האם ילדים חרדים נמוכים מילדים חילונים ?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
התזונה ברוב החיידרים והישיבות זקוקה לשיפור הגון בקטע הבריאותי.
האם זה קשור?
אין לי מושג מה גיל הנבדקים.
בכל מקרה, ייתכן שבאוכלוסיה הכללית יותר נוטים לאכול מאכלים המכילים הורמונים.

ינאי&רועי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בהנחה שהמרכיב הגנטי זהה אצל חיותנים וחרדים מבחינ הגובה, אז מה שעוד משפיע- חלבונים בתזונה וספורט
צריכים לקחת לתשומת לב
ספורט לא כל כך רלוונטי לחרדים.
מכיתה ו והלאה, אין להם זמן לזה. ב"ה

sk1203

משתמש מקצוען

SHANI1234

משתמש פעיל
כיתה ז

לגבי בנות זה בעיקר בשר לא אורגני
*עוף גם מכיל הורמונים ברמה מסויימת, לגבי בנים אין לי מושג
לא נראה לי שיש מאכלים שיש בהם הורמונים שמשפיעים על גובה.
אכ לרופאי האנדו לא היתה עבודה..
מה שכן אומרים שחלבון חלק מהתזונה שעןזרת למיצוי הגובה.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מבין אחיי אני היחיד שכמעט לא אכל בשר כרווק, וכולם גבוהים כמו אבא שלי חוץ ממני.
אבל חרדים כן אוכלים בשר. אולי זה קשור גם לעדה?

והאם זה נכון שתושבי מקומות הרריים גבוהים יותר מתושבי המישור?

sk1203

משתמש מקצוען
מבין אחיי אני היחיד שכמעט לא אכל בשר כרווק, וכולם גבוהים כמו אבא שלי חוץ ממני.
אבל חרדים כן אוכלים בשר. אולי זה קשור גם לעדה?
קודם כל הגיוני שמבין X אחים אחד יצא דומה לאמא (או שגם היא גבוהה?),
ודבר שני בבשר יש הרבה חלבון.
והאם זה נכון שתושבי מקומות הרריים גבוהים יותר מתושבי המישור?
מה???
מאיפה זה???

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הנתונים המדהימים משנת 2016 מתוך נתוני הערכת גדילה של תלמידים בישראל, של משרד הבריאות, לא משאירים מקום לספקות.
כפי שניתן לראות מהנתונים, ילדים חרדים פחות שמנים, יותר בתת תזונה, ויותר נמוכים (פי 3 משיעורם באוכלוסיה).
מדוע ?

צפה בקובץ המצורף 1197906צפה בקובץ המצורף 1197905
לצפייה בקובץ הנתונים המלא באתר משרד הבריאות
מתוך סיכום מדדי גדילה שבוצעו בבתי ספר על ידי אחיות בריאות הציבור. את מדדי הגדילה ניתן לנתח לפי הנושאים הבאים: איזור גיאוגרפי, לאום, סיווג בית הספר (חינוך הממלכתי, הממלכתי דתי, חרדים) ושכבת גיל (כיתה א' או כיתה ז'). הנתונים מהווים בסיס להשוואת מגמות לעתיד ולהתערבויות לצורך שמירה על בריאותם של הילדים ושל האוכלוסיה כולה.

כפי שניתן לראות בנתונים, כמות הילדים הנמוכים בחברה החרדית היא 6%, לעומת 2% בחברה הכללית. פי 3 !!!.
גם בנתוני משקל, ילדים חרדים פחות שמנים. (28% לעומת 34% בחברה הכללית) האם זה כי הם אוכלים יותר בריא או כי הם פחות אוכלים ?
ומה לגבי נתוני התת משקל ? בחברה החרדית יש 5 % ילדים בתת משקל, לעומת 4 בחברה הכללית. האם זה אקראי ?
מדוע ילדים חרדים פחות שמנים, יותר רזים ונמוכים ?
האם הנתונים משקפים את המציאות בחברה החרדית ?
האם למצב כלכלי יש השפעה על המגמות הנ"ל ?
האם איכות התזונה של ילד חרדי משפיע על הניראות החיצונית והבריאותית שלו ?
ברוב ענפי המזון אין הבדל בין גדול במחיר בין כשרות רגילה למהודרת. כל זאת עד שמגיעים לענף הבשרים, שם פערי המחיר עצומים. האם למחירי הבשר בכשרויות המהודרות (שגבוהים באופן ניכר לעומת מחירם בכשרויות רגילות) יש השפעה על צריכת הבשר, שומן, וחלבונים בבתים חרדיים ? וכתוצאה מכך הילדים נמוכים ורזים בהשוואה לילדים שאינם חרדים.
איך וכיצד ניתן לשנות את המצב הזה ?
אני רואה כאן גם נתונים טובים, הילדים החרדים פחות סובלים מהשמנה חמורה ועודף משקל.

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
נראה לי לגובה יש גם השפעה מתזונת האם בהריון
משערת שאישה בהריונות מתקדמים , פחות מקפידה על כל ההמלצות כמו בהריון הראשון והשני,

נראה לי אצלינו צריכת הגאנק פוד מועטה יחסית למגזר החילוני, אוכל שבושל בבית תמיד יהיה יותר מזין ממתועש,
ומה זה תת משקל? בדקו בדיקות דם? יש ילדים פצפונים שהכל בסדר אצלם , פשוט מבנה של גוף,

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
קראת את האשכול?
כי לפי האשכול זה קורה כי הם לא אוכלים מספיק...
אני קראתי...
אבל זה לא באמת נכון.
לפי מה שכתוב כאן ילדים חרדים יותר נמוכים, לפי האשכול, כי הם לא אוכלים מספיק.
אבל לרב המשפחות החרדיות כן יש אוכל, והילדים כן אוכלים מספיק.
כמה משפחות את מכירה שאין להם?
ולעומת זאת, כמה שיש להם? לדעתי, הרבה יותר...
אז זה לא מסתדר עם הנתונים והפרשנויות כאן.

קרעפט

משתמש מקצוען
אני רואה ילדי חיידר שזרועותיהם צנומות
ומאידך אני מתגורר בסמיכות לממ"ח והחברה שמה בלעה"ר מפותחים

בעיני הסיבה היא זה שארוחת צהרים מחפפים ואינה באחריות החיידר ובמממ''ח יש הזנה
אז מביאים סנדוויץ במקרה הטוב או מנה חמה וכו'

ותשוו בנות א-ג שאוכלות בצהרון לאלו שלא...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה