את זה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה