דרושה: דרך קלה ומהירה ללימוד node.js

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מכירים דרך קלה ומהירה ללימוד node.js?

יש לי נסיון רחב בשפות וטכנלוגיות אחרות,
ומחפשת דרך יעילה ולא רק משיטוט ביוטיוב/stackoverflow.

אשמח לכל עזרה,
תודה.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
את js את מכירה?
ההבדל ביניהם בעיקר רעיוני (sever vs client),
מלבד העובדה שnode לא נכתב בES6, כך שהsyntax מעט שונה.
תוכלי לקרוא מעט על ההבדלים כאן:
https://www.educba.com/javascript-vs-node-js/

Netta

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הנדסת תוכנה
את יכולה לקנות קורס ב-Udemy.
המחירים שם ממש זולים ויש קורסים טובים.
אם את יושבת על זה ברצינות, תוך שבוע-שבועיים את יכולה לגמור.
אבל אני לא מכירה קורס ספציפי בnode להמליץ לך עליו...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הספר ללמוד Node.js בעברית, מלמד את היסודות המרכזיים של השפה (מתאים יותר למי שכבר יודע את הבסיס של javascript).

NodeJS - The Complete Guide, קורס מקיף על node.js (לא מכיר את הקורס עצמו, מכיר את המרצה מקורסים אחרים), או אפשר את הקורס שjava הציעה שגם נראה מוצלח.

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הספר ללמוד Node.js בעברית, מלמד את היסודות המרכזיים של השפה (מתאים יותר למי שכבר יודע את הבסיס של javascript).

NodeJS - The Complete Guide, קורס מקיף על node.js (לא מכיר את הקורס עצמו, מכיר את המרצה מקורסים אחרים), או אפשר את הקורס שjava הציעה שגם נראה מוצלח.
הקורס הזה ממש מעולה ומלא בתוכן, למדתי גם ממנו וגם מאחרים וגם מהדוקומנטציה של NODE, והוא הכי טוב שנתקלתי בו, בפער. אבל הוא ארוך.
(אגב, המרצה פתח אתר שבו הוא מעלה את הקורסים שלו בלבד עם עדכונים. לדעתי הקורסים שלו ממש ממש מעולים ומקיפים, ומכינים לעבודה. אולי כדאי לבקש מנטפרי שיאשרו את האתר הזה לפחות (יש לי את רוב הקורסים של מקס, ולא זכור לי שנתקלתי במשהו בעייתי, אין כמעט אפילו תמונות של בני אדם... בקושי אותו רואים) שכן כמדומני הם לא מאשרים את יודמי, וכי כל מיני קורסים ותכנים הזמינים בעברית/אנגלית בנטפרי לפעמים <עדיף שלא אומר את דעתי>)

Sara10

משתמש פעיל
שכן כמדומני הם לא מאשרים את יודמי
מאשרים! למעט שיעורים בודדים עם תמונות וכדומה וגם זה סודר עם 'גוי של אינטרנט'.
(אבל באמת היה לי מוזר שהייתי צריכה לשלוח את כל הקורס כאילו אני הראשונה שרואה אותו, אז אולי הם לא פותחים באופן אוטומטי לכולם?)

ואגב יש גם את האתר הזה https://www.freecodecamp.org/learn

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מה שונה? חוץ מ-import export
כבר הרבה זמן לא כתבתי es5 אבל לפי הזכור לי אין שם arrow functions
גם חלק מהפונקציות של array לא קיימות לפני es6
והכי מעצבן, אין מריחת אוביקט.
{ obj... }

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מאשרים! למעט שיעורים בודדים עם תמונות וכדומה וגם זה סודר עם 'גוי של אינטרנט'.
(אבל באמת היה לי מוזר שהייתי צריכה לשלוח את כל הקורס כאילו אני הראשונה שרואה אותו, אז אולי הם לא פותחים באופן אוטומטי לכולם?)

ואגב יש גם את האתר הזה https://www.freecodecamp.org/learn
עכ"פ כן כדאי לבקש שיאשרו את האתר הנ"ל, כי לפי מה שהבנתי - מכאן ואילך הבחור הזה מעלה את הקורסים שלו רק לאתר הזה, לא ליודמי. וכבר יצאו כמה קורסים חדשים שאינם ביודמי בכלל (וגם המחיר יותר יקר...)

