דרוש מידע האם לבטל את הרישום למעון בעקבות הפסיקה של בג"ץ

קצרה

משתמש מקצוען
נראה לי שיש פתרון ברגע שיגידו
שאין זכות הצבעה לחרדים אז הח"כ החרדיים יכנסו ללחץ
אמיתי ויפרקו את הממשלה וינסו לעשות משהו
שוב ,
מה לדעתך תעזור פירוק הממשלה ?!

להזכירך בשנית-
כבר היינו בסרט הזה..
פרקנו את הממשלה ונפלנו מהפח על הפחת.

אם מפרקים את הממשלה
אין בתחזית שום אופציה לממשלה יותר טובה מזו היום.

לא חכמה "לעשות משהו"
צריך "לעשות משהו" שיועיל
ואם יש לך הצעות יעילות מעבר ללפרק את הממשלה ולקבל את יאיר לפיד ליברמן בנט ובני גנץ עם לפחות 61 חברי כנסת ללא החרדים - אני מניחה שחברי הכנסת ישמחו שמוע עליהם..

קשה לך לשמוע שהגענו למצב שלא מוצאים בו מוצא .. ובגץ "הצליח" לדחוף אותנו על הקיר בסוף...
ואתה מציע לחברי הכנסת תושיטו לבגץ עכשיו את הלחי השניה - תפרקו את הממשלה על מנת לקבל ממשלה שתתאמץ במקביל לבגץ להציק לחרדים - ובגץ יוכל לצחוק עלינו על הסיבוב...
פרקתם בשבילי את ממשלת ביבי. ונשארתם עם דגים באושים , מכות ומחוץ לעיר---

אגב, אני מניחה שאכן תהיה בעיה עם זכות ההצבעה של בני פחות מ26 שנה
במצב של "עריקות" לא מומלץ להציג את התז בפני שוטר בשום מקום
גם לא בפתח של הקלפי.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
תכלס,(וסליחה על האגואיסטיות)
לאברכים עם פטור מעל גיל 26 יש ממה לחשוש?
ולאברכים מתחת לגיל 26 (או בכל גיל) האם לא יוכלו בכלל להירשם למעון? או שיוכלו להירשם אך ללא קבלת הסבסוד?

קצרה

משתמש מקצוען
תכלס,(וסליחה על האגואיסטיות)
לאברכים עם פטור מעל גיל 26 יש ממה לחשוש?
ולאברכים מתחת לגיל 26 (או בכל גיל) האם לא יוכלו בכלל להירשם למעון? או שיוכלו להירשם אך ללא קבלת הסבסוד?
מי יודע מה יהיה?
עוד לא הוציאה היועצת המשפטית (שלא בחרנו.. ואינה שייכת לרשות המבצעת :( )את החלטותיה החשובות איך לשנות את התקנות לפי דעתה...

הכל יכול להיות. בהחלט בהעדר תבחין מי מתחת גיל 26 שירת/קיבל פטור ומי לא
היא מסוגלת לשלול מהממשלה יכולת להעניק סבסוד לכלל האברכים...

בכל מקרה להרשם אפשר.
ילדיהם עדיין לא הופכים ללישניצים (זה בתוכנית.. בקרוב.. אם ממשלת ביבי לא תיפול או אם תקום ממשלה אוהדת חרדים חדשה אחרי הבחירות...)
הדיבורים הם רק על הסבסוד.

מ. י.

משתמש מקצוען
בחזרה לנושא האשכול:
אולי אני לא מבינה אבל בתכל'ס במי ייפגע?
אברכים מתחת גיל 26- יש בממוצע 1-2 ילדים, ואלו שזקוקים למעון בגיל שעות העבודה של האישה לרוב ההכנסה לנפש יוצאת כ"כ גבוהה כי המשפחה קטנה שכבר לא שווה לשלוח למעון. (כך אני רואה מהזוגות הצעירים סביבי)
אברכים מעל גיל 26 שלהם ההכנסה לנפש יותר נמוכה בגלל גודל המשפחה- פטורי גיוס ויקבלו הנחה.

מה אני לא מבינה כאן?

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בחזרה לנושא האשכול:
אברכים מתחת גיל 26- יש בממוצע 1-2 ילדים, ואלו שזקוקים למעון בגיל שעות העבודה של האישה לרוב ההכנסה לנפש יוצאת כ"כ גבוהה כי המשפחה קטנה שכבר לא שווה לשלוח למעון. (כך אני רואה מהזוגות הצעירים סביבי)
אברכים מעל גיל 26 שלהם ההכנסה לנפש יותר נמוכה בגלל גודל המשפחה- פטורי גיוס ויקבלו הנחה.

מה אני לא מבינה כאן?
כאשר הבעל אברך, והאשה עובדת בד"כ ההכנסה לא כ"כ גבוה, יש הנחה גם בסכומים יחסית גבוהים.
אם יש למשל 2 ילדים, האשה מקבלת כ7000 שקל, המלגה מהכולל לא נחשבת בכל מקרה- יש פחות מ2000 לנפש
ויש הנחה גם ב3000 לנפש, לא זוכרת עד איזה סכום יש הנחה, אבל לא רק בהכנסות ממש נמוכות

זמר

משתמש מקצוען
בחזרה לנושא האשכול:

מה אני לא מבינה כאן?
זה יזחל למעלה

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
זה יזחל למעלה
אם אני לא טועה, כשהגזרה היתה בממשלת ליברמן אמרו אז שאברכים יפתחו עסק פרטי.. , למה שכעת הפיתרון הנל לא יהיה יעיל ?(לפחות לאלו שאינם בגיל מחויבי גיוס)

אי אפשר יהיה לטעון שכל מי שלא שירת , לא יוכל לקבל כי כל עוד המעמד של בן ישיבה היה חוקי - הפטור גם הוא היה חוקי, אי אפשר לפסול רטרואקטיבית...

זמר

משתמש מקצוען
אם אני לא טועה, כשהגזרה היתה בממשלת ליברמן אמרו אז שאברכים יפתחו עסק פרטי.. , למה שכעת הפיתרון הנל לא יהיה יעיל ?(לפחות לאלו שאינם בגיל מחויבי גיוס)
כן אבל מחויבי גיוס שיגדלו לא יחזור להם הזכות והם ישארו עריקים

קצרה

משתמש מקצוען
כן אבל מחויבי גיוס שיגדלו לא יחזור להם הזכות והם ישארו עריקים
יהיה גיל שבו מן הסתם יוכלו להשיג פטור בדרכים כאלו ואחרות...

הצבא יתן אותו מן הסתם לבן 26 עם כושר גופני ירוד , מוטביציה שאופת ל-0 ו4 ילדים = משכורת...
כ-4000 חרדים מהסוג הזה הגישו בקשה לגיוס (ועוד עם מוטיבציה ורצון!!) פחות מ-300 הסתכלו עליהם בכלל
כל השאר - מעמדם הצבאי הוסדר כשניגשו
ולצבא הם לא התקבלו.

זמר

משתמש מקצוען
יהיה גיל שבו מן הסתם יוכלו להשיג פטור בדרכים כאלו ואחרות...

הצבא יתן אותו מן הסתם לבן 26 עם כושר גופני ירוד , מוטביציה שאופת ל-0 ו4 ילדים = משכורת...
כ-4000 חרדים מהסוג הזה הגישו בקשה לגיוס (ועוד עם מוטיבציה ורצון!!) פחות מ-300 הסתכלו עליהם בכלל
כל השאר - מעמדם הצבאי הוסדר כשניגשו
ולצבא הם לא התקבלו.
תכלס הם עבריינים לא ימחק להם הרישום הפלילי

קצרה

משתמש מקצוען

אי אפשר יהיה לטעון שכל מי שלא שירת , לא יוכל לקבל כי כל עוד המעמד של בן ישיבה היה חוקי - הפטור גם הוא היה חוקי, אי אפשר לפסול רטרואקטיבית...
אני חושבת שלשנה הקרובה זה יהיה יעיל בוודאי
כל עוד אין למערכת של משרד העבודה והרווחה שום מידע לגבי שירות צבאי
אז כל מי שלא אברך אלא בעל עסק פרטי -
מן הסתם לא יוכלו ולא ינסו , לבלוש לגבי עברו הצבאי.

זמר

משתמש מקצוען
אני חושבת שלשנה הקרובה זה יהיה יעיל בוודאי
כל עוד אין למערכת של משרד העבודה והרווחה שום מידע לגבי שירות צבאי
אז כל מי שלא אברך אלא בעל עסק פרטי -
מן הסתם לא יוכלו ולא ינסו , לבלוש לגבי עברו הצבאי.
לו יהי כדבריך

קצרה

משתמש מקצוען
לו יהי כדבריך
לא ביום אחד בונים את רומא.

לא ביום אחד יקום סינכרון עם רשויות החוק והצבא.
כרגע המידע נמצא בבעלות הצבא והמשטרה בלבד.

יהיו הרבה סוגיות עד שהמידע יזרום.
(כמה שנים ארך לסינכרון הלא מושלם עם ביטוח לאומי לקרום עור וגידים?!?!)

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רק אני הקטן יושב שצריך שכולם ילכו ויתגייסו
ואז שהצבא יתחיל להתמודד עם כל הבחורי ישיבות והלומדעס שלהם. זמני תפילות ואוכל רק בדץ שבדיוק יעלה מחירים ל500 שח מנה
ובדיקת שעטנז במדים רק בהכשר מסויים
וציצות רק ניפוץ לשמה עבודת יד.
ועוד על זה הדרך.
תוך יומיים מעיפים את כל החרדים מהצבא.
הם מפחדים מתרחיש כזה ויותר מהם כל הקפלניסטים מפחדים שהילדים שלהם ילכו לצבא חרדי....

מרחבית

משתמש מקצוען
יש איזו אווירה בעולם ובציבור הכללי, שכל דבר ש'לא הולך' - לחפש אשמים, ולדון אותם ברותחים, כביכול - כל דבר שבעולם היה יכול להסתדר - אם רק היה אכפת 'להם' מספיק.
למרבה הצער, זה נכנס גם אלינו ברמה כזו או אחרת.

יש לי חידוש.
יש רק אחד ויחיד שהוא בעל היכולת ובעל הכוחות כולם.
יש רק אחד ויחיד שאיננו טועה לעולם.

מידי פעם בכל מיני סערות שמתעוררות, אני תמהה -
איך ייתכן שאלו שהכי 'לא מחזיקים' מבני אדם מסוימים, דווקא הם מחשיבים את אותם בני אדם ל'כל יכולים'?

מעבר לעניין האמוני, יש בעיה גדולה בין אדם לחברו.
האמנם למדנו מאחרים לא לחשוב חלילה על שום מצווה או איסור שבין אדם לחברו, וגם על שום הכרת תודה - רק כי מדובר באנשי ציבור, שאז כביכול הותר הכל?

שיהיה ברור, יש אנשים שפושעים, והם אמורים לתת את הדין. לא באתי לומר שהעולם הפקר.
באתי לומר -
יש מגבלות לבני אדם. ואי אפשר לדון רק לפי מבחן התוצאה. ואי אפשר לדון כשלא בקיאים מאוד בפרטים.

ודבר אחרון - אם מאשימים - כדאי מאוד להאשים את האשמים האמיתיים. כי יש דפוס כזה - להאשים את מי שלא הצליח למנוע במקום את מי שפשע. והדפוס הזה משרת מאוד את האשמים האמיתיים!

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אבל החכי"ם נשלחו למטרה מסוימת - לדאוג לבוחריהם - ובראש ובראשונה נושא הגיוס. (הפטור)
הם מקבלים משכורת ע"כ לא עובדים בהתנדבות.
אי אפשר להוריד מהם אחריות..
בפרט שלא בדיוק מובן למה לא דאגו לחוק בתחילת הקדנציה שאז היה הרבה יותר קל להעביר.

מרחבית

משתמש מקצוען
רק אני הקטן יושב שצריך שכולם ילכו ויתגייסו
ואז שהצבא יתחיל להתמודד עם כל הבחורי ישיבות והלומדעס שלהם. זמני תפילות ואוכל רק בדץ שבדיוק יעלה מחירים ל500 שח מנה
ובדיקת שעטנז במדים רק בהכשר מסויים
וציצות רק ניפוץ לשמה עבודת יד.
ועוד על זה הדרך.
תוך יומיים מעיפים את כל החרדים מהצבא.
הם מפחדים מתרחיש כזה ויותר מהם כל הקפלניסטים מפחדים שהילדים שלהם ילכו לצבא חרדי....
יש בזה סיכון, שיגייסו רק חלק קטן יחסית - כמה אלפים - וישלחו את השאר הביתה. מה יעשו אותם אלפים?
ואגב, ברור לכולם שהצבא לא רוצה ולא יכול להתמודד עם עשרות אלפים חרדים בצבא. כרגע העניין משרת אותם במלחמה נגד הדת ונגד הממשלה. הם לא באמת רוצים 'הדתה' של המסגרת הצבאית.
חלק מהדתיים לאומיים לא תופסים את זה, ולא מבינים שאי אפשר להסתכל רק על הדבר עצמו, אלא גם על כל המסביב, על המניעים של הנוגעים בדבר, ועל התוצאות הצפויות.

רחלה 123

משתמש מקצוען
מידי פעם בכל מיני סערות שמתעוררות, אני תמהה -
איך ייתכן שאלו שהכי 'לא מחזיקים' מבני אדם מסוימים, דווקא הם מחשיבים את אותם בני אדם ל'כל יכולים'?
כי לפני בחירות שלושה חודשים חופרים לנו באוזניים עד כמה חשוב לבחור - כדי שיהיו בקואליציה ורק בזכות זה יוכלו לעמוד כנגד כל הגזרות.
זה מה שקורה כשאתה מעלה לציבור הבוחרים שלך את סף הציפיות ובסוף לא עומד בהם. אז יש אכזבה ואשמה.
במקום להכניס קצת אמונה למשוואה, לא הכל הם יכולים לעשות ולא הכל! תלוי רק בזה שנשים פתק בקלפי

עורכת קליפים

משתמש פעיל
זה משנה בשביל לתפוס כרגע מטפלת
צחליט מה שיותר נוח לך,
אם אתה רוצה את המעון בכל מחיר, תחכה בינתיים, אם יש לך מטפלת טובה ואתה רוצה לרשום אליה, מצוין,
אתה יכולה לחפש מטפלת ולרשום בצורה לא סופית, להסביר לה את הבעיה ולבקש ממנה שתעדכן אותה בהמשך אם אתה שולח אליה או לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה