דיון האם סלט בורגול הוא בהכרח מבושל ?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בזאת הברכה כתוב שבורגול מבושל ברכתו מזונות, אבל אני לא יודע איך מכינים סלט בורגול
האם מבשלים את הבורגול לפני שעושים ממנו סלט ? או שמשרים אותו במים ואז מכינים ממנו סלט ?
אני לא רוצה מתכון אלא לדעת את סדר הכנתו

סבא ישראל

משתמש מקצוען
[2 הראשונים כתבו לברך על המושרה אדמה והאחרון בכל אופן מזונות]

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני משרה את הבורגול במי ברז ואחר כך מוסיפה לסלט ירקות עם פטרוזיליה - זה נקרא סלט טבולה.
אני לא מבשלת ולא משרה במים חמים.

סבא ישראל

משתמש מקצוען
אם נאמר שבשריה מברכים בורא פרי האדמה יל"ע כיצד יברכו על בורגול שעירו עליו מים רותחים מכלי ראשון

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הבורגול בעצמו עובר תהליך רטוב לפני השיווק. לכן הוא חמץ גמור.
אפשר לבר אם התהליך ההוא הוא בחם/קר

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נשאל כך:
אשה קונה בסופר בורגול, והיא רוצה לעשות ממנו סלט
מה היא עושה דבר ראשון ? מבשלת את החבילה ? משרה אותה ?

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
אבל כשמכינים את הסלט הזה, מה בדרך כלל עושים. מבשלים או משרים ?
מידע שלי ; תמיד חולטים במים, לסלט בורגול זה מספיק כתוספת כמו נגיד אורז גם מבשלים, אפשר רק לבשל כמו אורז ללא חליטה זה לוקח יותר זמן בישול, את הברכה שכתבתי לעיל אמר לנו משגיח הכשרות בעבודה, הוא מהרבנות אבל ירא שמים ןיןדע הלכות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה