דרוש מידע דמי לידה לאחת שעובדת בכמה מקומות.

אגוז מלך

משתמש פעיל
אשמח לעזרה ממי שמכיר או נתקל בזה,
אני עובדת כרגע בשתי עבודות,
אף פעם לא עשיתי תאום מס,
האם לקראת הלידה חשוב לעשות?
האם בודקים את זה מביטוח לאומי?
בחודש הקרוב אני אמורה לקבל תלוש ממעסיק נוסף (קייטנות חנוכה)
ויש לי אפשרות לרשום על עצמי חודשיים נוספים מאותו מעסיק,
האם אפשרי לקבל תלושים משלוש מעסיקים בלי תאום מס?
כמה זה הכרחי?
אשמח לעזרה ממי שמבין.
תודה רבה!!!!!!

אסתי פרקוביץ

אסתי פרקוביץ מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מס הכנסה וביטוח לאומי לא מסונכרנים ביניהם
אני עבדתי ב-2 עבודות וקיבלתי דמי לידה משתיהם בלי שעשיתי תאום מס
מה שכן, ביטוח לאומי בודקים לעומק מי שמגישה תלושים של יותר מעבודה אחת, לכן חשוב שכל התלושים יהיו נכונים ואמינים.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
למה את לא עושה תאום?
היום מגישים דיגיטלי ואם את לא מקבלת תשובה במקום זה מקסימום יום למחרת.

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא קריטי התאום
התאום קשור למס הכנסה, הדמי לידה לביטוח לאומי

ואפשר לקבל גם דמי לידה מ10 מעסיקים, רק שתלושים לא קבועים יכולים לפעמים לעשות בעיות

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
התלושים הם לא קבועים, אבל הם אמיתיים,
זה גם אמור לעשות בעיות??
בעיות זה לא אומר שלא יאשרו
זה אומר שתצרכי להביא עוד טפסים ועוד אישורים וכד'

וגם לא תמיד תלוי, נניח תלוש של קיטנה לא עושים בעיות.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
התלושים הם לא קבועים, אבל הם אמיתיים,
זה גם אמור לעשות בעיות??
בעיות זה אומר שבודקים.
וממלאים טופס מיוחד על העסקה לתקופה קצרה.
מבקשים הוכחות (התכתבויות, תדפיסי חשבון וכו')
אם הכל אמיתי לה שתהיה בעיה?

אחת צפונית

משתמש מקצוען
אני מגישה בקשה לדמי לידה מ3 מעסיקים, הכל עבודות שאני עובדת בהן ומעולם לא עשו לי בעיות. על הקייטנות לא נראה לי שמישהו יעשה בעיות זה משהו מוכר וידוע

יוסיK

משתמש פעיל
מניסיון העבר וזה תמיד יכול להשתנות לא היה קשר בין מס הכנסה לביטוח לאומי בנושאים האלה.
לפעמים עדיף להגיש את מקום העבודה העיקרי דבר ראשון ואח"כ להוסיף את מקומות העבודה הנוספים, זה יכול לחסוך כאב ראש של בדיקות מיותרות.
ניתן לנחש שלפחות אחת מהעבודות היא הוראה או משהו שקרוב לזה, בשנים האחרונות הרבה ממעסיקי עובדי הוראה מדווחים בעצמם לביטוח לאומי על דמי לידה ואחרי זה ניתן לבקש הפרשים על שאר העבודות.

Ayala12345

משתמש מקצוען
בטוח שלא צריך תאום?
זה נרהא לי קצת בעייתי לא?
ביטוח לאומי יראה שאין לי טופס תאו מס לא?

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תאום מס הוא שנתי ואין שום בעיה לעשות עכשיו ולהגיש לכל המקומות עבודה. כמיבן להיות מוכנים שאולי ירד מס....
אני דווקא קיבלתי תמיד החזרים בגלל התיאום מס.
מכיוון שהתברר שהמעסיקים שילמו עלי כפול לביטוח לאומי...

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אגב באותו עניין כדאי לך לעשות ההחזר ביטוח לאומי על שנים קודמות
מיועד למי שמועסק אצל כמה מעסיקים
כסף ששייך לך
קבלתי עכשיו 1500 שח

עפולאיי

משתמש צעיר
אגב באותו עניין כדאי לך לעשות ההחזר ביטוח לאומי על שנים קודמות
מיועד למי שמועסק אצל כמה מעסיקים
כסף ששייך לך
קבלתי עכשיו 1500 שח
ישמצב גם כשמבקשים לעשות תיאום ביטו"ל, שביטול מגלה ששלמו קצת מידי. ואז דורש עוד כסף.
צריך לראות את התלושים כדי לדעת עם שווה לעשות תיאום ביטול.
(בגדול אם ההכנסות לא גבוהות בדרכ משתלם לעשות תיאום ביטול, כי בלי זה המעסיק השני הפריש/יפריש 12% במקום 4%)

יוסיK

משתמש פעיל
קצת סדר בנוגע לתשלומים לב"ל

מתוך אתר כל זכות

שיעור דמי הביטוח שעל המעסיק לנכות משכר העובד

• על חלק השכר שעד 60% מהשכר הממוצע (7,122 ₪, נכון ל-2023) -
    • סך כל הניכוי משכר העובד עבור דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות הוא בשיעור 3.50% (החל ב- 01.01.2006) לפי החלוקה הבאה:
      • דמי ביטוח לאומי בשיעור 0.40% (החל מיום 01.01.2006)
      • דמי ביטוח בריאות בשיעור 3.10% (החל מיום 01.01.1995)
  • על חלק השכר שמעל 60% מהשכר הממוצע ועד להכנסה המירבית לחודש החייבת בדמי ביטוח (47,465 ₪, נכון ל-2023) -
    • סך כל הניכוי משכר העובד, עבור דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות יהיה בשיעור של 12.00% (החל ב- 01.01.2006), לפי החלוקה הבאה:
      • דמי ביטוח לאומי בשיעור 7.00% (החל ביום 01.01.2006)
      • דמי ביטוח בריאות בשיעור 5.00% (החל ביום 01.01.2006)
סוף ציטוט:

אחרי שזה הובן נרד למציאות.
אם עובד מרויח סה"כ יותר מ 60% מהשה"מ מ 2 מקומות העבודה יחד ולא יעשה תיאום ביטוח וגם יצהיר לכל מעסיק שזה מקום העבודה היחיד שלו [בטופס 101] הוא ישלם אצל כ"א מהמעסיקים 3.5 אחוז על סכום של עד 60% כלומר הוא מכפיל את המדרגה הנמוכה שלו.
זה כמובן לא חוקי בעליל ונחשב לדיווח ורישום כוזב במסמכי תאגיד ומי יודע איזה עוד מילים גבוהות, אבל זו מציאות שאם בה מדובר, תיאום ב"ל יגרום לשלם יותר.
אם העובד השתכר אצל המעסיק העיקרי פחות מ 60% מהשה"מ ואצל המעסיק השני הוא דיווח שזה מעסיק משני, כנראה גבו ממנו 12% על כל השכר, במקרה כזה אם עושים תיאום ב"ל עשויים לקבל החזרים.
בתלוש משכורת אמור להופיע באזור הניכוי חובה סעיף של ביטוח לאומי ומס בריאות ושם כתוב גם לפי כמה אחוז גובים.
בכל מקרה כפי הידוע לי, בעבר לכל הנ"ל לא היה השלכה על החופשת לידה, היות וכל השכר היה מבוטח.
שלא ישתמע מכאן משהו שלא התכוונתי אליו, מדובר בתיאור המצב הידוע לי ולא בהמלצה איך לפעול בעניין.

אולי מעניין אותך גם...