לגבי freecodecamp הקורס NODE שלהם הוא רק טעימה. מה שכן אני אוהב אותו כי הוא נותן לך מסלול של לימוד שבו אתה לא צריך להיות צמוד לוידאו כלשהו, אלא אפשר לשמוע מוזיקה וכו'.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה שונה? חוץ מ-import export
בפועל לא שונה כלום, מכיון שרוב החבילות שנכתבו לNODE משתמשות בBABEL וWEBPACK כדי להעביר את הקוד טרנסקומפילציה ואריזה כך שיתאים לתקנים ישנים של ג'אווהסקריפט. אבל כשרוצים לכתוב "ברזלים", לכתוב נקי בלי חבילות, אז היה צריך להסתבך קצת עם סינטקס ישן. היום גם זה כמעט ולא.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה ההבדל בגדול בין JS לNODE?
או שאחד מבוסס על השני או מה?
ככלל, ראיתי שהרבה שפות הן מבוססות JS אז מה זה אומר?
כמו VUE.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה ההבדל בגדול בין JS לNODE?
או שאחד מבוסס על השני או מה?
ככלל, ראיתי שהרבה שפות הן מבוססות JS אז מה זה אומר?
כמו VUE.
*אני מתנצל מראש על הקאפסלוק*

ג'אווה סקריפט (JS בקיצור) - זו שפת תכנות.
NODE.JS - זו סביבת זמן-ריצה (בלע"ז runtime environment) שמריצה קוד שנכתב בג'אווה סקריפט, אבל במקום להריץ אותו רק בדפדפן, היא מריצה אותו בצד השרת. ולכן היא משמשת לבניית אפליקציות (WEB ושאינן WEB) עבור צד השרת, בעוד ג'אווה סקריפט "כפשוטו" עד פרסומה של NODEJS, שימשה רק לכתיבת קוד עבור צד-לקוח (קרי, מה שרואים בדפדפן).

אין הרבה "שפות" מבוססות JS, למשל VUE.JS היא לא שפה, אלא framework (אין לי דרך טובה לתרגם את זה) הבנויה על פי תבנית עיצוב הנקראת MVC, ומשמשת לבניית ממשקי משתמש (באיכות טובה יש לציין, ראו למשל את האתר של ידידנו @ניוגראף שנבנה עם VUE ).
וכן יש עוד frameworks נוספות כגון אנגולר, ריאק, סוולט וכו' (טכנית חלק מהן הן רק library, כלומר ספריות תוכנה, אבל בד"כ מתייחסים לכולן (לכל הגדולות) כאל frameworks )
ומלבד זה יש אינספור פרוייקטים וספריות קוד למיליון ואחד צרכים שונים, החל מיצירת אנימציה חמודה כשהאתר נטען, ועד לכתיבת פרונט-אנד לניהול מערכת הפיקוד של טיל שמסיע אסטרונאוטים לחלל! ואפילו יותר מזה - לכתוב סקריפט שיורה לאלקסה/גוגל הום להכין לך קפה כשאתה חוזר הביתה... וכל מה שאתה צריך לעשות זה רק להניח כוס וקפסולה במכונה)

מקווה שעשיתי קצת סדר.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בפועל לא שונה כלום, מכיון שרוב החבילות שנכתבו לNODE משתמשות בBABEL וWEBPACK כדי להעביר את הקוד טרנסקומפילציה ואריזה כך שיתאים לתקנים ישנים של ג'אווהסקריפט.
יש מצב שאתה מדבר על קליינט ולא על node?
אם אתה כותב פרויקט בnode אתה יודע שאתה תפעיל אותו בnode 12 ואין לך שום צורך לחשוש לתקנים ישנים.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש מצב שאתה מדבר על קליינט ולא על node?
אם אתה כותב פרויקט בnode אתה יודע שאתה תפעיל אותו בnode 12 ואין לך שום צורך לחשוש לתקנים ישנים.
ואם משום מה אתה צריך להפעיל את האפליקציה דווקא על שרת עם node 11-? מה עם backward computability? מה תעשה? המציאות היא שהרבה חבילות, גם כאלה שהם לצד שרת משתמשות עם באבל, לא עולות לי דוגמאות כרגע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה