דמי לידה לעצמאית

ONE1

משתמש מקצוען
כן. בין חצי שנה לעשרה חודשים - חצי חופשת לידה

נכון מאד. אל תפלו בזה.
גם מנסיון מר :(
אם לא שולמו כל התשלומים לביטוח לאומי לפני הלידה
לא מקבלים כלום

אם הגדלתי מקדמות, והחוב שהצטבר רטרו הוסדר באשראי בתשלומים
ורק כמה חודשים אחרי הלידה יגמרו התשלומים
זה פוסל זכאות לדמי לידה?
אגב, עצמאית (ע"פ) שיצאה לחל"ד והוציאה קבלה בזמן החל"ד על עבודה שבוצעה לפני הלידה, זה בעיה?
תודה מראש

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
זה פוסל זכאות לדמי לידה?
צריך להיות באתר יתרת חובות. אם החוב שולם בתשלומים - אין סיבה ביתרת החוב
אגב, עצמאית (ע"פ) שיצאה לחל"ד והוציאה קבלה בזמן החל"ד על עבודה שבוצעה לפני הלידה, זה בעיה?
תודה מראש
בחופשת לידה אסור לעבוד, אך מותר להרוויח וניתן להוציא קבלות על עבודות שנעשו בעבר - כמובן לציין זאת בקבלה
כמו"כ מותר לעבוד בהיקף של 25%

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
משהו נוסף חשוב - שימי לב ששביטו"ל את לא מוגדרת תחת הסטטוס "עצמאי שאינו עונה על ההגדרה" - כלומר, עצמאי שמרוויח סכום נמוך מידי ואינו צריך לשלם דמי ביטו"ל.
עצמאי כזה - אינו משלם לביטוח הלאומי, אבל גם לא מקבל מהם כלום.

כשהייתי רווקה, הרו"ח שלי הציע לי לסמן את עצמי ככזו כדי להמנע מתשלום,
אבל הוא לא טרח לעדכן אותי כשהתחתנתי ואח"כ כשהייתי בהריון, שזה הולך לפגוע בי בדמי הלידה.
סוף דבר, עברתי לרו"ח אחרת שהיתה עירנית ושמה לב לזה, ולפחות הצילה לי חלקית את דמי הלידה (אבל הפסדתי כ-8000 ש"ח).

ONE1

משתמש מקצוען
צריך להיות באתר יתרת חובות. אם החוב שולם בתשלומים - אין סיבה ביתרת החוב

בחופשת לידה אסור לעבוד, אך מותר להרוויח וניתן להוציא קבלות על עבודות שנעשו בעבר - כמובן לציין זאת בקבלה
כמו"כ מותר לעבוד בהיקף של 25%
חוב לבן זוג גם פוסל זכאות?

ממש תודה על המענה?

ONE1

משתמש מקצוען
משהו נוסף חשוב - שימי לב ששביטו"ל את לא מוגדרת תחת הסטטוס "עצמאי שאינו עונה על ההגדרה" - כלומר, עצמאי שמרוויח סכום נמוך מידי ואינו צריך לשלם דמי ביטו"ל.
עצמאי כזה - אינו משלם לביטוח הלאומי, אבל גם לא מקבל מהם כלום.

כשהייתי רווקה, הרו"ח שלי הציע לי לסמן את עצמי ככזו כדי להמנע מתשלום,
אבל הוא לא טרח לעדכן אותי כשהתחתנתי ואח"כ כשהייתי בהריון, שזה הולך לפגוע בי בדמי הלידה.
סוף דבר, עברתי לרו"ח אחרת שהיתה עירנית ושמה לב לזה, ולפחות הצילה לי חלקית את דמי הלידה (אבל הפסדתי כ-8000 ש"ח).
ידוע לך אם בן זוג- אברך יכול להיות עצמאי שאינו עונה להגדרה?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
חוב לבן זוג גם פוסל זכאות?
לא נתקלתי
ידוע לך אם בן זוג- אברך יכול להיות עצמאי שאינו עונה להגדרה?
למה לא?
אבל קחי בחשבון שאברך שמוגדר כעצמאי שאינו עונה להגדרה ישלם מינימום דמי ביטוח בסך - 179
בעוד שאם יהיה עונה להגדרה ישלם 20 ש"ח פחות!
ולכן צריך ייעוץ פרטני.

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה פוסל זכאות לדמי לידה?
לא פוסל זכאות
אבל כדי למנוע בעיות מראש ממליצה אפילו לקחת הלוואה מגורם אחר ולכסות את החוב בתשלום אחד לפני הלידה.
היה לי בדיוק סיפור כזה של הגדלת מקדמות (עקב מעבר מעוסק פטור למורשה)
עשיתי הסדר תשלומים בכ. אשראי
נוצרה בעיה במסגרת של הכרטיס והתשלום הראשון חזר
לא ידעתי מכך, בינתיים ילדתי. ורק אחרי הלידה קיבלתי מכתב שחזר תשלום. לכן יש חוב, ולא זכאית לדמי לידה.
היה לי דין ודברים ארוך עם ביטוח לאומי, שלא ידעתי מכך, והכל קרה בתום לב.
לאחר כשנתיים קיבלו את עמדתי ושילמו דמי לידה.

ONE1

משתמש מקצוען
לא פוסל זכאות
אבל כדי למנוע בעיות מראש ממליצה אפילו לקחת הלוואה מגורם אחר ולכסות את החוב בתשלום אחד לפני הלידה.
היה לי בדיוק סיפור כזה של הגדלת מקדמות (עקב מעבר מעוסק פטור למורשה)
עשיתי הסדר תשלומים בכ. אשראי
נוצרה בעיה במסגרת של הכרטיס והתשלום הראשון חזר
לא ידעתי מכך, בינתיים ילדתי. ורק אחרי הלידה קיבלתי מכתב שחזר תשלום. לכן יש חוב, ולא זכאית לדמי לידה.
היה לי דין ודברים ארוך עם ביטוח לאומי, שלא ידעתי מכך, והכל קרה בתום לב.
לאחר כשנתיים קיבלו את עמדתי ושילמו דמי לידה.
וואהוווו
לא אמיתי....
אבל כבר עשיתי את התשלומים בכרטיס אשראי.. ובנתיים הכל דופק
אגב, רשום שאני ביתרת זכות... זה נראה בסדר, נכון?!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה