השקעות דמי ניהול או פטור ממס?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
יש לי שאלה, אשמח לדעות.
כשנפתחו קופות הגמל להשקעה פתחנו קופה באינטרגמל- הגלגול הקודם של מור בדמי ניהול של 0.35%. (מסלול עוקב s&p 500).
לאחרונה פתחתי עוסק פטור, ולכן העדפנו להמשיך לחסוך בקרן השתלמות, כדי להרוויח פטור ממס על הרווחים (פטור ממס על ההפקדות לא רלוונטי במקרה שלי- לא מגיעה לסף המס). במור כבר אי אפשר לקבל את דמי הניהול שהיו פעם באינטרגמל, (הציעו לנו 0.8% או 0.9%, לא זוכרת כבר. גבוה מאד למסלול פסיבי), אז אחרי סקר שוק פתחתי קרן השתלמות באינפיניטי, במסלול עוקב MSCI, בדמי ניהול של 0.6%.
הקרן במור עדיין קיימת עם הכספים שהופקדו בעבר והרווחים עליהם, באותם דמי ניהול של 0.35%.
השאלה שלי היא כזאת- לאן להמשיך להפקיד?
לקרן השתלמות עם דמי ניהול גבוהים יותר אבל פטור ממס רווחי הון, או קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול נמוכים יותר אבל לשלם מס על הרווחים?
(יש כאן גם הבדל במסלול, אבל מאחר ואין דרך לדעת מי מבניהם עדיף, אני לא מתייחסת אליו כרגע)
(מבחינת טווח ההשקעה הכיוון לשימוש בכסף הוא לחתונות הילדים בע"ה. הגדול כרגע בן 9. מן הסתם בעוד כמה שנים נעביר חלק למסלול עם פחות סיכון)

בונוס- מי שיודע איפה אפשר לקבל דמי ניהול זולים יותר לקרן השתלמות במסלול פסיבי, אשמח מאד לשמוע.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לפי מה שאת כותבת (שאת לא משלמת מס הכנסה) תוכלי להרויח גם וגם.
את יכולה להיפטר ממס גם דרך קופת גמל להשקעה.
תוכלי לקרוא על זה כאן:
בנוסף לכך חייב לומר שאת יכולה לחסוך עוד יותר בדמי ניהול והוצאות ניהול השקעות, אם תשקיעי ישירות בבית השקעות, וגם שם יש לך את האופציה לפטור ממס כמו שלינקקתי בהתחלה.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בנוסף לכך חייב לומר שאת יכולה לחסוך עוד יותר בדמי ניהול והוצאות ניהול השקעות, אם תשקיעי ישירות בבית השקעות, וגם שם יש לך את האופציה לפטור ממס כמו שלינקקתי בהתחלה.
זה וודאי נכון, רק שאני מעדיפה אופציה של "שגר ושכח", אחרת עד שאזוז אפסיד כנראה הרבה כסף. יש אופציה כזאת בבית השקעות? גם בלי סכום ראשוני רציני?
לפי מה שאת כותבת (שאת לא משלמת מס הכנסה) תוכלי להרויח גם וגם.
את יכולה להיפטר ממס גם דרך קופת גמל להשקעה.
מבינה שכרגע כדאי למשוך את הכסף מקופת הגמל (כמה שנכנס במרווח של נקודות הזיכוי שלא נוצלו), ולהשקיע מחדש?
ובתקווה שבהמשך אגיע בע"ה לסף המס מההכנסות בעבודה, או לפחות אתקרב אליו מספיק כדי לשלם מס על רווחי הון מה עדיף?

נערך לאחרונה ב:

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מבינה שכרגע כדאי למשוך את הכסף מקופת הגמל (כמה שנכנס במרווח של נקודות הזיכוי שלא נוצלו), ולהשקיע מחדש?
קשה לומר בלי להכיר נתונים מדויקים, חשוב כמובן לראות אם אין עלויות נוספות של המשיכה וההפקדה המחודשת, כדאי לעושת זאת בדצמבר כמו שכתבתי במאמר, וצריך לזכור שזה אומר להגיש בקשה להחזר מס, או שלומדים לעשות זאת או שמחכים עד ששווה לעשות את זה עם יועץ מס שיגיש עבורכם.
ובתקווה שבהמשך אגיע בע"ה לסף המס מההכנסות בעבודה, או לפחות אתקרב אליו מספיק כדי לשלם מס על רווחי הון מה עדיף?
אפשר לפתוח קופת גמל (או חשבון בבית השקעות פרטי) על שם הילדים, וכשהם מגיעים לגיל 18 להשתמש בנקודות הזיכוי שלהם.

חשוב להדגיש אני לא יועץ, חובה לוודא את הדברים האמורים

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
קשה לומר בלי להכיר נתונים מדויקים, חשוב כמובן לראות אם אין עלויות נוספות של המשיכה וההפקדה המחודשת, כדאי לעושת זאת בדצמבר כמו שכתבתי במאמר, וצריך לזכור שזה אומר להגיש בקשה להחזר מס, או שלומדים לעשות זאת או שמחכים עד ששווה לעשות את זה עם יועץ מס שיגיש עבורכם.
אני ממילא מגישה דו"ח שנתי. אכן לא שמתי לב שכדאי לחכות לדצמבר...

אפשר לפתוח קופת גמל (או חשבון בבית השקעות פרטי) על שם הילדים, וכשהם מגיעים לגיל 18 להשתמש בנקודות הזיכוי שלהם.
מכירה את האפשרות, ובכל זאת מעדיפה שהחשבון יהיה על שמי.
במידה ומסיבות שונות לא תהיה אפשרות לוותר על המס- מה משמעותי יותר לדעתך?

תודה על המענה הסבלני והמפורט!

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מכירה את האפשרות, ובכל זאת מעדיפה שהחשבון יהיה על שמי.
במידה וכך, אז אם משקיעים בהשקעה בבית השקעות אפשר להעביר את המניות לילדים במתנה בבוא הזמן (פירוט במאמר), קופגל''ה אני חושב שאי אפשר להעביר על שם מישהו אחר.
במידה ומסיבות שונות לא תהיה אפשרות לוותר על המס- מה משמעותי יותר לדעתך?
בתחושה נראה שהדמי ניהול משמעותיים יותר כי אין לכם הרבה זמן לצבור רווחים. (כוונה להעביר לאפיק סולידי בעוד מספר שנים). צריך גם לדעת כמה רווחים יהיו. אבל אם יש לך הערכת עבודה לגבי שיעור הרווחים הריאליים, תוכלי להזין אותם כאן, ולראות כמה רווחים יש, וכן כמה הסכומים בכל שנה, לחסר את הרווחים ב25% בדמי ניהול הזולים, ולהזין את האופציה השניה עם הדמי ניהול היקרים בלי לחסר את המס.
טבלת אקסל בנויה נכון גם כן תעשה את העבודה בקלות, אבל לבנות אותה זו קצת עבודה.
תודה על המענה הסבלני והמפורט!
בשמחה

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בתחושה נראה שהדמי ניהול משמעותיים יותר כי אין לכם הרבה זמן לצבור רווחים.
זה דווקא הפוך לגמרי!
ככל שטווח ההשקעה יותר קצר כך הרבה יותר רווחי להשקיע בדמי ניהול יקרים יותר ובפטור ממס.
נקודת האיזון זה אחרי לא פחות מ40 שנה בהתאם לנתונים הרלוונטיים, ויכול להיות גם רק אחרי 60 שנה.
ומי ניהול של 0.6% בקרן השתלמות זה יקר, ואפשר לקבל יותר זול.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה דווקא הפוך לגמרי!
ככל שטווח ההשקעה יותר קצר כך הרבה יותר רווחי להשקיע בדמי ניהול יקרים יותר ובפטור ממס.
נקודת האיזון זה אחרי לא פחות מ40 שנה בהתאם לנתונים הרלוונטיים, ויכול להיות גם רק אחרי 60 שנה.
לא פחות מהפוך לגמרי?!!

כאשר טווח ההשקעה קצר כל כך, וכאשר אדם מצהיר שהוא עומד להעביר למסלול סולידי, אפשרי בהחלט שהוא לא עומד להרוויח כלל ועיקר, וגם אם ירויח יתכן שאלו יהיו רווחים מועטים.
ממילא 0.25 מהסכום (ההפרש בדמי הניהול) הוא בחזקת ודאי והמס בחזקת ספק.
בדיוק בגלל סיבה זו כתבתי לה שאם יש לה הערכה לרווחים, היא יכולה לחשב זאת במחשבון שצירפתי.

גם למי שאין לו צבירה וזו קרן חדשה?
אני קיבלתי 0.5 באינפיניטי אצל סוכן בשם גל בנט GalB#infinity.co.il‏
אשמח לדעת על מי נותן מחיר נמוך יותר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא פחות מהפוך לגמרי?!!

כאשר טווח ההשקעה קצר כל כך, וכאשר אדם מצהיר שהוא עומד להעביר למסלול סולידי, אפשרי בהחלט שהוא לא עומד להרוויח כלל ועיקר, וגם אם ירויח יתכן שאלו יהיו רווחים מועטים.
ממילא 0.25 מהסכום (ההפרש בדמי הניהול) הוא בחזקת ודאי והמס בחזקת ספק.
בדיוק בגלל סיבה זו כתבתי לה שאם יש לה הערכה לרווחים, היא יכולה לחשב זאת במחשבון שצירפתי.
להשקיע את הכסף לתקופה של 10 שנים ולא להרוויח רווח יפה, צריך בשביל זה מומחיות מיוחדת!
גם למי שאין לו צבירה וזו קרן חדשה?
נכון.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עשר שנים זה עד החתונות, היא כתבה שהיא מתכוונת להוציא את הכסף קודם לכן.
אני לא רואה שהי כתבה כזה דבר.
זה מה שהיא כתבה -
(מבחינת טווח ההשקעה הכיוון לשימוש בכסף הוא לחתונות הילדים בע"ה. הגדול כרגע בן 9. מן הסתם בעוד כמה שנים נעביר חלק למסלול עם פחות סיכון)

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ומהמשפט שציטטת מובן שבעוד כמה שנים היא מתכוונת לצאת ממסלול מנייתי, אם למשל זה עוד חמש שנים (וכך הבנתי את דבריה) היא עשויה לצאת עם רווח נמוך יחסי או גם עם הפסד.
שויין, לא נראה לי שיש כאן איזה ויכוח אמיתי מלבד נתונים בלתי ידועים אודות כוונותיו של ניק מסויים.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואשמח גם לשמוע איפה אפשר לקבל קרן השתלמות זולה יותר.
תודה מראש

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ומהמשפט שציטטת מובן שבעוד כמה שנים היא מתכוונת לצאת ממסלול מנייתי, אם למשל זה עוד חמש שנים (וכך הבנתי את דבריה) היא עשויה לצאת עם רווח נמוך יחסי או גם עם הפסד.
שויין, לא נראה לי שיש כאן איזה ויכוח אמיתי מלבד נתונים בלתי ידועים אודות כוונותיו של ניק מסויים.
ובעוד 5 שנים היא לא מוציאה את ההשקעה אלא מעבירה למסלול סולידי יותר לעוד 5 שנים, [במאמר המוסגר שזה לא דבר אפשרי בתיק השקעות רגיל ללא אירוע מס רציני] סה"כ זה 10 שנות השקעה.
ולהעביר מסלול בזמן ירידות, נו נו, לכן אמרתי שצריך להיות חכמים גדולים בשביל להצליח לא להרוויח ב10 שנות השקעה.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני לא כל כך יודע על מה אנחנו מתווכחים (כי כתבתי לה במפורש שאם יש לה הערכת רווח שתלך לבדוק במחשבון), אז לא נורא.
בכל מקרה בשביל הספורט הלכתי לבדוק מאיזה אחוז תשואה עדיף הפטור ממס.
אז בטווח של עשר שנים, ב1.5 אחוז תשואה ריאלית ומטה עדיפה הקרן הזולה.
אם יש רווח של 4 אחוז זה נזק של 4000 ש''ח במידה שלא תהיה לה אפשרות במשך כל השנים הללו להחזרי מס
(עריכה: החישוב נוגע לנתונים שמופיעים באשכול זה בלבד)

אשמח אם תתיחסי גם לזה.
תודה מראש

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה מראש
אין פה איזה כלל קבוע לכולם.
וכל אחד צריך לבדוק את האפשרויות שיש לו.
ולא כל דבר אני יכולה לרשום בפורום ציבורי.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אבהיר את כוונתי-
אין לי שום כוונה לצאת ממסלול מנייתי בהפסד.
להפך- כל הרעיון של להעביר חלק ממסלול מנייתי הוא מחשש שבדיוק שכשנזדקק לכסף השוק יהיה בירידה, ונאלץ לצאת בהפסד. לכן חשבתי להעביר חלק כמה שנים קודם למסלול בסיכון נמוך יותר, ומכיוון שעדיין לא זקוקים לכסף במיידי- אם השוק בירידה אפשר לחכות להתאוששות.

(אנחנו גם לא מתכננים להשתמש בכל הכסף בעוד כ12 שנה. הגדול שלנו בן 9, אבל יש לו גם אחים קטנים יותר. אבל אכן לא מדובר על טווח של 40 שנה)
אין פה איזה כלל קבוע לכולם.
וכל אחד צריך לבדוק את האפשרויות שיש לו.
ולא כל דבר אני יכולה לרשום בפורום ציבורי.
אם יש לך אפשרות בפרטי- אשמח.
תודה רבה!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה