התייעצות האממ... סליחה, הבית שלכם מסודר או מבולגן?

אחת שחושבת.

משתמש צעיר
איןןןןןןןןןןןןן לנו מצב להגיע לסדר מושלם בבית!!
אחרי שכל הגדולים והבנים עזבו את הקן ונשארנו רק אני ואחותי הקטנה ממני בשנתיים, הייתי בטוחה שהבית יישאר פיקס ואוכל להביא חברות בכיף, ואופס הבית לא השתנה כמעט! (ואל תגידו שאני המבלגנת, זהירות!:)
יש לכם רעיונות ישימים?
תודה על הבמה החשובה.

יעל.ב.

משתמש פעיל
איןןןןןןןןןןןןן לנו מצב להגיע לסדר מושלם בבית!!
אחרי שכל הגדולים והבנים עזבו את הקן ונשארנו רק אני ואחותי הקטנה ממני בשנתיים, הייתי בטוחה שהבית יישאר פיקס ואוכל להביא חברות בכיף, ואופס הבית לא השתנה כמעט! (ואל תגידו שאני המבלגנת, זהירות!:)
יש לכם רעיונות ישימים?
תודה על הבמה החשובה.

תלוי מה הבלגן.
כדאי לך למפות (אפילו ממש לכתוב) איזה אזורים / דברים מבולגנים.
ואז להתחיל בקטן.
למשל - אם אחרי שקוראים על הספה - נשארים עיתונים, כוסות חד פעמיות, נעלים שהורידו תוך כדי, פרורים של עוגה וכד',
אז להחליט מהיום, אחרי שמסיימים לקרוא - דקה אחת - מסדרים. בכל מחיר. לא משנה אם זה יום חול או שבת, לא משנה אם ממש עייפים ורצים ללכת לישון. לא משנה אם בדיוק מישהי התקשרה למשהו דחוף....
כשזה לא בלגן על בלגן - זה באמת לא מסובך.
ואם יש משהו אחד שמצליחים בו בכל מקרה, זה נותן 'תיאבון' לעוד ....
(שמעתי איזו שהיא יועצת סדר שאמרה לסדר בכל יום את המיטה בבוקר, שזה משפיע על כל היום ועל עוד תחומים) ....

שוקולד עילית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני זוכרת את הבית של חברה שלי. תמיד שהייתי מגיעה גם בלי הודעה
הבית תמיד היה מסודר ברמה של בית מרקחת. בחיים לא הבנתי את זה, היום אני חושבת אולי היתה להם עוזרת קבועה.

האם יש כאן משהי שהבית שלה תמיד תמיד מסודר ותמיד אפשר להכניס אורחים בהפתעה - ואין לה שום עזרה חיצונית?
אני ס''ה זוצית למדי, ואני לא גדלתי בבית המרקחת שאני מתארת, וגם בעלי לא.
מה הסוד לבתים הללו שהבית כל הזמן פיקס?

הבלגן נוצר בשניות.
ויש עוד מישהו בתמונה שאני לא יכולה כל היום לעקוב אחריו
ולבדוק איפה הוא שם את הדברים שלו ולמה הוא לא זרק את הצלחת שלו.

אני אשמח לשמוע מנשים חלומיות כאלו את כל השיטות שלהן
אולי אתן עובדות ומסדרות בלי הפסקה? אולי אין לכם בבית כמעט דברים ולכן הבית מסודר?
אולי כל בני המשפחה מחונכים לתרבות קפדנית?

תעזרו לי לפני שמגיעים פה מלא ילדים וכבר לא יהיה לי זמן לכונן פה תרבות סדר....

*אל תגידו לי שום דבר בנושא של לזרוק פריטים ושלכל דבר יש מקום - אני יודעת ומיישמת.
לחברה שלי גם היה בית כזה
אבל, כל היום שלהם סבב סביב זה,לא יכלו לנשום שם
אני מעדיפה שיהיה לי בית קצת יותר מבולגן אבל ינשמו בו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה