דרוש מידע האם מזיק פרטי (בלי ביטוח) יכול לדרוש קבלה של התיקון?

ששל

משתמש מקצוען
הזקתי לרכב ואין לי ולו ביטוח.
אני צריכה לשלם את הנזק ע"פ הערכת שמאי.
האם יש י עילה משפטית לדרוש את הקבלה על התיקון או שבכל מקרה גם אם לא יתקנו או יתקנו יותר בזול אני צריכה לשלם על פי הערכת השמאי?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הזקתי לרכב ואין לי ולו ביטוח.
אני צריכה לשלם את הנזק ע"פ הערכת שמאי.
האם יש י עילה משפטית לדרוש את הקבלה על התיקון או שבכל מקרה גם אם לא יתקנו או יתקנו יותר בזול אני צריכה לשלם על פי הערכת השמאי?
משפטית צריך לשלם לפי הערכת שמאי, וזכותו לא לתקן בכלל

הלכתית, תלוי במקרה - לפעמים הדין שונה לגמרי, אם זה רלוונטי כדאי שתציעו לו ללכת לדין תורה

הלכתית, בדרך כלל, אם הנזק הוא סוג כזה שהולכים לתקן, חייבים את מחיר התיקון בפועל. אם תיקן יותר זול מהערכת השמאי - חייבים רק את מחיר התיקון בפועל. אם סוג הנזק הוא שלא הולכים לתקן, חייבים את הפרש המחיר בין הרכב לפני שניזוק לרכב כפי ששווה עכשיו, אחר הנזק. ולפעמים פטורים מלשלם כלל, כגון שריטה ברכב שכבר שרוט, ואין בעליו עומד לתקנו, כי לא משתלם, ואין הבדל בין שומת הרכב קודם לעכשיו - פטור מלשלם בכלל.

ששל

משתמש מקצוען
הלכתית, בדרך כלל, אם הנזק הוא סוג כזה שהולכים לתקן, חייבים את מחיר התיקון בפועל. אם תיקן יותר זול מהערכת השמאי - חייבים רק את מחיר התיקון בפועל. אם סוג הנזק הוא שלא הולכים לתקן, חייבים את הפרש המחיר בין הרכב לפני שניזוק לרכב כפי ששווה עכשיו, אחר הנזק. ולפעמים פטורים מלשלם כלל, כגון שריטה ברכב שכבר שרוט, ואין בעליו עומד לתקנו, כי לא משתלם, ואין הבדל בין שומת הרכב קודם לעכשיו - פטור מלשלם בכלל.
יש לך איזשהו מקור לזה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה