דרוש מידע האם זה נכון שגם שמאליים - עדיף שישתמשו בעכבר ביד ימין ולא שמאל?

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר
שמעתי מאחד שקצת מייבין במחשבים והוא שמאלי, שהוא הרגיל את עצמו להשתמש עם העכבר ביד ימין ולא כטבעו השמאלי,
מכיוון שאם הוא ישתמש עם העכבר ביד שמאל, יוצא שהוא 'מפספס' את ידו ה'טובה' להקלדה מיטבית,
כי ברגע שהעכבר נמצא בצד שמאל, המקשים פחות נגישים,
וכשהעכבר בצד ימין, הוא יכול להפיק את מירב התועלת מידו השמאלית וה'חזקה'.
מצד שני זה נראה לי קצת תמוה, שהרי כל הימניים משתמשים עם העכבר ביד הימנית, ולא ידוע לי על קושי מסוים שיש להם בהקלדה.
אשמח לשמוע את דעתכם.

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
שמאלית

עכבר בימין ויד שמאל פנויה לשירבוטים

cv

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למי שמקליד בשיטה עיוורת זה לא שיקול רלוונטי.
ואני שמאלית והעכבר ביד שמאל.

ציפוש tzipi

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני כותבת ביד שמאל, אבל משתמשת עם העכבר ביד ימין
והמקלדת למעלה. מקלידה בשתי ידיים.
סתם כי נח לי יותר
לא חושבת שיש בזה כללים.
אישית אם אני מנסה להשתמש ביד שמאל לעכבר השליטה שלי עליו ממש גרועה...
יש שמאליים שיד ימין אצלם ממש בלי קואורדינציה, ויש שמאליים שיד ימין אצלם היא היד החזקה יותר אבל יד שמאל עדינה יותר ומתאימה לכתיבה.
פשוט איך שנח...
תנסו את כל האפשרויות ותחליטו ;)

סערצע

משתמש מקצוען
יש, לכאורה, להוציא מזה נפק"מ לענין תפילין - שהמשתמש בימין להנעת והקשת העכבר אינו "עושה כל מעשיו בשמאל", ונכנס (שוב, רק בהשקפה ראשונה מבלי עיון) למחלוקת הפוסקים באיזו יד יניח. לא כך?

C

משתמש מקצוען
העכברים הסטנדרטיים מותאמים לשימוש ביד ימין, כך שלא נוח להשתמש בהם ביד שמאל(הלחצן השימושי ביותר הוא מתחת לאצבע ימין, וזה הרבה יותר נוח מאשר תחת האמה השמאלית) ולכן רוב האנשים משתמשים בעכבר בימין.
יש עכברים מיוחדים לשמאליים עם לחצנים הפוכים, ויש לפעמים אפשרות לשנות את האופציה הזו במחשב

קונכיה

הייסקופי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
שמאלית, עכבר בימין והיד הדומינטית שלי - שמאל - מקלידה (ומשלבת את ימין גם בין לבין)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה