מידע שימושי האם כדאי להשכיר לשוכר שמשלם רק במזומן?

ש. זינגר

משתמש צעיר
תרשה לי לנחש שאם הגעתם למצב שאתם צריכים להשכיר דירה לעובד זר, כנראה שלא מצאתם משפחה מאנ"ש...

אם זו האופציה היחידה שלכם, אז זה מה יש. אבל חשוב לקחת בחשבון שזה יכול להיות מסוכן. לפעמים יש בעיות עם שוכרים כאלה, ויכול להיות שתצטרכו לפנות אותם מהדירה. תוודאו מראש שיש לכם את האפשרות הזו אם תצטרכו. וד"ל.

לגבי השיק ביטחון של המתווך, אני לא הייתי בונה על זה יותר מדי. למה שהוא ישלם בעוד שנה אם הוא כבר לא קשור לדירה?

חשוב גם להתייעץ עם רב לגבי השכרת דירה ללא-יהודי. יש בזה כמה בעיות הלכתיות, כמו "לא תחנם" וחמץ בפסח (ואולי עוד דברים שאני לא מכיר).

בהצלחה!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא פשוט ראה אותם צדים חתולות מהרחוב וצולים?? או שהוא מכיר את הריח של חתולות צלויות?? ;)
מכירים את הריח.
לחוצניקים מאיזורים מסוימים זה לא חדש...
ואם לא מכירים אז אפשר פשוט לשאול. וזה ריח כ"כ מזעזע שאח"כ לא שוכחים

Shainec

משתמש צעיר
לעובד זר אין אפשרות לשיקים
ובדרכ הוא גם לא חוקי ומפחד להסתבך ולא לשלם אם הוא מביא חודש פקדון במזומן זה מראה שהוא מרוויח ובדרכ (מנסיוני) אין אם זה בעיות במיוחד באזורים שמושכרים לעובדים זרים אז הישראלים שגרים שם הרבה יותר גרועים

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
השאלה אם זה מתווך של עובדים זרים
או סתם מתווך קלאסי
כי אם זה מתווך של עובדים זרים זה משהו שהייתי נותן בו אמון

חי טוב

משתמש פעיל
אשמח לשמוע ממי שמנוסה בעניין,
האם כדאי להשכיר דירה למישהו (לא מאנ"ש בכלל, עובד זר)
שרוצה לשלם רק במזומן?
המתווך שמכר את הדירה טוען שהוא ייקח על זה אחריות, ויביא לנו שק ביטחון משלו,
ושהרבה אנשים עושים ככה, ושזה עדיף מאשר להיתקע עם הדירה ריקה אפילו לשבועיים
מתלבטים...
נשמח לשמוע את דעתכם
אפשר פרטים? בפרדס כץ? ליד מגוריך? או בחיפה למשל?
מה האינטרס של המתווך? הוא לא מוצא עוד מי שיסכים? למה?
אני לא הייתי מתחיל עם זה, אבל כנראה אתם במצוקה.
מה שהמתווך אומר מצוקה של שבועיים, זו לא מצוקה יש לך זמן.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה כל העובדים זרים?
כל העובדים הזרים כנראה יטרפו את המטבח,
אבל לא כולם יצלו חתולים...
האם המולדובים גם אוכלים כאלה דברים?
אין לי מושג מה התפריט שלהם. אבל מולדובה זה לא איזור המזרח הרחוק אז הגיוני שהם אוכלים טריפות אחרות, אולי פחות מסריחות.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אשמח לשמוע ממי שמנוסה בעניין,
האם כדאי להשכיר דירה למישהו (לא מאנ"ש בכלל, עובד זר)
שרוצה לשלם רק במזומן?
המתווך שמכר את הדירה טוען שהוא ייקח על זה אחריות, ויביא לנו שק ביטחון משלו,
ושהרבה אנשים עושים ככה, ושזה עדיף מאשר להיתקע עם הדירה ריקה אפילו לשבועיים
מתלבטים...
נשמח לשמוע את דעתכם
לא!!!

משה שאחא

משתמש פעיל
אפשר לעשות ביטוח שוכרים והם בודקים האם האם הזה הוא בעיתי או לא ואז אם יש בעיות הם משלמים
לגבי ארנונה וכו' כמובן ברגע שיש הסכם מביאים את ההסכם שכירות לרשויות כמובן שאת החשמל ומים גם מעבירים על שמו ואז אם יש בעיות זה עליו

שומע בקול ד'

משתמש צעיר

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עדיף מלהשכיר לאינם שומרי שבת, מבחנה הלכתית כמובן.
אני לא בטוח, במיוחד במקרה שהגוי עובד ע״ז (נוצרי, בודאיסטי וכיוב׳).
השכרה לגוי העובד ע״ז איסור מפורש של ״לא תחונם״ לגבי השכרה ליהודי שאינו שומר תו״מ ע’ בספר ילקוט יוסף שבת כרך א’ חלק ראשון (מהדורת תשע”א סי’ רמ”ו עניני לפני עור סעיף א’), שמותר להשכיר דירה בשכירות חודשית, או בשכירות דמי מפתח, ליהודי מחלל שבת, למרות שהשוכר את הדירה אופה ומבשל בדירה, מעשן מדליק ומכבה את החשמל בדירה כמעשהו בחול, ומחלל שבת בפרהסיא, ומ”מ נכון שהמשכיר יתנה עמו בתנאי גמור בחוזה השכירות, שעכ”פ לא יחלל שבת בפרהסיא,

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
להשכיר דירה לאדם שאינו שומר תורה ומצוות זה בעיה הלכתית קשה.
ישנם איסורים שאפשר לעבור עליהם רק על ידי הדירה.
לא כ״כ חד משמעית, למרות שלכתחילה משום לפני עיוור ראוי שלא להשכיר למחלל שבת, אבל במקום הפסד ודאי שמותר. בנוסף, רבים מהפוסקים כתבו שאין בכך איסור, ראה שו”ת מנחת שלמה (ח”א סי’ לה אות ה’ ותניינא סי’ ק’ אות א’) ושו”ת יביע אומר (ח”ב או”ח סי’ טו).וראה עוד באגרות משה (או”ח ח”ב סי’ סו). ובשו”ת מלמד להועיל (ח”א או”ח סי’ לח) שהתיר אף להשכיר חנות למחלל שבת. וכ”כ בשו”ת שרידי אש (ח”ב סי’ יט).

אולי מעניין אותך גם...