עוגות/עוגיות דרושים: מתכונים עם לוטוס או חמאת בוטנים - ללא אפייה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מצאנו עוד פריט שיכול להעשיר את גזרת המתוקים בבית שלנו: קרם לוטוס (תגידו, אני רק מדמיינת שפעם היו בו אגוזים והיום אין, או שהוא תמיד היה נקי?).
והיות שאני יודעת שקרם לוטוס יכול להחליף חמאת בוטנים במתכונים כמו פצפוצים עם שוקולד, אז אני מבקשת מכל מי שיש לה מתכון מוצלח לקשקושים מתוקים וקלים מהסוג הזה שתחלוק פה.
גיליתי שאין לי שום מתכון מהסוג הזה, מעניין למה ;)

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
ריצ', מותר לכם?
אם כן - אז ריצ' מוקצף עם ממרח לוטוס או חמאת בוטנים - ויש לך גלידה נהדרת.
אם גליליות למילוי לא מכילות ביצים - אז את יכולה למלא אותן ב"גלידה" הזאת ואז בכלל יש לך קינוח מושלם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ריצ', מותר לכם?
אם כן - אז ריצ' מוקצף עם ממרח לוטוס או חמאת בוטנים - ויש לך גלידה נהדרת.
אם גליליות למילוי לא מכילות ביצים - אז את יכולה למלא אותן ב"גלידה" הזאת ואז בכלל יש לך קינוח מושלם.
כן, קצפת פרווה מותר לנו.
הכנו לחגים מוס לוטוס, היה נחמד (לא עפתי, לא יודעת).
אם יש לך מתכון מדוייק וטוב לגלידה של ממש, אני אשמח.
(נ.ב. גליליות למילוי אכן אינן מכילות ביצים).

טחינה בגיזרת המותרים?
שוקולד?
שוקולד כן, טחינה לא..

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מצאנו עוד פריט שיכול להעשיר את גזרת המתוקים בבית שלנו: קרם לוטוס (תגידו, אני רק מדמיינת שפעם היו בו אגוזים והיום אין, או שהוא תמיד היה נקי?).
והיות שאני יודעת שקרם לוטוס יכול להחליף חמאת בוטנים במתכונים כמו פצפוצים עם שוקולד, אז אני מבקשת מכל מי שיש לה מתכון מוצלח לקשקושים מתוקים וקלים מהסוג הזה שתחלוק פה.
הוא תמיד היה נקי כי המקור שלו זה שמן ספקולוס- תערובת תיבול למאפים סקנדינביים.
אפשר להכין בראוניז (מהירים מאד) ולשייש לתוכם לוטוס
אפשר לנסות מתכוני עוגיות טבעוניים על בסיס חמאת בוטנים ולנסות להחליף אותה בלוטוס.

קחי בחשבון שהוא לא שיא הבריאות

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אנחנו מכינים כל שבת חטיף פצפוצי אורז עם דבש וחמאת בוטנים ולמעלה שוקולד
כמה פשוט ככה טעים!
ניסיתי להכין גם דברים אחרים ויותר "רציניים" בשביל לגוון, ותמיד בסוף חזרנו לזה.
אחרי שזה קפוא חותכים יפה לקוביות.
@נועושש אפשר מתכון?
בדיוק הסוג של הדברים שאני מחפשת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אפשר לנסות מתכוני עוגיות טבעוניים על בסיס חמאת בוטנים ולנסות להחליף אותה בלוטוס.
את מכירה? כי אם כן אני אשמח.
קחי בחשבון שהוא לא שיא הבריאות
אהמממ..... יותר גרוע מריצ', שוקולד, כאלה? כי אם זה סתם לא בריא רגיל כמו כל המתוקים, לא כפת לי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אהמממ..... יותר גרוע מריצ', שוקולד, כאלה? כי אם זה סתם לא בריא רגיל כמו כל המתוקים, לא כפת לי.
שוקולד מריר הוא לא גרוע בכלל. הוא עשיר בליקופנים ובאופן כללי שוקולד הוא ממתק שלא מכיל הרבה רכיבים
ריצ' זו מרגרינה נוזלית
ובלוטוס יש גם הרבה מרגרינה מהסוג התעשייתי שהיא הגוף של כל ממרח פרווה (וגם של ממרחים חלביים מתועשים. פשוט מוסיפים א.חלב לטעם).

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
את מכירה? כי אם כן אני אשמח.
זה מתכון שאני מכינה המון. קערה וכף. את הבוטנים הקצוצים אפשר להשמיט.

nicky

משתמש מקצוען
המתכון הזה מושלם למה שאת מחפשת
https://www.prog.co.il/threads/כ%D6%B4%D6%BCיף-כֵ%D6%BCף-טעים-וקל-להכנה.598681/

(רק שימי לב אולי כדאי להשמיט את הדבש אם עושים עם לוטוס, זה כבר יותר מדי מתוק.. )

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
המתכון הזה מושלם למה שאת מחפשת
https://www.prog.co.il/threads/כ%D6%B4%D6%BCיף-כֵ%D6%BCף-טעים-וקל-להכנה.598681/

(רק שימי לב אולי כדאי להשמיט את הדבש אם עושים עם לוטוס, זה כבר יותר מדי מתוק.. )
הקישור שבור. אפשר שוב?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שוקולד מריר הוא לא גרוע בכלל. הוא עשיר בליקופנים ובאופן כללי שוקולד הוא ממתק שלא מכיל הרבה רכיבים
ריצ' זו מרגרינה נוזלית
ובלוטוס יש גם הרבה מרגרינה מהסוג התעשייתי שהיא הגוף של כל ממרח פרווה (וגם של ממרחים חלביים מתועשים. פשוט מוסיפים א.חלב לטעם).
תראי, פחות או יותר כל השומנים הבריאים הם מחוץ לתחום כשאני מנסה להכין מתוק שמתאים לכל המשפחה. (חוץ משוקולד מריר ושמן קוקוס שיש עליו ויכוח) אז יאללה, שחררתי בקטע הזה.
ריצ', מרגרינה, לוטוס - לא באמת אכפת לי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תראי, פחות או יותר כל השומנים הבריאים הם מחוץ לתחום כשאני מנסה להכין מתוק שמתאים לכל המשפחה. (חוץ משוקולד מריר ושמן קוקוס שיש עליו ויכוח) אז יאללה, שחררתי בקטע הזה.
ריצ', מרגרינה, לוטוס - לא באמת אכפת לי.
ברור ברור בפרט כשהאפשרויות כה מוגבלות.
רק ציינתי בכוכבית.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
גם חמאת בוטנים?
בחמאת בוטנים טובה הגוף הוא הבטנים עצמם (תסתכלי ברכיבים, תמיד).
וכן בחמאת שקדים, חמאת אגוזי לוז וכולי וכולי וכולי.
אלה כל השומנים הבריאים שדיברתי עליהם שהם מחוץ לתחום מבחינתי.

חוי ג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
חטיף קל:
עוגת לוטוס
250 גר' ביסקויטים (או טחונים)
250 גר' שוקולד+ 50 גר' לקישוט
ריצ
---
לרסק את הביסקויטים במעבד מזון, להמיס שוקולד וריצ בסיר ולערבב ביחד.
לשטח בתבנית A4 לשים מעל נייר אפיה ולרדד שיהיה ישר, להקפיא כשעתיים. (אני מקפיאה פחות, בערך חצי שיה)
מעל- קופסת לוטוס- לחמם במקרוגל/לחמם בתוך קערה עם מים, למרוח מעל.
להמיס שוקולד ולזלף קשקושים מעל, לפרוס לקוביות קטנות(לפעמים שמה קרוקנט במקום)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה