דרוש מידע האם מישהו יודע אם יצא ספר חדש

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ממש לא מזכיר את ספיר כלל וכלל
קראתי את כל הספרים שלה כולל הכל
הכייייייייייייייייייייייי
יפה יותר מעגור הברונזה- שהוא מהמם זו אדמה פראית
היא דיברה על ההשוואה בין ספרי חוי בר לספרי יונה ספיר...

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
שני הסדרות יפות ... הוממממ... כולם בנייי... ;)

אלצ'י

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צודקת. אבל הרוח שנושבת בין השורות שם היא שונה מאוד ממרגל להשכרה.
זה ספר יותר קליל, יותר קליט, יותר מדבר (ובלי לזלזל כמובן במרגל להשכרה....)
אם כבר רוצים ספר שהוא גם מתח, גם אקשן וגם מלא במסר, אני חושבת שהשילוב הזה נמצא שם.
אוקיי, לא מכחישה,גם אני אוהבת את הסדרה הזאת (אולי דווקא בגלל שהיא דומה למרגל להשכרה;) )
רק הזכויות יוצרים הפריעו לי:rolleyes::p

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אוקיי, לא מכחישה,גם אני אוהבת את הסדרה הזאת (אולי דווקא בגלל שהיא דומה למרגל להשכרה;) )
רק הזכויות יוצרים הפריעו לי:rolleyes::p
האמת שגם אני התפלאתי על זה.
תוך כדי שאני קוראת ניסיתי לחשוב מי העתיק ממי.
אבל אולי זה פשוט היה נצרך,
יונה ספיר הוציאה ספרים שמתאימים לשכבה הבוגרת והעמוקה יותר,
וחוי המירה את זה למשהו יותר קליל....
אחותי הצעירה לדוגמא, לא קוראת ספרים בכלל, וכשהבאתי לה את הסדרה של חוי בר, היה זה הספר הראשון שהיא הסכימה לפתוח, לקרוא וגם לסיים... (בניגוד לסדרה של יונה ספיר)

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
האמת שגם אני התפלאתי על זה.
תוך כדי שאני קוראת ניסיתי לחשוב מי העתיק ממי.
אף אחד לא העתיק מאף אחד.
גם ספיר וגם בר כתבו את הספרים הראשונים בסדרה בלי להיות מודעים אחד לשני.
ההשקות החופפות הן תוצאה של קלאסיקות מתח מקובלות.

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אף אחד לא העתיק מאף אחד.
גם ספיר וגם בר כתבו את הספרים הראשונים בסדרה בלי להיות מודעים אחד לשני.
ההשקות החופפות הן תוצאה של קלאסיקות מתח מקובלות.
ואת יודעת את זה כי את ערכת ספרים של שניהם... ;)

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הוא הרבה מזכיר את הסדרה של יונה ספיר. :confused:
שבב בגוף, ילדים חורגים, חבר טוב(אלי וסטיב),את שני הגיבורים -אייל ושרוליק החשיבו לבוגדים באחד מהספרים בסדרה, ועוד ועוד.....:(
האמת לא שמתי לב לב לזה.. [אני לא בטוחה שקראתי את כל הסדרה של חוי בר]
ואת יודעת את זה כי את ערכת ספרים של שניהם... ;)
אצל יונה ספיר היא ערכה רק את התנקשות נראה לי...

אהבתי את שני הסדרות הסדרות לא חושבת שאפשר להשוות את יונה ספיר לחוי בר בלי לפגוע או משהו הציניות של יונה ספיר התיאורים לא ראיתי עוד ספרים שמגיעים לרמה שלו במגזר שלנו..
[נ.ב- לא יודעת מה לגבי זאנר הרגש קראתי מהזאנר הזה רק ספר אחד או שניים לא יותר.... :rolleyes: ]

אלצ'י

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא חושבת שאפשר להשוות את יונה ספיר לחוי בר בלי לפגוע או משהו
אי אפשר!
אבל גם אי אפשר להתעלם מכל הדברים שמשותפים לשתי הסדרות.:confused: (בלי קשר לרמה הספרותית!)

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אחותי הצעירה לדוגמא, לא קוראת ספרים בכלל, וכשהבאתי לה את הסדרה של חוי בר, היה זה הספר הראשון שהיא הסכימה לפתוח, לקרוא וגם לסיים... (בניגוד לסדרה של יונה ספיר)
זה אומר משהו על רמתם של הספרים.
חוי בר, למי שלא יודע, היא נערה שגמרה את הסמינר לא מזמן.
כנראה שעם הגיל מגיעה גם הבשלות.
מתח ואקשן, נחמד.
עלילה בנויה-קצת פחות.
רמה? לא יותר מנוער.
שיהיה ברור שאין כאן זלזול, לכתוב ולהוציא ספר בגיל כל כך צעיר, מעיד על הרבה אומץ.

נערך לאחרונה ב:

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אי אפשר!
אבל גם אי אפשר להתעלם מכל הדברים שמשותפים לשתי הסדרות.:confused: (בלי קשר לרמה הספרותית!)
הדברים המשותפים ברובם משותפים לרוב ספרי המתח. השבב והילדים החורגים אולי לא [כלומר לשלב ילד חורג בתמונה זה אחלה פתרון לסופר שכותב מתח אבל רוצה קצת רגש בשביל האמינות.. ובנוגע לשבב במגל להשכרה השבב הוא שבב מעקב ואצל חוי בר השבב הוא בערך כמו השעונים שמודדים רמות חמצן בדם ודופק רק שכאן השבב בתוך הגוף ולא בשעון]

הקטע של החבר הטוב קיים בכל הספרים מכל הסוגות הוא מעין דמות משנית שסונטת בדמות הראשית מכניסה לפרופורציות קצת פה ושם [כלומר יש מעשה שממש יועיל לעלילה אבל לא מקובל כל כך או שהוא מדי קיצוני וכדומה אז הגיבור יבצע את המעשה אבל כדי להנצל מזעם הקוראים הסופר יוסיף את החבר הטוב שיגער בדמות על המעשה] ככה שבכל ספר יהיה לדמות את החבר הטוב שתמיד יהיה לצידו ותמידד יעזור לדמות ויהיה ממש נאמן לדמות והחבר הטוב תמיד יהה שם כדי לעודד את הדמות.. אקיצעררר זה לא פרט שמשווים איתוו ספרים.

גם הקטע שהחשיבו את אייל ושרוליק לבוגדים ניתן למצוא בהרבה ספרים [מרגיש לי קצת כאילו סופרים חושבים שאם אין בספר קטע [שמתמשך על פני רב הספר] ש-יוסף בוגדדדדד!!! ובעמוד האחרון אומרים לך הי הוא לא בגד הוא בעצם עזר אבל עשה עצמו כבוגד כדי להנצל- זה לא נחשב ספר... אני בדעת יחיד?!]
בכל אופן הקטע שהרגיש לי שווה זה הקטע של סוכן העל של המוסד הכל יכול שהיה במצב של חצי שניה מלמות אבל איכשהו הצליחו להציל אותו.. ויותר מפעם אחת :rolleyes:

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה אומר משהו על רמתם של הספרים.
חוי בר, למי שלא יודע, היא נערה שגמרה את הסמינר לא מזמן.
כנראה שעם הגיל מגיעה גם הבשלות.
מתח ואקשן, נחמד.
עלילה בנויה-קצת פחות.
רמה? לא יותר מנוער.
שיהיה ברור שאין כאן זלזול, לכתוב ולהוציא ספר בגיל כל כך צעיר, מעיד על הרבה אומץ.
גם אני, שאני קצת יותר מבוגרת מאחותי הקטנה, אהבתי בהחלט את הסדרה של חוי בר.
יש לי תחושה שאילו חוי לא היתה חושפת את גילה, לא היינו חושבים שהיא כל כך צעירה.
אולי הכל פסיכולוגי.....
השיקול שלי אם לקנות ספר או לא, לא כלול בזה שהסופרת בת ארבעים + או פחות...
אם הספר הוא יפה, ואני מתחברת אליו, והוא עושה לי טוב וכיף לקרוא אותו, ונוגע לי במקומות הנכונים, אז למה לא לקנות?? גם אם מדובר בצעירה בת 20...
לגבי הכתיבה עצמה- יש הרבה מאוד סופרות שהספרים שלהן מדברים בדרך אחרת, ולאו דווקא במשפטים מצוחצחים, או רעיונות עמוקים, שמרוב שהם עמוקים הציבור לא מבין אותם....
חיים ולדר לדוגמא, בחר קרירה אחרת מלבד 'סופר', ואנשים אוהבים את הספרים שהוא מגיש לא בגלל שהוא מ. קינן, אלא בגלל שהוא מחבר את ציבור הקוראים לדברים אחרים שיש לו להציע...
יש הרבה מאוד ספרים בשוק, כל אחד עם אופי שונה ורעיון אחר.
לפעמים אנשים הורסים לעצמם את חווית הקריאה, כשבכל שורה הם מדגישים לעצמם שאת הספר כתבה רק בחורה מסיימת סמינר, וכך יוצא להם כל הטעם הטוב בלקרוא ספר שהם באמת אהבו---

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
גם אני, שאני קצת יותר מבוגרת מאחותי הקטנה, אהבתי בהחלט את הסדרה של חוי בר.
יש לי תחושה שאילו חוי לא היתה חושפת את גילה, לא היינו חושבים שהיא כל כך צעירה.
אולי הכל פסיכולוגי.....
השיקול שלי אם לקנות ספר או לא, לא כלול בזה שהסופרת בת ארבעים + או פחות...
אם הספר הוא יפה, ואני מתחברת אליו, והוא עושה לי טוב וכיף לקרוא אותו, ונוגע לי במקומות הנכונים, אז למה לא לקנות?? גם אם מדובר בצעירה בת 20...
לגבי הכתיבה עצמה- יש הרבה מאוד סופרות שהספרים שלהן מדברים בדרך אחרת, ולאו דווקא במשפטים מצוחצחים, או רעיונות עמוקים, שמרוב שהם עמוקים הציבור לא מבין אותם....
חיים ולדר לדוגמא, בחר קרירה אחרת מלבד 'סופר', ואנשים אוהבים את הספרים שהוא מגיש לא בגלל שהוא מ. קינן, אלא בגלל שהוא מחבר את ציבור הקוראים לדברים אחרים שיש לו להציע...
יש הרבה מאוד ספרים בשוק, כל אחד עם אופי שונה ורעיון אחר.
לפעמים אנשים הורסים לעצמם את חווית הקריאה, כשבכל שורה הם מדגישים לעצמם שאת הספר כתבה רק בחורה מסיימת סמינר, וכך יוצא להם כל הטעם הטוב בלקרוא ספר שהם באמת אהבו---
למה שזה יקלקל להם את הקריאה, לאו דוקא! דווקא ככה מתרבית הערכה לסופרת, שאע"פ שהיא בת 18 היא אינטיליגנטית ומוכשרת כל כך כדי לטוות עלילה מקצועית כזאת. שרה פכטר - כתבה את 'פצוע קל' בגיל שש עשרה מפי השכן שלה. כשקראתי את זה בהקדמה רק גברה בי התחושה שמדובר באישה שלא עושה צחוק מהקוראים, אם כישרון גדול כל כך היה בה כבר בגיל שש עשרה.

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
למה שזה יקלקל להם את הקריאה, לאו דוקא! דווקא ככה מתרבית הערכה לסופרת, שאע"פ שהיא בת 18 היא אינטיליגנטית ומוכשרת כל כך כדי לטוות עלילה מקצועית כזאת. שרה פכטר - כתבה את 'פצוע קל' בגיל שש עשרה מפי השכן שלה. כשקראתי את זה בהקדמה רק גברה בי התחושה שמדובר באישה שלא עושה צחוק מהקוראים, אם כישרון גדול כל כך היה בה כבר בגיל שש עשרה.
מסכימה בהחלט.
כשאני קוראת ספר שאני אוהבת, בידיעה שהסופרת בת 18, חווית הקריאה לא פוחתת בכלל אלא להפך...
אבל יש אנשים שאצלם זה אכן כך...
אני בדעה ש-למה לא לתת לכל צעיר/ה צאנס?? אולי בזכות הצאנס שניתן לו, נקבל בעוד כמה שנים סופר/ת שהספרים שלו יככבו אצלינו בכל פינה בבית...
כי למי שבכל זאת יש את האומץ להגיש חומר קריאה לציבור בגיל 18, כנראה שבאמת הוא טוב, ויש לו עתיד גדול..

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מסכימה בהחלט.
כשאני קוראת ספר שאני אוהבת, בידיעה שהסופרת בת 18, חווית הקריאה לא פוחתת בכלל אלא להפך...
אבל יש אנשים שאצלם זה אכן כך...
אני בדעה ש-למה לא לתת לכל צעיר/ה צאנס?? אולי בזכות הצאנס שניתן לו, נקבל בעוד כמה שנים סופר/ת שהספרים שלו יככבו אצלינו בכל פינה בבית...
כי למי שבכל זאת יש את האומץ להגיש חומר קריאה לציבור בגיל 18, כנראה שבאמת הוא טוב, ויש לו עתיד גדול..
ברור...

Bestimedia

לשעבר- צבעי פסטל :)
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
באמת יונה ספיר זה רות רפפורט? אני מופתעת מאד
נושא טחון וישן...
כבר היה איזה אשכול שמשהוא/היא כתב/ה שרות רפפורט אמרה שזה היא,
והיא מוכרת את הספרים הללו אצלה בבית...

Bestimedia

לשעבר- צבעי פסטל :)
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כתבו באשכול הזה או באשכול אחר, שאפשר לשלוח לה הודעה פרטית והיא מודה בזה,
וגםאפשר לקנות את ספרים של יונה ספיר אצלה בבית.
וזהו, אני לא מתווכחת על זה יותר.
זה ציטוט של הודעה מהאשכול הזה-
אם את רוצה את יכולה לעבור עליו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה