שיתוף - לביקורת דפיקות בעשר בלילה

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
היינו זוג צעיר.
גרנו בשכונת אברכים בקומה השביעית. בבניין שהמעלית מגיעה בו עד הקומה השישית, ובמקום אחת הדלתות - גרם מדרגות לולייני מסוכן מוביל אותך לקומה השמינית, לשתי יחידות 'סלח לי'.
מובן מאליו שגם השנוררים שטרחו לעלות לקומה השישית, לא ראו צורך לכתת את רגליהם במדרגות קשות, המעידות כמאה עדים שמעליהן גרים זו"צים, שבדרך כלל הפרוטה אינה מצויה בכיסיהם.

אבל השעה הייתה עשר בלילה. ונשמעו דפיקות.
החלפנו מבטים תוהים. מי זה יכול להיות?
בסופה של תהייה קראתי בקול "מי זה?"
"אברך", נשמעה הקריאה מעבר הדלת, "הכנסת כלה".
טוב. פתחתי את הדלת.
המילים נעתקו מפי. ההלם היה מוחלט.
היה זה יהודי מבוגר, משכונת מגוריהם של הוריי. אברך חרדי רגיל לחלוטין, שילדיו למדו איתי ועם אחיי.
האברך עומד שם, כפוף ומבויש, ממלמל "אני מחתן את הבת שלי, ואני אוסף להכנסת כלה".
נתתי לו כמה שקלים שעמדו על המדף, ומיהרתי לסגור את הדלת, מתבייש בשבילו, והמום על מה שהביא אותו למצב הזה.
וילדיו? מסודרים בדירות במרכז, ומגיעים אליו לשבתות וחגים. כרגיל.

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
שיתוף מעניין.
קצת חסר לי עלילה בקטע. אין כאן סיפור, עלילה, אינטרקציה בין הדמויות.
במילים אחרות, אולי אין לי כאן רקע - הסתבכות - פתרון \אי פתרון.
אתה מציג את עצמך כזו"ץ שגר איפה שאתה גר פלוס הסיבה לזה, ואז מראה אנשים שנקרעו כדי שילדיהם לא יחיו ככה ומה קורה איתם בסוף.
בלי קשר, הקטע כתוב ממש טוב. מפריע לי רק בפן המקצועי, אבל תוך כדי נהניתי גם מהכתיבה עצמה.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
שיתוף מעניין.
אתה מציג את עצמך כזו"ץ שגר איפה שאתה גר פלוס הסיבה לזה, ואז מראה אנשים שנקרעו כדי שילדיהם לא יחיו ככה ומה קורה איתם בסוף.
בלי קשר, הקטע כתוב ממש טוב. מפריע לי רק בפן המקצועי, אבל תוך כדי נהניתי גם מהכתיבה עצמה.
זה קטע מסוג של אמירה. לא חושבת שהוא נועד להיות עלילה.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
שיתוף מעניין.

במילים אחרות - זו דעה, לא שיתוף ספרותי.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יום למחרת, בחתונה בני ברקית טיפוסית, ליד בר עשיר בשומן רווי. פגשתי את דוד. החתן של השנורר הכפוף.
גלגלנו סיגרים. מפה לשם הובלתי את השיחה על זה שהשווער שלו מכר את הדירה במטרסדוף, כדי לחתן ילדים, וכדי לזכות בחתן בינוני כמו דוד.

"תראה" אמר לי דוד. בעודו מחליק על חולצת הפורוור המעומלנת, ומסבב על אצבעו צרור מפתחות עם שלט לרכב.
"השווער שלי יהודי ששמח בחלקו, ובשביל לחתן ילדים הוא מוכן להתאמץ קצת יותר, ברוך ה' שזכה"

ייחלתי שהשווער ייכנס בדיוק ולאולם ויסתובב בין השולחנות לאסוף כסף.
אבל דוד רק סיים את הממולא., נכנס למאזדה ונסע לרמה ג'.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שיתוף מעניין.
יש כאן רקע, שמסביר למה מדובר במקום שאפילו שנוררים לא מגיעים אליו, אינטרקציה בין הדמויות - מדובר בדמות שראתה את השלט על הדלת, ידעה שמדובר במישהו שעשוי להיות מוכר, ולמרות זאת דפקה על הדלת. אי פתרון.

אני לא מסביר למה אני גר איפה שאני גר, ולא מדובר באנשים שנקרעו כדי שילדיהם לא יחיו ככה.
גם ילדיהם חיים ככה בשנים הראשונות, בהם גרים ליד ההורים, עד שהילדים גדלים והם נכנסים לדירה שלהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה