דרוש מידע דמי חל"ת מהביטוח לאומי לעובדים ב ב' מקומות עבודה

YONATY1985

משתמש פעיל
עד לפני חודשיים קיבלתי חל"ת על מקום אחד שאני לא עובד ואז הביטוח הלאומי הפסיקו...
כששאלתי מדוע? אמרו לי תשלח לנו את התלושים של המקום שאתה כן עובד ונבדוק..
עכשיו שלחו לי שאני חייב להם... סכום אסטרונומי...

מה עושים ??????????????

זושא כץ

משתמש מקצוען
יש כזה דבר לקבל חל"ת אם אתה עובד!
יש לך בעיה, ואצל ביטוח לאומי לא יעזור סיפורים..

ברגע שהתחלת לעבוד היית צריך לשלוח להם הודעה, באותו רגע הם עוצרים את האבטלה עד ששולחים להם תלוש של כל חודש, הם מחשבים אם מגיע אבטלה ומשלמים.

אגב, כבר כתבתי כאן על הנושא בעבר: https://www.prog.co.il/threads/מקבלים-אבטלה-וחזרתם-לעבוד-שימו-לב.627955/

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בזמנו בררתי את הנושא- ואם עובדים אצל שני מעסיקים, ורק מעסיק אחד הוציא לחל"ת, אפשר לקגבל אבטלה על המעסיק הראשון.
אני קיבלתי ככה. (והגשתי לבט"ל את המסמכים של שני המעסיקים. הכל היה על השולחן)
מסייגת שזה היה לפני 4-5 שנים. אולי השתנו נהלים מאז.

זושא כץ

משתמש מקצוען
לגבי איזה נושא אתה צריך עזרה?
לגבי תשלום החוב, אין מה לעשות
אולי אתה יכול לבקש פריסת תשלומים.

לגבי האבטלה
אני לא יודע
מאד תלוי בימים שאתה עבדת וכמה אתה עובד היום

שולי איטח

משתמש מקצוען
יש אבטלה על חלת ממקום אחד כאשר ממשיכים מקום אחר
אבל!! החישוב הוא שונה ולפעמים לא מגיע כלום
ולכן אם הצהרת רק על מקום אחד ונתנו לך אבטלה לפי מקום אחד מאוד ייתכן שתהיה חייב להם כסף

החישוב הוא כזה:
אפשרות א:
מחשבים אבטלה לפי 2 המקומות ביחד ואז מהסכום שיוצא מורידים את העבודה שמממשיכה

דוגמא פשוטה נניח עובד ב2 מקומות שכל אחד 5000 שח
עכשיו אם היה עובד רק 5000 שח ויוצא לחלת רק ממקום זה היה מקבל 76%- 3820 שח (מעל גיל 28)
אבל בחישוב הכללי עבד ב 10,000 אם היה מפוטר/מחולת משתיהם אז היה מקבל 46% 4590 שח ל2 המקומות!!

ביטוח לאומי מחשב ואז אומר אוקיי נשאר לך 5000 שח שאתה מרויח כבר אז אתה לא זכאי לכלום

אפשרות ב: יותר ממולצת למי ש2 העבודות היו מחולקות לימים
ביטוח לאומי מחשב אמנם פי 10000 שזה 4590 אבל לחודש מלא כלומר 183 ליום
ואז אם מוכיחים שהמקום שממשיכים לעבוד הוא רק נניח 10 ימים אז ביטוח לאומי משלים את שאר הימים (בדרכ יש 26 ימים בחודש) לפי הערך הנל

בהצלחה רבה

YONATY1985

משתמש פעיל
יש אבטלה על חלת ממקום אחד כאשר ממשיכים מקום אחר
אבל!! החישוב הוא שונה ולפעמים לא מגיע כלום
ולכן אם הצהרת רק על מקום אחד ונתנו לך אבטלה לפי מקום אחד מאוד ייתכן שתהיה חייב להם כסף

החישוב הוא כזה:
אפשרות א:
מחשבים אבטלה לפי 2 המקומות ביחד ואז מהסכום שיוצא מורידים את העבודה שמממשיכה

דוגמא פשוטה נניח עובד ב2 מקומות שכל אחד 5000 שח
עכשיו אם היה עובד רק 5000 שח ויוצא לחלת רק ממקום זה היה מקבל 76%- 3820 שח (מעל גיל 28)
אבל בחישוב הכללי עבד ב 10,000 אם היה מפוטר/מחולת משתיהם אז היה מקבל 46% 4590 שח ל2 המקומות!!

ביטוח לאומי מחשב ואז אומר אוקיי נשאר לך 5000 שח שאתה מרויח כבר אז אתה לא זכאי לכלום

אפשרות ב: יותר ממולצת למי ש2 העבודות היו מחולקות לימים
ביטוח לאומי מחשב אמנם פי 10000 שזה 4590 אבל לחודש מלא כלומר 183 ליום
ואז אם מוכיחים שהמקום שממשיכים לעבוד הוא רק נניח 10 ימים אז ביטוח לאומי משלים את שאר הימים (בדרכ יש 26 ימים בחודש) לפי הערך הנל

בהצלחה רבה
קודם כל תודה על התשובה המושקעת!
קצת הסתבכתי עם הנתונים...
דיווחתי לפני שנה שאני עובד במקום אחד, ומהשני יצאתי לחלת. קיבלתי מהם במשך שנה, עכשיו הפסיקו ודרשו תלושים של המקום בו המשכתי לעבוד. וכעת הם דורשים כסף בחזרה...

צבע ורוד

משתמש פעיל
הכלל הוא כזה: מדמי האבטלה להם אתה זכאי, מנכים את ההכנסות מהעבודה בה אתה ממשיך לעבוד!!!

A052

משתמש סופר מקצוען

זהבית87

משתמש מקצוען
קודם כל תודה על התשובה המושקעת!
קצת הסתבכתי עם הנתונים...
דיווחתי לפני שנה שאני עובד במקום אחד, ומהשני יצאתי לחלת. קיבלתי מהם במשך שנה, עכשיו הפסיקו ודרשו תלושים של המקום בו המשכתי לעבוד. וכעת הם דורשים כסף בחזרה...

אז שלחתם תלושים?
אני שולחת כל חודש תלוש מהמקום בו אני עובדת, ואז הם מחשבים את הסכום לחלת של המקום השני.
עד אז אני לא מקבלת שקל. כל חודש מחדש.

שולי איטח

משתמש מקצוען
@שולי איטח
לפי מה שכתבתם אני מבין שהמידע שכתבתי כאן https://www.prog.co.il/threads/מקבלים-אבטלה-וחזרתם-לעבוד-שימו-לב.627955/
הוא לא מדויק?
אשמח להבהרה של התחום

אם תשימו לב כתבתי שיש 2 אפשרויות
מה שאתה רשמת מתאים לאפשרות ב שרשמתי

הבעיה שלא תמיד ביטוח לאומי מחשב ימים אלא הרבה פעמים מחשב רק אפשרות א ואז זה פחות משתלם
רק שיש כאילו שעובדים ב2 עבודות כל יום לדוגמא בוקר מקום א וערב מקום ב
ואז אין אופציה כזו

שולי איטח

משתמש מקצוען
כל עובד שיוצא מחלת ממקום אחד וממשיך לעבוד , ביטוח לאומי דורשים כל חודש תלושים אחרת הם לא משלמים כלל

במקרה שלך יכול להיות שחישבו כמו מקום אחד ולכן לא ביקשו ועכשיו שקלטו את זה מבקשים אחורה
אז קודם תבדוק את הנושא של מספר הימים אם זה נמוך במקום שמשכת ייתכן ולא עשו חישוב נכון

YONATY1985

משתמש פעיל
אז שלחתם תלושים?
אני שולחת כל חודש תלוש מהמקום בו אני עובדת, ואז הם מחשבים את הסכום לחלת של המקום השני.
עד אז אני לא מקבלת שקל. כל חודש מחדש.
אז לא ביקשו ולא שלחתי תלושים, רק דיווחתי שאני ממשיך לעבוד במקום אחד...

YONATY1985

משתמש פעיל
כל עובד שיוצא מחלת ממקום אחד וממשיך לעבוד , ביטוח לאומי דורשים כל חודש תלושים אחרת הם לא משלמים כלל

במקרה שלך יכול להיות שחישבו כמו מקום אחד ולכן לא ביקשו ועכשיו שקלטו את זה מבקשים אחורה
אז קודם תבדוק את הנושא של מספר הימים אם זה נמוך במקום שמשכת ייתכן ולא עשו חישוב נכון
מה זה "מספר ימים"?

שולי איטח

משתמש מקצוען
מה זה "מספר ימים"?
מס ימים שאתה עובד במקום שהמשכת

למשל אם אתה עובד רק 10 ימים ולא כל החודש אז אתה זכאי לאבטלה על 16 ימים בחודש
ואז החישוב הוא ערך של יום (הערך נלקח מ2 המקומות) * 16 ימים

ככל שבתלוש שהמשכת לעבוד מס ימים נמוך יותר כך דמי האבטלה גבוהים יותר

רק שאם לא חישבו לפי ימים צריך לדרוש מביטוח לאומי לעשות כך

אלא אם כן המשכת לעבוד במקום שזה כל יום ואז אם רשום חודש מלא אין אפשרות(אלא אם כן ...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק א

א אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב:ב כִּי אִם בְּתוֹרַת יְהוָה חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה:ג וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ:ד לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ:ה עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים:ו כִּי יוֹדֵעַ יְהוָה דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  37  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה