דיון האם באינטראקטיב יש הטבת מס יותר מכל חברה אחרת?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

משושי

משתמש פעיל
לגבי אינטראקטיב צריך לחדד שצריך רו"ח מידי שנה ולדווח על רווחים משוק ההון, בשונה מחברות אחרות שהם עושים את הדיווח לבד..
אם אני מבין נכון בכל הברוקרים הישראלים יש ניכוי מס במקור, הוי אומר שאם מכרו נייר ברווח מנכים את המס במיידית
ממה שאני מבין באינטראקטיב זה לא כך, אלא צריך להגיש דו"ח באופן עצמאי, שזה אומר ככל שאני מבין שניתן לעשות זאת בסוף שנת המס, ואם כן יש בזה הטבת מס די משמעותית למי שלא סוחר פסיבי, כיון שהוא יכול להשקיע 100% מהרווחים @השקעות R הון @מקצועי בלבד האם אני צודק?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אם אני מבין נכון בכל הברוקרים הישראלים יש ניכוי מס במקור, הוי אומר שאם מכרו נייר ברווח מנכים את המס במיידית
ממה שאני מבין באינטראקטיב זה לא כך, אלא צריך להגיש דו"ח באופן עצמאי, שזה אומר ככל שאני מבין שניתן לעשות זאת בסוף שנת המס, ואם כן יש בזה הטבת מס די משמעותית למי שלא סוחר פסיבי, כיון שהוא יכול להשקיע 100% מהרווחים @השקעות R הון @מקצועי בלבד האם אני צודק?
כן.
אבל מדובר על משהו מאוד שולי (דחית מס למקסי' עד שנה)
בד"כ כשמדברים על מעלות דחיית מס, מדברים על אפקט ארוך יותר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הוא צריך רק לקחת בחשבון שהא יצטרך לשלם את המס הנדרש ולהשאיר כסף למטרה הזאת, או להשקיע את זה בהשקעה מתאימה.
והגשת דו"ח שנתי בשביל אולי להרוויח ככה עוד כמה שקלים מדחיית מס של כמה חודשים, לדעתי זה לא ממש שווה את זה.

משושי

משתמש פעיל
כן.
אבל מדובר על משהו מאוד שולי (דחית מס למקסי' עד שנה)
בד"כ כשמדברים על מעלות דחיית מס, מדברים על אפקט ארוך יותר.
זה יכול להיות סכומים גדולים, מאוד, נכון שלא לשנים קדימה, אבל עדיין, זה גם מאפשר לנהל טוב יותר את הקיזוז הפסדים מול רווחים.
הוא צריך רק לקחת בחשבון שהא יצטרך לשלם את המס הנדרש ולהשאיר כסף למטרה הזאת, או להשקיע את זה בהשקעה מתאימה.
והגשת דו"ח שנתי בשביל אולי להרוויח ככה עוד כמה שקלים מדחיית מס של כמה חודשים, לדעתי זה לא ממש שווה את זה.
במידה והוא הרוויח עוד הוא יכול לממש בסוף שנה רווחים בשווי המס, ואם לא אכן הוא יצטרך לדאוג לקראת סוף השנה שיהיה לו את המס, אבל זה עדיין נותן עוד כמה חודשים טובים להשקיע את המס.
וזה לא בהכרח כמה שקלים תלוי בגודל התיק

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
זה יכול להיות סכומים גדולים, מאוד, נכון שלא לשנים קדימה, אבל עדיין, זה גם מאפשר לנהל טוב יותר את הקיזוז הפסדים מול רווחים.

במידה והוא הרוויח עוד הוא יכול לממש בסוף שנה רווחים בשווי המס, ואם לא אכן הוא יצטרך לדאוג לקראת סוף השנה שיהיה לו את המס, אבל זה עדיין נותן עוד כמה חודשים טובים להשקיע את המס.
וזה לא בהכרח כמה שקלים תלוי בגודל התיק
נניח 10 אלש"ח מס?
נניח שנה שלימה?
נניח שהוא מרויח ע"ז ריבית של 5% (כי זה בעצם כסף שהוא צריך לטווח הקצר)
=
500 ש"ח.

דו"ח באלפי זה 275...

משושי

משתמש פעיל
נניח 10 אלש"ח מס?
נניח שנה שלימה?
נניח שהוא מרויח ע"ז ריבית של 5% (כי זה בעצם כסף שהוא צריך לטווח הקצר)
=
500 ש"ח.

דו"ח באלפי זה 275...
מס של 10 אלש"ח זה רווח של 40 אלש"ח מי שהחליט לממש השקעה של כמה שנים יכול להגיע לסכומים גדולים בהרבה (שוב תלוי בגודל התיק) כך שזה מצטבר לסכומים גדולים.

ומטרת האשכול לא הייתה לטעון שזה שווה לכולם, אלא לידע את הציבור באופציה הזו כל אחד שיעשה את השיקול שלו לפי אסטרטגיית ההשקעה שלו והסכומים שעליהם מדובר.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
מס של 10 אלש"ח זה רווח של 40 אלש"ח מי שהחליט לממש השקעה של כמה שנים יכול להגיע לסכומים גדולים בהרבה (שוב תלוי בגודל התיק) כך שזה מצטבר לסכומים גדולים.

ומטרת האשכול לא הייתה לטעון שזה שווה לכולם, אלא לידע את הציבור באופציה הזו כל אחד שיעשה את השיקול שלו לפי אסטרטגיית ההשקעה שלו והסכומים שעליהם מדובר.
בכל מקרה כזה אחד כבר הרבה יותר חשוב לו לבדוק היבטים אחרים מבחינת מיסים.
כמו:
מכירה בשכבות.
מיסוי תואם מודד/שער מט"ח.

גם עמלות מכירה, המרה מדולר לש"ח ועוד.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה